Вівторок, 20.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Січень » 24 » ДМИТРО ДОБРОДОМОВ ЗУСТРІВСЯ ІЗ МЕШКАНЦЯМИ ТУРКІВЩИНИ, СТАРОСАМБІРЩИНИ І САМБОРА
24.01.2017 (21:49)

   ДМИТРО ДОБРОДОМОВ ЗУСТРІВСЯ ІЗ МЕШКАНЦЯМИ ТУРКІВЩИНИ, СТАРОСАМБІРЩИНИ І САМБОРА

У неділю, 22 січня, лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов зустрівся із мешканцями двох гірських районів Львівщини – Старосамбірщини і Турківщини, а також з громадою Самбора, та познайомив їх із місцевими представниками «Народного контролю».

Передусім багато уваги мешканці Старосамбірщини і Турківського району приділили темі масових вирубок лісів. Кажуть, місцеві гори – практично лисі, нові насадження не проводяться.

«Я особисто противник мораторіїв. Але у випадку з лісом заборона на вивіз кругляку, яка повноцінна вступила в силу з 1 січня, – чи не єдиний спосіб зупинити масові вирубки, відновити деревообробну галузь, створити нові робочі місця, зокрема, й у карпатських районах. Урешті вже за перший рік після впровадження мораторію почали відкриватись нові підприємства. Щоправда, несанкціонований вивіз лісу все одно триває – правоохоронці і митники «дахують» контрабандистів», – пояснив Добродомов, який свого часу і виступив ініціатором й автором Закону про мораторій на експорт необробленої деревини.

Урешті, за його словами, Закон про мораторій – не єдиний, чиє виконання наразі вимагає кращого.

«Куди б я не приїжджав, всюди питаються: чому корупціонери не сидять у в’язниці. Для прикладу, силами парламентарів Україна отримала найкраще антикорупційне законодавство в Європі. Депутати виконали свою функцію – підготували закони, але не в нашій компетенції саджати злочинців. Це завдання прокуратури, МВС, але ці структури бездіяльні», – розповів парламентар.

Люди, які приходили на зустрічі, наголошували, що здебільшого життям віддалених районів, невеликих містечок представники вищих ешелонів влади практично не цікавляться.

«Ми раді, що народний депутат, хай навіть не йдеться про його рідний округ, приїхав, аби почути про наші проблеми. Наразі ж влада повністю ігнорує наші інтереси, інтереси простих українців», – говорили ті, хто прийшов на зустрічі із лідером «Народного контролю».

Тож, як зазначив депутат після зустрічей, висновок можна зробити один: у всіх регіонах країни, що в західних, що в центральних, що у південних – проблеми у пересічних мешканців однакові.

«У Житомирі, на Вінничині та рідній Львівщині я чую від людей про непосильні тарифи, незрозумілий механізм субсидій, (у Турці з 80 присутніх у залі осіб субсидії отримують лише двоє, – ред.), брак робочих місць, відсутність нормального транспортного сполучення райцентру зі селами», – говорить Дмитро Добродомов.

У Самборі ж Дмитро Євгенович звернувся до мера Самбора стосовно проблем у місті. Міський голова Юрій Гамар різко та агресивно реагував на репліки нардепа.

Щоб зняти напругу, лідер «Народного контролю» пояснив: «Ваш очільник міста так стурбований моїм прибуттям до Самбора, бо власне за моїм зверненням Юрія Гамара в судовому порядку визнано корупціонером, адже голосував собі ж за премії та надбавки. Натомість за ці кошти могли б прохарчувати безкоштовно учнів 1-4 класів у школах».

Представники місцевої Самооборони цікавилися, чому депутати від «Народного контролю» пропускають сесії Самбірської міської ради.

У відповідь голова місцевого осередку Андрій Жепко повідомив, що 75% сесій міської ради проводяться позачергово з порушенням Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про доступ до публічної інформації», а також нехтуванням регламенту міської ради. Також наголосив, що на багатьох сесіях відбувається дерибан землі, зокрема, у березні 2016 року в АТОвців «відрізали» 2 га, де вони повинні були отримати земельні ділянки. А бюджет 2017 року приймали також на позачерговій сесії. Не те що депутати, а навіть члени бюджетної комісії не розібралися достеменно в цифрах – надходженнях і видатках. А до такого серйозного фінансового документа, за яким житиме і розвиватиметься місто протягом року, потрібно підходити скрупульозно.

Також самбірчани мали змогу письмово звернутися до Дмитра Добродомова. Таким чином, порушили низку важливих питань. Зокрема, щоб покарали винних у трагедії 2015 року на бойківських фестинах, коли загинула молода самбірчанка Ірина Хмилівська; незаконне будівництво торгового комплексу на самбірському вокзалі; скарги на СКП «Об’єднане», що з кожним роком збільшується фінансування комунального підприємства, а якість послуг значно погіршується.

«Українці зневірилися у владі, яка не виконує свої обіцянки та не бачить, що коїться на місцях. Саме тому чиновники та більшість депутатів не проводять зустрічі із громадами – їм немає чого сказати, адже результатів їх роботи, як і виконання обіцянок, люди не бачать. А втім надихає, що українці готові захищати свої права», – резюмував Дмитро Добродомов.

nkontrol.org.ua

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 467 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.