Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Січень » 20 » Самбір як і Львів потопає у смітті
20.01.2017 (11:15)  

   Самбір як і Львів потопає у смітті
Самбір буквально захлинається у власних побутових та промислових відходах. За їхнім обсягом на душу населення країна лідирує в Європі – на кожного українця, за різними оцінками, припадає понад 400 тонн сміття.

На перший погляд, нічого особливого на фото немає, якщо не брати до уваги, що це практично центральна частина міста, де майже тиждень стояли переповнені контейнери зі сміттям. Такий безлад спостерігається ще від передріздвяних днів.

Сміттєві контейнери можуть стояти переповненими по 4-5 днів і ще стільки ж куп непотребу назбирується біля них. Це добре, що нині морози, бо коли б це трапилося влітку, сморід був би нестерпний. Вже і раніше самбірчани нарікали щодо невчасного вивезення сміття, зокрема в осінній період.

Що ж сталося? Як повідомили нас в СКП «Об’єднане», вийшов з ладу автомобіль, який вивозить сміття, а саме прес, який стискає сміття у цій машині. Доводилося брати ЗІЛ і працівникам вручну вантажити відходи з контейнерів на кузов. Робота затягується, бо не встигають. І робітникам можна лишень щиро поспівчувати, бо дні видалися пекучо-морозними. Комунальники намагаються якнайшвидше відремонтувати сміттєвоз. Але коли це зроблять - невідомо.

Словом, незначна поломка спричинила майже сміттєвий колапс у місті. Проблема, бо немає чим замінити такий автомобіль при потребі. Наприклад, минулими роками були два сміттєвози. Та й тепер є другий.

Але річ у тому, що купили сміттєвоз, який не підходить до наших сміттєвих контейнерів. Тобто його належним чином не використовують. Постає питання: навіщо купувати негоже? До речі, вартість покупки приблизно 1 млн. грн. А якщо б поломка сталася серйозніша, то потонули б у смітті надовго. Все ж, що б не трапилося, місто не можна залишати у святковий період зі сміттям.

У нашу редакцію звернулися жителі вул. Шухевича, Володимира Великого, Січових Стрільців та інших. Скаржились на одне і те ж: переповнені контейнери, засміченість.

Сміття – це те, що ми викидаємо, а відходи – ресурс. Тому не викидати, а переробляти не лише корисно, а й вигідно. Якщо відповідально до цього поставитись, зробити сортувальну лінію сміття у Самборі, то на цьому може непогано заробляти місто, а ще забезпечити роботою людей.

Проте самбірчани повноцінно не мають змоги здавати сміття роздільно: підприємства, які займаються вивезенням побутового сміття в місті не приймають відходи роздільно, а з пунктами прийому вторсировини є проблеми. В деяких випадках у мікрорайонах багатоповерхівок стоять контейнери для пластикових пляшок. Якщо раніше пунктів прийому скляних пляшок було вдосталь, тепер їх не знайти. Також на все місто лише кілька пунктів прийому макулатури. Зате вистачає зі збору металобрухту.

Коли влада інертна практично у всіх проблемах міста, то поштовхом до змін може стати ініціативна громада. Так, наприклад, на Івано-Франківщині активно працює громадська організація «Стале домогосподарство», що вже має певні досягнення.

Самбірська газета

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 401 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 АТО   (22.01.2017 14:14)
Перестануть вночі возити від Львова сміття Садового, восени кожної ночі по 2 машини заїжджали на Вільховату.

0
1 БЮТ   (20.01.2017 13:16)
Що буде у разі блокади мельничанами  та  боринчанами  турківського  сміття  на Вільховатій. Який  "мудрий" ЧИНОВНИК дозволив на горі  відкрити сміття, ЯКЕ  РОЗНОСИТЬ  ВІТЕР ПО ВСЬОМУ  ЛІСІ.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.