Понеділок, 19.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Лютий » 7 » Чотири вагони на чотири райони?
07.02.2017 (21:57)

   Чотири вагони на чотири райони?

Не очікував я, що створений мною гнівний пост в соціальній мережі Фейсбук про малу кількість (4) вагонів електропотягу Львів-Сянки у час пік, викличе такий ажіотаж.

Щоб і читачі зрозуміли про що мова – ось ця публікація у скороченому варіанті: “То не Африка і не Індія, то електричка Львів-Сянки – п’ятниця. В день, коли найбільше студентів повертається додому, колійовці дали 4 вагони! У такій тисняві, німці, знущаючись, возили євреїв у концтабори. Ми – люди, а не худоба”.

Саме ці слова багатьох спонукали поділитися своєю думкою. Тим більше, що вартість проїзду в автобусах зросла. Та й їздять ними в основному більш платоспроможні громадяни, і то лише до межі Львова, а потім ще майже годину треба чекати, аби добратись до центру. Тому більшість надає перевагу залізничному транспорту. Але, напевно, кожен, хто їздив електропотягом Львів-Сянки і залишився живим, має що сказати управлінню “Укрзалізниці”.

Зрозуміло, перевезення пасажирів – справа не дуже прибуткова, плюс сама “Укрзалізниця” звинувачує місцеві ради у тому, що вони їй нічого не повертають за перевезення пільговиків, принаймні, про це йдеться у них на офіційній сторінці в Інтернеті.

Зрештою, спробував з’ясувати не стільки, якою є якість перевезень, скільки те, чому в період, коли найбільший наплив людей, які їдуть зі Львова або до нього, керівництво залізниці скорочує кількість вагонів до 4.

Ця цифра в Японії вважається нещасливим числом. На жаль, сконтактуватися з прес-центром було не просто, та зрештою, коли я повідомив, що цікавить мене і ще декілька тисяч жителів Львівщини, то приємний жіночий голос на другому кінці слухавки відповів: ця інформація невдовзі з’явиться на сторінці “Львівської залізниці”. Так і чекаю я на цю інформацію по сьогоднішній день. Там з’явилося лише повідомлення про те, що “Відсутність компенсаційних виплат за пільговий проїзд у приміських потягах суттєво погіршує якість перевезень”, а друге, що навіть трохи лякає і насторожує: “Курсування регіонального експресу із сполученням Львів-Ковель-Львів відмінили через малий пасажиропотік” (невже і нас таке чекає?).


А може нас ще і таке чекає? (на фото перевезення пасажирів в Індії)

Тому частину коментарів своїх читачів у соціальній мережі я вирішив опрацювати і поділитися ними з вами.

Наприклад, дехто писав, радійте, що й так ще возять, дехто радив звернутися на гарячу лінію “112” (служба екстреної допомоги населенню, де жителі Львова та області можуть отримати будь-яку інформацію).

Дехто пояснив ситуацію таким чином: проблема в тому, що можновладці запустили 15 нових маршруток, які курсують Львів-Самбір-Турка (цю інформацію мені не вдалося підтвердити), тому з вівторка по четвер 6 вагонів, а в інші дні – 4.

Багато хто скаржився, що навіть, купивши повний квиток, змушений терпіти такі ж умови, як ті, хто їдуть без нього.

Інші не погоджувалися із твердженням про збитковість перевезень: якщо пенсіонер їде безкоштовно, то він все одно бере квиток і держава має заплатити за нього, як і половину вартості студентського квитка. Та все одно залізниця буде збитковою, якщо її очільник отримуватиме зарплатню від 800 тис. до 1 млн. доларів США в рік.

Що ж, скажу я вам, не так все й просто, адже багато людей по факту їдуть без квитка, або купують його лише до Скнилова, ну, максимум до Великого Любеня, а коли їдуть до Львова, то намагаються дати як “відчіпне” – кілька гривень у кишеню контролеру.

Але і тут не можна так категорично когось звинувачувати, бо коли ми сідаємо в маршрутку, то не торгуємося, а платимо і мовчки їдемо, а в електричці, якщо молода дівчина-провідник відмовляється брати ті декілька гривень, то в її бік летять такі образи і прокльони, що в голові не вкладається.

Загалом всі схильні до думки, що коли більшість з нас почне оплачувати як слід за свій проїзд, з пункту А до пункту Б, тоді й зміниться звітність, і стане очевидним, що й справді є потреба у збільшенні кількості вагонів, бо напрямок Львів-Сянки – прибутковий. І лише тоді ми зможемо щось вимагати. А поки ми згідні їхати, як “оселедці в банці”, лиш би менше платити, то всі наші слова будуть лише пустим звуком. І якщо цього, якнайшвидше не зробити, то як, написав один пан, – скоро будемо їздити до Львова в двох вагонах або на вагонах.

Роман СИМОВИЧ.
Фото Ольги КОРБУТ.

golossambir.wordpress.com

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1187 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (10.02.2017 08:24)
І знову винні люди: одні не платять належно, інші мають пільги, хтось збільшив оренду землі, а в результаті все відбилося на якості обслуговування. А чи пробували ви одягнути весь цей хаос в нормальні закони, доступні для виконання простими громадянами? Ні! Адже для цього потрібно напружити розум. Якщо такий процес створює лишні клопоти, то краще піти шляхом бардаку: і ніби дебіл, і ніби при грошах. Ми живемо в державі, де дебіли створили те, що в них в голові – нову реальність, яка одним приносить непомірні статки, а всьому загалу – злидні. Загал на такий спосіб життя згоден: віддавати останню копійку за «зручності». Пішов процес пристосування: хто встиг – сидить у вагоні, хто не встиг – іде зверху чи збоку. Головне що всі їдуть. А куди їдуть? У світле майбутнє, яке відклали до кінця світу!

- Можна баночку майбутнього?
- Вам якого?
- Світлого, будь ласка.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.