Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Листопад » 14 » «Ми економимо сотні тисяч гривень на документах», - мер Турки Геннадій Когут
14.11.2016 (11:55)

   «Ми економимо сотні тисяч гривень на документах», - мер Турки Геннадій Когут

Проектна документація для міста коштує такі суми, за які би можна було купити тонни бруківки і асфальту. Через ці витрати українські міста бідні і не розвиваються, упевнений мер Турки Геннадій Когут.

Він відмовився від проектно-кошторисної документації на нестратегічні поточні роботи.

Таким чином місто за рік зробило 7 найгірших ділянок міста.

«Бюджет Турки - 8 мільйонів гривень у рік, - говорить Геннадій Йосипович. – 2,5 із них мусимо віддавати на дитячі садки. Гроші держава мала би повертати, але у повному обсязі цього не робить. За решту у рік можна залатати пару дірок. Зазвичай велика частина міських коштів іде на проектно-кошторисну документацію. Є коефіцієнт кошторису проекту – від 4,5 до 9 відсотків. Інженери можуть підвищувати його ціну у залежності від географічного розташування, сезону, погоди. А можуть не підвищувати. Отож, можна оцінити проект у мільйони. І навіть щоб переробити старий до робочого стану, потрібно ще раз заплатити – 300-500 тисяч.

Без проектів не можна обійтися при капітальному будівництві. Інші роботи можна виконувати без них. Тому ми не робимо на дрібні об’єкти проектної документації. Натомість долучаємо людей. Якщо вони готові робити свою вулицю самі, то будівельних матеріалів зможемо закупити на кілька вулиць. Економимо сотні тисяч гривень. За них фінансуємо наступні райони».

Міська рада робить дефектний акт, обрахунки, закуповує матеріали, дає техніку. Потім є акт виконаних робіт.

«З проектом реконструкція площі Шептицького коштувала би нам 500 тисяч, а так обійшлася Турці у 250, - наголошує голова. – На дорогу по вулиці Джерельній закупили пісок, щебінь, арматуру. Мешканці самі укріпили найскладнішу ділянку. Місту це обійшлося у 54 тисячі. Ще купимо матеріалів на 150 тисяч, і Джерельна буде завершена. Проектна документація такого рівня у гірській Турці, де є скали, річка, обрив, обійшлася би у мільйони», - додає Геннадій Когут.

Для державних чиновників проекти – це найбільша можливість для корупції. І їх створила сама держава, запевняють у Турці. На етапі проектно-кошторисної документації закладаються вищі ціни.

«Проекти роблять приватні фірми, які мають державну ліцензію. А цими грішми вони поділяться із чиновниками, які замовили у них роботи. Два паперових проекти у рік – і потім кажуть, що у бюджеті міста немає грошей», - пояснив міський голова Турки.

«Люди ВОЛІ»

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 572 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3 turkadmitrо   (15.11.2016 10:40)
Для державних чиновників проекти – це найбільша можливість для корупції - цікавий вислів ГОЛОВИ МІСТА! ВСІ ЗАВЖДИ ВИНУВАТІ ОКРІМ НАС. Ми білі і пушисті.
Місто не чистимо - ДЯКУЮ(Цікаво який проект потрібно для розчистки вулиць? І який чиновник вчинив КОРУПЦІЙНІ діяння коли НЕ почистили тротуари і дороги?)

0
2 Оксана   (14.11.2016 18:49)
Все профукали, жодна справа не  доведена до завершення. Почали робити одну вулицю, потім іншу і т п.

0
1 turkadmitrо   (14.11.2016 17:04)
цікаво було б знати долю всіх інших проектів. 
1.Автомобіль для вивезення сміття (легенько 1,2 млн.грн, Турківська РДА передала Турківській міській раді, а тендер ніяк неможна ПРОВЕСТИ?!)
2. Документація по сміттєзвалищу , упорядкування сміттєзвалища- НЕ ЗРОЗУМІЛО, такі розмови, а толку немає, Боринчани закриють дорогу, що буде?
3. І саме основне - ДЕ Ж ТА КАНАЛІЗАЦІЯ, НА ЯКУ СКЕРОВУВАЛИСЯ ВСІ ГРОШІ ТУРКІВСЬКОГО БЮДЖЕТУ МІСТА? 
4. І ДЯКУЄМО ЗА ПРОЧИЩЕНУ ДОРОГУ І ТРАТУАРИ В МІСТІ!!! ЦЕ БУЛО КРУТО!

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.