Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Грудень » 9 » МІСЦЯ ПРИКОРДОННИХ ПЕРЕХОДІВ ОГЛЯНУТЬ ВИЩІ ПОСАДОВІ ОСОБИ ДВОХ КРАЇН Польщі та України.
08.12.2016 (23:20)

   МІСЦЯ ПРИКОРДОННИХ ПЕРЕХОДІВ ОГЛЯНУТЬ ВИЩІ ПОСАДОВІ ОСОБИ ДВОХ КРАЇН Польщі та України.

Днями відбудеться спільне виїзне засідання Комісії інфраструктури Сейму Республіки Польща та Верховної Ради України, яке підведе підсумки результатів спільної прикордонної співпраці. Так ось, цій міждержавній події передувала чітка і наполеглива праця керівника облдержадміністрації Олега Синютки та народного депутата України Андрія Лопушанського. Тож, щоб очевиднішим був процес цієї непростої дворічної співпраці, вдамося до хронології подій.

1) 31 березня - 1 квітня 2015 року у місті Жешув відбулося XII засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

З української сторони на засіданні головував заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода. У роботі активну участь брав народний депутат України Андрій Лопушанський.

З польської сторони на засіданні головував Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Республіки Польща, голова Польської частини Ради Пьотр Стаханьчик та спеціалісти з міжприкордонної співпраці.

На засіданні Ради з української сторони народний депутат України Андрій Лопушанський запропонував розглянути збільшення кількості пунктів пропуску, на яких здійснюватиметься спільні митний і прикордонний контроль.

Рада звернула увагу на доцільність використання фінансових коштів Цільового кредиту Уряду Республіки Польща для України. Ці кошти скеровувались на розвиток дорожньої інфраструктури, включно з інфраструктурою для здійснення контролю персонального руху в пункті пропуску Краковець, а також розвиток під’їзних доріг до існуючих і запланованих пунктів пропуску: Грушів – Будомєж, Угринів– Долгобичув, Смільниця – Кросценко, Нижанковичі – Мальховіце.

2) 6 жовтня 2016 року у польському місті Ряшів відбулось засідання з транскордонного співробітництва. Українську делегацію очолював голова держадміністрації Олег Синютка, народний депутат України Андрій Лопушанський. З польської сторони делегацію очолювала Підкарпатський воєвода Ева Леніарт. Ця комісія обговорила плани з відновлення залізничної колії « Хирів-Загуж».

3) 10 жовтня 2016 року у Кракові відбулось засідання з питань пропуску та прикордонної інфраструктури українсько- польської Міжурядової координаційної ради. На цьому засіданні обговорили питання пунктів пропуску та міжрегіональної розбудови інфраструктури. З української сторони активно лобіював пункти пропуску у Старосамбірському та Турківському районах народний депутат України Андрій Лопушанський.

4) 27-28 жовтня 2016 року у місті Львів відбулося ХІІІ засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва.

На Раді взяли участь вищі посадові особи Львівщини. З підсумками свого дворічного досвіду співпраці з польськими колегами виступив з промовою народний депутат України Андрій Лопушанський.

З польської сторони на засіданні головував перший заступник Міністра внутрішніх справ та адміністрації Республіки Польща, голова Польської частини Ради Якуб Скіба.

Українська сторона зазначила, що має успіхи у впровадженні нової системи управління регіональним розвитком. А також – у проведенні децентралізації та територіальній консолідації. Було повідомлено про прийняття Урядом України, в серпні 2016 року, Державної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2016 - 2020 роки.

5) 2 листопада 2016 року, у депутатському зверненні до Прем’єрміністра Володимира Гройсмана, Андрій Лопушанський написав:

“Складовою частиною 125-го виборчого округу, мешканці якого обрали мене у Верховну Раду України, є Турківський та Старосамбірський райони Львівської області. Вони розміщені вздовж прикордоння між Україною та Польщею. Турківський район має прикордонну межу у 65 кілометрів, а Старосамбірський – у 72 кілометри. На усіх цих віддалях є тільки один пункт пропуску: Смільниця — Кросценко. А згідно з європейськими нормами, на кожні 30 кілометрів мав би стояти один пункт пропуску. Тобто, у нас їх мало б бути чотири”.

6) 3 листопада 2016 року на “Арені Львів” під час XVI Міжнародного економічного форуму, в усній бесіді з Президентом України Петром Порошенком, Андрій Лопушанський зазначив важливість митного переходу у Турківському районі.

7) 11 листопада 2016 року народний депутат Андрій Лопушанський звертається до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням організувати 24 листопада комісію з питань транскордонної співпраці. Цитуємо:

“…наразі існує ряд не врегульованих та до кінця не вирішених питань, зокрема щодо територіального розташування нових пунктів пропуску в Турці та Старому Самборі.

Саме тому виникає об’єктивна необхідність проведення позачергового засідання комісії з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури для врегулювання існуючих проблемних питань.

У зв’язку з вище викладеним, прошу вас, дати доручення щодо організації 24 листопада ц.р. позачергового засідання з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, українсько— польської координаційної ради у м. Хирів Старосамбірського району.

Прохання народного депутата Андрія Лопушанського отримало підтримку у вищих ешелонах влади. Верховна Рада України не лишилась осторонь питань Старосамбірського і Турківського районів.

Тож 24 листопада відбулося спільне виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та Комісії інфраструктури Сейму Республіки Польща на тему: «Розбудова транскордонних територій. Проекти «Єврокарпаття», «Євроколія»».

Згодом Комісія двох країн – Польщі та України – надасть назву новим пунктам митного переходу.

ЯК ЦЕ БУЛО… Хроніка преси: 100 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО – НА ПРИКОРДОННІ ДОРОГИ!

Міжнародні пункти пропуску Грушів-Будомєж, Смільниця-Кросценко, Угринів-Долгобичув, Нижанковичі-Мальховіце запрацюють на повну.

Саме завдяки зверненню народного депутата Андрія Лопушанського, профільні комітети Верховної Ради України вже погодили ратифікацію Договору між Урядом Республіки Польща та Урядом України про надання кредиту на суму 100 мільйонів євро.

Ці кошти будуть спрямовані на розбудову доріг на підходах до міжнародних пунктів пропуску на кордоні з Республікою Польща та Львівською областю. Андрій Лопушанський й надалі лобіює це вкрай важливе питання. Бо, зважаючи на геть незадовільний стан автошляхів на під’їздах до збудованих пунктів пропуску, транзитний транспорт з нашого боку не може перетинати кордон.

“ Врешті, розбудова доріг змінить прикордонну дорожню інфраструктуру на території Львівщини до європейських стандартів”, – зазначив у своєму листі до міністерства інфраструктури голова Львівської ОДА Олег Синютка.

ОЧІКУЄМО ПОЇЗД “ЗАГУЖ- ХИРІВ»

Поїзд Загуж- Хирів уже не міраж. Адже воєвода Підкарпатського воєводства Єва Леніарт на форумі місцевого розвитку у Трускавці заявила, що необхідно відкрити додатковий пункт пропуску _Нижанковичі –Мальховіце та запустити поїзд Хирів-Загуж.

Пані Єва вважає, що добре було б такий зв’язок встановити у найкоротші терміни. Воєводу підтримав й віце-маршалек Підкарпатського воєводства Богдан Романюк.

Тобто, польська сторона дуже зацікавлена відновити залізничне сполучення з нами. Особливо коли зараз на кордоні з Польщею великі черги й надалі триває страйк польських митників . Такі заяви, повірте, уже крок вперед.

Отож, на існуючій колії європейського зразка, за напрямками Загуж – Сянок - Устрики Долішні – Хирів, може загудіти поїзд й за рік. Було б фінансування. І не біда, що частково на ділянці Нове Місто- Нижанковичі, залізничне полотно кудись щезло, адже коли домовимось про інвестиції, відновити колію зможемо швидко.

А тому ці важливі питання обговорили уже 19-21 серпня на території Хирівського конвікту, що на Старосамбірщині . Бо саме у цей час відбувся «Форум партнерства», який організував народний депутат України Андрій Лопушанський. Форум пройшов у контексті транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

«Оскільки протяжність кордону між нашими двома державами становить понад 230 кілометрів, а майже 120 з них припадає на землі мого депутатського округу, то польсько- українська співпраця – одна із пріоритетних і для мене»,-заявив Андрій Лопушанський.

Але плідній співпраці, як і проведенню форуму передувала велика і клопітка робота Андрія Лопушанського та керівників обласних і районних владних структур. Це були десятки робочих візитів, зустрічей, листувань з питань розвитку інфраструктури та різних сфер діяльності прикордоння. Співпраця триває, і надія на поїзд ХирівЗагуж стає більш реальною….

На черзі планують полагодити ділянки на дорогах Яворів – Грушів, Грушів – Немирів, Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, Червоноград – Рава-Руська, Смільниця – Старий Самбір, Устилуг Луцьк – Рівне.

Про це також розповідали на I Міжнародному економічному форумі «Львівщина – фабрика Європи».

Крім того, передбачено втілити ще 25 проектів транскордонного співробітництва. Усі вони мають мету якнайскоріше розбудувати інфраструктуру прикордонних регіонів та охорону навколишнього середовища.

Щодо запланованого будівництва нового пропускного пункту через державний кордон з Республікою Польща у Турківському районі, то на це вже передбачено з держбюджету 482 мільйони гривень.

Олег ЄЖИЖАНСЬКИЙ.

Газета "Бойківщина" N48,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1436 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (09.12.2016 08:30)
А які місця для прикордонних переходів оглянуть у Турківському районі?

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.