Неділя, 21.01.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Січень » 26 » Василь КУРІЙ: «Депутат стає потенційним корупціонером»
25.01.2017 (23:29)  

   Василь КУРІЙ: «Депутат стає потенційним корупціонером»

Обранці до місцевих рад мають отримувати зарплати, - про це у своєму блозі заявив координатор Львівської обласної організації партії ВОЛЯ Василь КУРІЙ.

Політик роз’яснює роботу районного або обласного депутата, вона виглядає так. Відпрацювати у депутатських комісіях – це 4-5 поїздок у місяць. Засідання президій – 1-2, додайте 2 пленарні засідання. Депутат райради має відвідувати ще засідання сільради свого округу, а депутат облради – і сільрад, і райради. Зобов'язаний хоча би раз у місяць провести зустріч із виборцями. Плюс офіційні заходи – відкриття пам'ятників, відзначення історичних дат. А ще - оглянути проекти, які робить в окрузі, відреагувати на звернення виборців, виїхати на кар'єр чи лісосіку. Крім того, всі балотувались від партій – слід хоч день-два присвятити партійній роботі.

У сумі - не менше 15 поїздок та 15 робочих днів у місяць. Депутат облради із Турківського району долає до Львова 150 кілометрів і стільки ж назад. А це 25 літрів пального на 600 гривень. Поїздка у межах району або маршруткою коштує трохи менше - 200 гривень. У місяць витрати становлять 4000-10000 гривень.

«А тепер дайте відповідь: де він має їх узяти? – заявляє Курій. - Варіант один – витягти зі своєї кишені. А якщо це вчитель, у якого сама зарплата 3500? Варіант другий – спробувати заробити на депутатстві, "відмити" ці гроші, отримати "подяку" за лобі чийогось інтересу. Депутат стає потенційним корупціонером.

У суспільстві побутує думка, що підприємець іде в раду лобіювати свої інтереси. Але тільки підприємець має змогу до пори до часу бути меценатом своєї депутатської діяльності».

Також політик пояснює, що для якісної роботи депутат має писати проекти, запити. Для цього йому потрібні консультації архітекторів, юристів, перекладачів. На це витрат у раді не передбачено. Учитель, бібліотекар, найманий працівник із невеликими власними доходами таким чином не зможуть якісно працювати, бо їм це не по кишені.

«Та ми не можемо відмовитися від молодих перспективних людей у радах. Бачу три виходи, - роз’яснює волівець. - Перший - скорочувати кількість депутатів і платити їм зарплатню. Але від невеликої кількості не буде ефективної роботи на округах. Другий - оплачувати хоча би відрядження, як нардепам. Але народ буде проти, і далі називатимемо усіх злодіями. Третій – повністю ліквідовувати адміністрації на місцях, а натомість створювати виконкоми, у яких депутати би були працевлаштовані та отримували зарплату. Замість нинішніх чиновників. Але якщо балотуватися будуть лише безробітні, то вибір у людей буде невеликий. Але безперечно, систему, в якій запрограмовано депутата місцевої ради-потенційного корупціонера, потрібно змінювати!» - резюмував очільник Львівської організації ВОЛЯ.

ВОЛЯ Львівська область , FB

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 468 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.