Субота, 24.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Січень » 20 » Отець Михайло Нискогуз: «Прийде новий Бандера і закінчиться банди ера!»
20.01.2017 (19:57)  

   Отець Михайло Нискогуз: «Прийде новий Бандера і закінчиться банди ера!»
Українські реалії - очима священика, учасника обох Майданів, військо- вого капелана, волонтера, уродженця Турківщини Михайла Нискогуза.

Наш співрозмовник – 64-річний настоятель храму Святого Йосафата у Червонограді, капелан Львівського крайового братства вояків УПА, капелан українського козацтва отець Михайло Нискогуз. Українцям він відомий як активний громадський діяч. У 2004 році з його молитвою розпочинався «помаранчевий» Майдан. Під час політичних процесів над Юрієм Луценком і Юлією Тимошенко священик сповідав і причащав цих опозиціонерів.

У 2013-2014 роках душпастир морально підтримував учасників Революції Гідності (його внук Михайло, нині – депутат Львівської обласної ради, теж був учасником Євромайдану, потерпів від катувань «беркутівців»).

З початком російської агресії на Донбасі отець активно включився у допомогу українській армії – на його заклик парафіяни зібрали кошти на три джипи для фронту, які настоятель храму особисто доставив на фронт (там потрапив під обстріл). Священик часто виступає на актуальні теми сьогодення, не мовчить, коли бачить несправедливість.

- Під час віча у Львові з нагоди річниці від дня народження Степана Бандери багатьом його учасникам запам’ятався Ваш палкий виступ, де Ви зачепили проблеми у нашій державі, про які здебільшого не говорять…

- Не говорять лише ті, котрим до вподоби такий стан речей, коли одні проливають свою кров, захищаючи Батьківщину, а інші рідну землю продають. Люди не сліпі і все бачать. Бачать «кончі-заспи» не тільки під Києвом, а новітні «межигір’я» у кожному великому і малому місті.

Люди добре усвідомлюють, що до керма держави пост майданна влада прийшла на крові Небесної Сотні. Під час великого буревію найвище піднімається сміття. Тому чимало нових свиней при старих коритах.

Переживаю, що коли не допоможуть слова, у хід підуть інші аргументи. Навіть український націонал-комуніст Борис Олійник це озвучив так: «А коли захочеш стать Народом, а не козачком у крамарука, доведеться у Яру Холоднім кликати на круг Залізняка»…

- Українці шукають лідера громадянського суспільства. Чи є він? Як його знайти і чи потрібні такі люди нам?

- Лідери є. Ще древні казали: «Голос народу – голос Божий». Народ визначить лідера. «Святе місце порожнім не буває».

Знаємо з Євангелія про страх царя Ірода втратити владу. Один відомий політик так описав обличчя деяких представників нашої влади: «Виродки всіх мастей і кольорів, серед яких є злодії, злочинці, бандити, вбивці, перевертні і т. д. неначе смертельні метастази проникли в усі клітини нашого суспільного життя. Вони є всюди, куди не кинь оком: в Адміністрації Президента, Верховній Раді, в уряді, у поліції, в ЦВК, навчальних закладах, на митниці, у судах, місцевій адміністрації, медицині і т. д. Всюди бачимо нахабне мурло виродка, яке самовдоволено і сито посміхається, вимагаючи хабара».

«Такою влада і залишиться, якщо не змінити закон про вибори», - про це чітко заявила та особа, про яку народ склав пісеньку: «Гарне личко і коса ворогів усіх куса». Не буду малювати людині крила. І до неї є багато запитань. Але вона має тверде переконання, що «під час війни позбавляти влади президента у неконституційний спосіб є злочином, а проводити вибори до Верховної Ради за старим Законом є абсурдом».

Зміна виборчого законодавства, на якому вона наполягає, сприятиме кардинальному оновленню обличчя влади. А на звинувачення її у тому, що «рветься до влади», цікаво дізнатись: а хто не рветься? Хто за владу зубами не тримався чи не тримається? Як можна що-небудь змінити без важелів влади?

Україна має таланти не лише до танцю, молитви, до боротьби з ворогом, а й до управління державою. Народ усвідомлює те, що влада орієнтована на свої особисті інтереси тв. Інтереси свого клану.

Як зауважив відомий політв’язень-психіатр Семен Глузман,в її мізках відсутні нейрони, що відповідають за моральність. Така влада добровільно не зміниться. Хижак ніколи не стане ягням, не піде пасти траву і збирати лісові ягоди.

А де ж нам взяти таку владу, щоб наші суспільні відносини були побудовані на основі Божої Правди, любові і справедливості? Відповідь дає святий апостол Павло, який пише про святого пророка Мойсея, котрий був поставлений провідником народу і повинен був вивести його з неволі.

Пророк Мойсей відмовився називатися сином дочки фараона, волів краще страждати зі своїм народом, ніж купатися в багатстві. Провідник народу повинен бути вільним від офшорів, багатства, фабрик, тим більше, якщо вони здобуті брехнею, злодійством, гріхом. Так вчить нас святий Августин.

Якби можновладці прийшли до Бога - побачили б свій гріх, і як начальник ієрихонської митниці Закхей, повернули б награбоване народу, створили б умови для щасливого життя своїх співвітчизників, а не тільки олігархів, суддів. Прокурорів і своєї челяді.

Господь відкрив би очі тим духовним сліпцям, які не бачать Бога, вічності, глухі і ненаситні у своїх «конча-заспах» і «межигір’ях», не бачать і не чують болю народу, не бачать сліз передчасно посивілих на чужині матерів-заробітчанок, які тяжкою працею рятують родини.

Погляди можновладців шукають, що ще можна вкрасти. Бо народжений красти Богу і народові служити не буде. Народ бачить на берегах Дніпра і Дністра, на мальовничих схилах Карпат такі палаци, які не снились колумбійським наркобаронам. Хатинка Саакашвілі в Голландії виглядає поряд з ними як псова буда. Ця картина дратує народ, воїнів на фронті, багатьох з яких я з іншими священиками переконував на колінах, що оголювати фронт і йти наводити порядок у Києві в час агресії Росії є злочином і гріхом. Ворог цього тільки і чекає.

Лідера не шукають - шукають наймита. Лідер загартовується разом із народом у боротьбі і приходить до влади волею народу. Без провідника нація перетворюється у некеровану отару. Україна обов’язково отримає такого лідера. Він є, він близько!

- Що спонукало Вас у час режиму Януковича підтримувати політв’язнів?

- Українська Церква завжди з народом. У часи правління «донецького паханату» своїм обов’язком вбачав надавати духовну підтримку невинно ув’язненим, у числі яких були Тимошенко і Луценко.

Священик має право зустрічатися в окремому приміщенні із підсудним. Але така світова норма права в ті часи України не стосувалася, тому сповідь Юрія Луценка відбувалася в клітці залу суду. Охоронці докладали всіх зусиль, щоб підслухати сповідь. Тому Луценко з притаманним йому гумором допомагав мені відігнати їх від клітки. Він – сильна особистість.

Юлія Тимошенко була відгороджена лише бар'єром. Сповіді ніхто не перешкоджав. Більшість суддів і прокурорів залишили приміщення під час освячення зали засідань.

Михайло Косів посміхався у свої вуса зі словами: «Нечисті духи бояться освяченої води та молитви і розбігаються». А юристи, що залишилися у залі, радили мені як повинен сповідати і що маю в неї випитувати.

Юлія Володимирівна має велику повагу до служителів Церкви. При зустрічі зі священиком завжди просила благословення і цілувала руку. Після сповіді щиро молилася. Я це бачив. В екстремальних ситуаціях чітко видно, де фальш, а де правда. Деякі з учасників суду єхидно посміхалися, мовляв навіщо така вистава? На що я зауважив: «Це тільки перша дія. Друга буде тоді, коли ви зі своїми друзяками, які так натхненно виконують гімн кримінального світу – «Мурку», будете на місці підсудної.

Так і хотілося у залі суду промовити слова: «Як тільки прийде новий Бандера, закінчиться банди ера!» Але пан Косів застеріг: «Вас виведуть із зали і більше не впустять».

Тепер промовляю до великої читацької аудиторії: обов’язково прийде «новий Бандера» і закінчиться банди ера! Народ впізнає свого провідника, вирізнить від крикунів і демагогів.

Народ повірить йому (чи їй) і піде за ними.

А щодо певного розчарування - воно є у всіх. Треба робити висновки і йти далі, до мети. А мета кожного українця: «Бог і Україна понад усе!»

«Високий Замок», 19-25 січня.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 933 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1
1 Victor   (22.01.2017 08:02)
«Народ повірить йому (чи їй) і піде за ними».

Тобто прийде Бандерша і очолить владу-притон?

«В Одесі вирішили відкрити бордель для іноземних моряків. В міськком запросили тьотю Песю з Молдаванки, відому в дореволюційній Одесі бандершу (хазяйку борделю), і, обіцяючи всілякі блага, пропонують їй очолити нову установу. – Ні, каже тьотя Песя, – знаю я ваші порядочки. Десять ліжок для міськкому, двадцять – для обкому, органам – по потребі. Навесні ви будете смикати моїх дівчаток в колгосп на посівну, восени – на жнива. А тьотя Песя лягай і виконуй план?»

Чи не один цар і князь мав велику повагу до служителів Церкви, але так і не зміг второпати після сповіді, що шкіру дерти з народу-голосу Божого, це все рівно, що розпинати Христа. Добре Вам, отче, юристи, що залишилися в залі, радили як Ви повинні сповідати і що маєте в неї випитувати, але у Вас свій підхід до сповіді пана і сповіді хлопа. Тому навіть як і тьотя Песя стане при владі, банди ера не закінчиться, бо в неї ті самі гени. Не пхайтеся, отче, до агітації, а вчіть народ християнського способу життя й він сам розродиться достойним правителем і піде за ним.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.