Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Січень » 29 » Українські Фермопіли - 300 героїв у бою під Крутами
29.01.2017 (22:57)  

   Українські Фермопіли - 300 героїв у бою під Крутами
Українська історія сповнена сторінок жертовного героїзму, от лишень на її сторінках лилася кров молодості, кров відчайдушного молодого покоління.

29-те січня 1918 року став одним із таких сторінок - три сотні проти чотирьох тисяч. Студенти проти гвардійців, світло проти темряви. Єдиною опорою тодішньої незалежності України була освічена молодь, котра усвідомлювала важливість збереження державності. Червона смерть, що йшла з Росії, поневолюючи одну за одною українські землі, мала на меті одне – підкорити незламний дух українців.

Покинуті регулярними військами УНР, триста молодих хлопців обороняли стратегічну станцію в Крутах від наступу більшовицької орди. Більшість студентів ніколи перед тим не тримали зброю в руках, втім, вони заступали собою вбитих і поранених та продовжували виконувати свій обов’язок. Одна студентська чота складом у 30 осіб не встигла відступити із рештками побратимів. У темряві біля захопленої станції на них чекали «червоні». Наступного дня, після чисельних катувань, їх розстріляли. Перед стратою відчайдухи заспівали «Ще не вмерла Україна…»

На могилі героїв сьогодні написано біблійну цитату: «Найбільша любов — життя покласти за друзів». Студенти загинули в бою, запаливши вогонь надії своєю жертвою. І крізь роки цей вогонь жеврів у серцях тих, хто пошепки переповідав про подвиг юності під Крутами, аби запалати із новою силою тепер, коли їх мрія про незалежність втілилася, пише Азов.

Фермопіли (гр. "теплі ворота") - це гірський прохід у Древній Греції, який під час греко-перських воєн у 480 році до н. е. стійко обороняли 300 спартанців на чолі з царем Леонідом, всі вони загинули в нерівній сутичці.

Імена загиблих воїнів були викарбувані на плиті, а на місці битви було встановлено камінь з епітафією Сімоніда Кеоського: «Подорожній, коли ти прийдеш у Спарту, перекажи лакедемонянам, що ми полягли тут, вірні їхньому наказові»,

Бій під Крутами часто називають «Українськими Фермопілами». З 2015 року ще одними «Українськими Фермопілами» стали звати оборону Донецького аеропорту.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1631 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.