П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2016 » Грудень » 28 » Несподівана , але дуже важлива зустріч
28.12.2016 (16:26)

   Несподівана , але дуже важлива зустріч

До мене перетелефонував наш земляк – відомий соліст Львівської обласної державної філармонії Назар Тацишин з приводу нашої зустрічі.

І ось зустрілися. На зустріч він прийшов з п. Ярославою Хортяні з Будапешта – головою Європейського Конгресу Українців, заступником Президента Світового Конгресу Українців Євгена Чолія, що проживає в Америці.

Це було несподівано. Я не повірив і не сподівався, що Ярослава гостює в Турці. 10 грудня 2016 року у найбільшому католицькому храмі столиці Угорщини, базилиці Святого Іштвана, відбувся неймовірний різдвяний концерт, присвячений 25-річчю дипломатичних стосунків України та Угорщини, за участю молодого та енергійного українського квартету тенорів LeonVoci, керівником якого є Назар Тацишин, у супроводі Львівського симфонічного оркестру Ko. Leo Symphoniker. На концерті були присутні близько двох тисяч глядачів, дипломати і 15 послів з цілого світу. Організатором заходу була Ярослава Хортяні.

А 15 грудня 2016 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Міграція між Україною та ЄС: виклики безвізового режиму», яку провів Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою національного університету «Львівська політехніка». Ярослава Хортяні, представник української меншини в угорському парламенті, голова Європейського Конгресу Українців, взяла участь у цій конференції. А напередодні дня Святого Миколая вона та голова Товариства угорсько-украiнського партнерства Др. Молнар Пал відвідали школу-інтернат в м. Турка. Дітки отримали солодкі подаруночки від Святого Миколая.

Хочу сказати, що я уже мав змогу слухати виступи, лекції з високих трибун п. Ярослави, як в Києві, так і у Львові. При наших зустрічах просив її взяти участь у Всесвітніх Бойківських фестинах і в Світовому Конгресі Бойків. Я також запрошував до нас і Євгена Чолія.

Я дуже задоволений конструктивною зустріччю з п. Ярославою, яка є великою очільницею української діаспори у світовому масштабі.

Гостя повідомила, що отримувала від нашого Товариства листи-запрошення на фестини і Конгрес, але не знала, де знаходиться маленьке містечко Турка, славне проведенням таких великих маштабних міжнародних заходів з відродження не тільки Карпатського краю України, але й діаспори». Я дуже хотіла відвідати Турку, Ваш бойківський край, моя мрія збулася, – сказала вона. – Хочу приєднатися до Міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» у ваших задумах і програмах». Ми обмінялися думками з приводу підготовки та проведення майбутніх фестин. Гостя з упевненістю сказала, що приєднається до нашого оргкомітету, що зможе також зустрітися з очільниками нашої держави з приводу підготовки фестин, які повинні відбутися з 2 по 6 серпня 2017 року в місті Турка та сусідніх до нього районах Львівської області.

Я щиро дякую Ярославі Хортяні з Будапешта, що відвідала Турківщину, а також дякую нашому краянину Назару Тацишину, що зумів запросити і привезти до нас цю відому особистість.

Петро КОСАЧЕВИЧ, голова міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» і координаційного центру фестин, заслужений працівник культури України.

Газета "Бойківщина" N52,2016

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 696 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.