П'ятниця, 23.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2016 » Грудень » 16 » Районні депутати обіцяють поточний рік без заборгованості та перспективу на наступний.
16.12.2016 (19:40)

   Районні депутати обіцяють поточний рік без заборгованості та перспективу на наступний.

Засіданням постійної депутатської комісії з питань бюджету Турківської районної ради розпочався процес формування основного фінансового документа району на 2017 рік. Відкриваючи засідання, голова комісії Михайло Хорт проінформував депутатів та всіх присутніх про форс-мажорні обставини з хакерськими атаками на сайти Державного казначейства та Міністерства фінансів. Затим, надавши слово начальнику фінансового управління РДА Володимиру Юсиповичу, практично, було розпочато процедуру формування бюджету на наступний рік. З огляду на реформи, які заплановано провести у 2017 році, це буде останній районний бюджет. У 2018-му фінансування проводитимуть на територіальні громади.

Доповідаючи, Володимир Степанович наголосив, що, як і в попередні роки, фінансова ситуація є досить складною, хоча й не безнадійною. Обсяг районного бюджету, враховуючи медичну та освітню субвенції, інші видатки, буде дефіцитним приблизно на 72 млн. грн. Фінансовий ресурс в основному будуть скеровувати на виплату заробітної плати та проплату енергоносіїв. Щодо заробітної плати, то, в середньому, працівники бюджетних установ забезпечені нею на 10– 10, 5 місяців. Така велика нестача виникне ще й через те, що з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата зросте вдвічі й становитиме 3200 грн. А в нас, у гірському районі, до цього ще треба додати 25 відсотків. Власні надходження до бюджету – приблизно 25 млн. грн. А загальний обсяг районного бюджету буде складати близько 500 млн. грн., враховуючи виплати – допомогу на дітей, субсидії, бюджетну сферу, іншим пільговим категоріям. До речі, голова Турківської районної ради Володимир Лозюк просив керівників бюджетних організацій в терміновому порядку упорядкувати штати, щоб у майбутньому не виникало проблем у фінансуванні. Зараз, як відомо, багато працівників працюють на 0,25, 0,50 та 0, 80 ставки. Всі доплати, які лягають на районний бюджет, створюють серйозні проблеми у процесі його виконання.

Є проблема й з імовірною виплатою заробітної плати в деяких сільських радах, які з тих чи інших причин не виконують бюджет. Це зокрема Шандровецька, Присліпська, Комарницька, Вовченська, Верхньояблунська, Боберківська, Бітлянська. Але, розглядаючи це питання, голова бюджетної комісії Михайло Хорт запропонував детально вивчити проблему, запросивши керівників рад з вмотивованими звітами: як вони виконують дохідну частину, що купляли у році, що минає, скільки й кому виплачували премії. Й лише після того можна буде ставити питання про виділення їм додаткової дотації. До речі, щоб успішно закрити бюджетний рік, у вівторок, 13 грудня, голова РДА Олександр Лабецький запропонував провести позачергову сесію, на якій буде уточнено кошторисні призначення. Голова районної ради Володимир Лозюк уже видав відповідне розпорядження, згідно якого сесія таки відбудеться. А саму бюджетну сесію на наступний рік попередньо заплановано провести 22 грудня. Тоді й стануть зрозумілі всі нюанси з формування бюджету, адже до цього часу постійні депутатські комісії проведуть свої засідання, внесуть пропозиції й визначаться з пріоритетами.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина"N50,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 599 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.