Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Лютий » 4 » ЩО НАС ЧЕКАЄ ПІСЛЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛКИ ?
03.02.2017 (23:27)

   ЩО НАС ЧЕКАЄ ПІСЛЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛКИ ?

Здавалося б, є чому радіти: з 1 січня в Україні збільшився мінімальний розмір заробітної плати. Але, на жаль, достеменно нікому не відомо, чим обернеться для пересічного громадянина таке «благородне» рішення влади. Як розхитається маятник інфляції, наскільки зростуть ціни на товари першої необхідності, вартість проїзду в громадському транспорті і т. ін.

У зв’язку із збільшенням мінімалки, деякі керівники підприємств все голосніше починають говорити про переведення працівників на 0,5 чи 0,75 посадового окладу. Очевидно, не обійдеться і без скорочень.

А бізнесмени уже відпрацьовують механізм, як би не платити єдиний соціальний внесок. А він сьогодні має бути не меншим аніж 704 грн. Міркують, що робити з найманою працею? Експерти вважають, що у зв’язку з такими «радикальними» змінами, велика кількість бізнесу піде в тінь. Словом, питань більше, аніж відповідей.

Минулої п’ятниці довкола вищеназваних проблем йшла конструктивна дискусія на круглому столі, зорганізованому районним центром зайнятості. У ній взяли участь соціальні партнери РЦЗ ( представники Пенсійного фонду, податкової інспекції, управління соціального захисту, керівники підприємств, представники районної та міської влади). На зустріч запрошували й депутата Верховної Ради України Андрія Лопушанського, але через те, що в цей час він брав участь у роботі ПАРЄ, на зустріч не прибув, але про всі проблеми дізналася його помічник Ірина Кіра, яка була присутня і брала участь у дискусії. До речі, Андрій Ярославович готовий взяти на роботу представників Турківщини в Східноєвропейський колегіум, що діє в м. Хирів. Про це він неодноразово заявляв на різноманітних зустрічах.

На початку круглого столу, на правах господині, з доповіддю «Шляхи врегулювання ситуації на ринку праці в гірському краї» виступила директор центру зайнятості Мирослава Павлик. За її словами, сьогодні доволі складна ситуація у сфері зайнятості. Станом на 1 січня 2017 р. на одне місце праці в районі конкурувало 126 безробітних. Упродовж 2016 року, за посередництва служби зайнятості, шукали роботу 2130 жителів гірського краю, тоді як в центр зайнятості надійшла інформація лише про 1026 вакансій. Завдяки налагодженим контактам з працедавцями, вдалося працевлаштувати 1006 безробітних, 278 залучи ти до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, 244 скерувати на професійне навчання. Всі ці обставини впливають на те, що в районі маємо велику міграцію: люди виїжджають на заробітки, щоб утримати свої сім’ї.

Щодо перспектив розвитку району, Мирослава Миронівна відзначила розвиток сільського господарства, туризму, організація підприємств з переробки молока та м’яса, заготівля лікарської сировини. Так склалися обставини, що в нас немає великих підприємств, та й чи будуть вони в найближчій перспективі?

Про те, які послуги сьогодні надає районний центр зайнятості та про співпрацю з роботодавцями та перспективи на майбутнє, розповіли присутнім заступник директора РЦЗ Жанна Яцкуляк та начальник відділу сприяння працевлаштуванню Ольга Бесєдін.

Коли йшлося про легалізацію найманої праці та сплату податку бізнесом, в дискусію включився перший заступник голови Турківської РДА Микола Яворський, який розповів про роботу комісії з легалізації найманої праці, наголосивши при цьому, що влада хоче мати з бізнесом партнерські довірливі стосунки.

Цікава інформація прозвучала й з уст завідувача сектору доходів і зборів фізичних осіб Турківського відділення Самбірської ОДПІ Івана Рибчича. Він розповів присутнім, які будуть штрафні санкції у випадку виявлення порушень щодо сплати податків. А начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Турківської РДА Тетяна Курус наголосила, що ми просто мусимо добросовісно платити податки, незалежно від того, в якій сфері працюємо і чим займаємося. Якщо в минулі роки на наш район зважали, що він гірський, і виділяли державну субвенцію на ремонт та будівництво закладів соціально-культурної сфери, то зараз держава відпрацювала модель, коли кошти виділяють за умови співфінансування з місцевого бюджету. В такій ситуації не буде наповнюватися місцевий бюджет, не будуть проводитися ремонти в закладах освіти, культури чи медицини. Адже не матимемо змоги вкласти свою частку грошей.

Про проблеми наповнення Пенсійного фонду розповіла перший заступник начальника Старосамбірського управління Пенсійного фонду Олена Юсипович, а керівники підприємств та установ району, що були присутніми на круглому столі, поділилися міркуваннями з приводу подальших проблем, які виникатимуть на підприємствах у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати. Для прикладу можна назвати ситуацію з працівниками Турківської КЦРЛ, що працюють на 0,5 чи 0, 75 % посадового окладу. Виплачуючи їм заробітну плату з медичного кошторису, лише в січні на доплату єдиного соціального внеску було виплачено 70 тис. грн. Не важко порахувати, скільки це вийде за рік. Зрозуміло, що така ситуація не лише в медицині, а в освіті і культурі, і з цим треба щось робити.

Про добрі перспективи громадських робіт, які мали непоганий ефект в минулому році, завдяки співпраці міської ради та центру зайнятості, говорив заступник міського голови Ростислав Набоков. Він висловив сподівання, що і в 2017 році співпрацю не буде втрачено.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №4,2017


Довідка:
Організатор круглого столу Мирослава Павлик - керівник депутатської фракції ВО "Батьківщина" у Турківській районній раді, голова депутатської комісії з гуманітарних питань, питань молоді, засобів масової інформації та соціального захисту населення.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1290 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (04.02.2017 07:59)
- Куме, а що нас чекає після підвищення мінімалки?
- Секвестр бюджету.
- А що це таке?
- Це, куме, коли витрати на батоги збільшують, а на пряники – урізають.

«Привіт. Мене звати Петро. Я кондитер. Мені 51-н рік. Мене нудить від пряників і я хочу батога».

«Ефективне використання батога істотно заощаджує пряники».

«Пряник набагато солодший після удару батогом».

«Що не кажіть, а батіг запам’ятовується краще, ніж пряник».

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.