П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Грудень » 4 » Встановлення фактів, які мають юридичне значення
04.12.2016 (12:57)

   Встановлення фактів, які мають юридичне значення

Часто громадяни не можуть вільно реалізувати свої права через відсутність юридичного підтвердження фактів, що мають місце на практиці. Так, наприклад, судячи із звернень до Турківського бюро правової допомоги у громадян часто виникають труднощі із реалізацією права на вільне володіння та розпорядження майном, пов’язані із технічними помилками в правовстановлюючих документах на майно. Такі факти, або факти, що мають юридичне значення, відповідно до статті 256 Цивільного процесуального кодексу України встановлюються в судовому порядку та розглядаються у порядку окремого провадження, наступних умов.

В порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: – згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; – чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; – заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; – встановлення факту не пов’язується з наступним вирішенням спору про право.

Цивільним процесуальним кодексом України наведений невичерпний перелік юридичних фактів, які можуть бути встановлені в судовому порядку, тобто суд розглядає справи про встановлення факту: 
1) родинних відносин між фізичними особами;
2) перебування фізичної особи на утриманні;
3) каліцтва, якщо це потрібно для призначення пенсії або одержання допомоги по загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;
4) реєстрації шлюбу, розірвання шлюбу, усиновлення;
5) проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу;
6) належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті;
7) народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження;
8) смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту смерті;
9) смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Варто також зауважити, що справи про встановлення факту належності особі паспорта, військового квитка, квитка про членство в об’єднанні громадян, а також свідоцтв, що їх видають органи державної реєстрації актів цивільного стану, судовому розгляду в окремому провадженні не підлягають.
Заява про встановлення фактів, які мають юридичне значення подаються до суду за місцем проживання. Відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено, який саме факт заявник просить встановити та з якою метою, причини неможливості одержання або відновлення документів, що встановлюють цей факт, та докази, які підтверджують сам факт. Крім того, заява повинна відповідати загальним вимогам цивільного процесуального законодавства. Подається така заява до суду за місцем проживання особи.
Якщо у Вас виникли запитання або необхідність звернення до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, для отримання детальної консультації звертайтеся до Турківського бюро правової допомоги, за адресою м. Турка, майдан Шевченка, 26-Б, або за телефонами (097) 944-39-19, (099) 66-42-817, 3-11-71.

Головний спеціаліст Турківського бюро правової допомоги Марія Яворська

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1224 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.