Четвер, 22.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Лютий » 10 » ФАРМАЦЕВТИЧНА КОНКУРЕНЦІЯ МОЖЕ З'ЯВИТИСЯ І В БОРИНІ
10.02.2017 (20:47)

   ФАРМАЦЕВТИЧНА КОНКУРЕНЦІЯ МОЖЕ З'ЯВИТИСЯ І В БОРИНІ

1 лютого, відбулося засідання конкурсної комісії Турківської районної ради щодо визначення переможця з оренди приміщення на третьому поверсі будинку Боринської комунальної міської лікарні, площею 20,1 м кв, для розміщення тут аптечного пункту. Як повідомив голова конкурсної комісії, заступник голови районної ради Василь Костишак, їм на розгляд було подано 3 заявки. Зокрема від Товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Медфарм», що зареєстровано в с. Сокільники, вул. Стрийська, буд. 20 , Пустомитівського району; Товариства з обмеженою відповідальністю «Аптека «Зі», з місцем реєстрації - м. Львів, вул. Нечуя-Левицького, буд. 3; Товариства з обмеженою відповідальністю «Ескулап-ЛТД», з місцем реєстрації - м. Дрогобич, вул. Театральна, буд. 1. Відповідно, перший претендент запропонував розмір орендної плати за загальну площу в місяць - 1500 грн., другий - 2000 грн. і третій - 1000 грн.

Перед тим, як розпочати торги, було вирішено встановити крок збільшення орендної плати в розмірі 100 гривень. А вже згодом, після проведення самої процедури торгів, що тривали досить-таки довго, комісія зафіксувала найвищий розмір орендної плати, в сумі 7500 гривень, від представника фірми «Ескулап-ЛтД» й рекомендувала йому протягом місяця укласти угоду на оренду приміщення. До речі, якщо така угода буде укладена, то сума орендної плати стане мало не рекордною на Турківщині - 373, 13 грн. за 1 кв. метр. А загалом за рік Боринська лікарня від цієї оренди може отримувати 90 тис. грн.

Здавалося б, усе просто і відносно мирно. Але це лише на перший погляд. Насправді ж, такій благородній справі -відкриття аптечного пункту - передували непорозуміння, що декілька разів переростали навіть у конфлікти. На думку голови районної ради Володимира Лозюка, усе через те, що не всім до вподоби можливість виникнення у Борині конкурентного аптечного середовища. А, як відомо, у такій ситуації ціни на ліки можуть змінитися у порядку зменшення. Для людей, особливо, хто часто хворіє, це досить-таки непогано. Я за те, щоб у Борині, окрім аптечного пункту в лікарні, відкрити ще одну аптеку, щоб була справді конкуренція. І районна рада вже в цьому році розпочне цю процедуру. Втім, давайте, як кажуть, усе по порядку.

Почалася історія відкриття аптечного пункту в Боринській лікарні рішенням IV сесії VII скликання Турківської районної ради, за №81 від 31 березня 2016 року, яким було зобов’язано головного лікаря Ігоря Маркіна в місячний термін вишукати приміщення для аптечного пункту й оголосити конкурс на оренду. Така необхідність, кажуть в районній раді, була продиктована, враховуючи звернення громад Боринського куща та листа Боринської селищної ради щодо відкриття аптечного пункту в Боринській лікарні. Цей процес було доручено контролювати постійній депутатській комісії з питань охорони навколишнього середовища, розвитку лісового господарства, земельних відносин та питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад.

Але проходив час, а справа з проведенням конкурсу ніяк не зрушувалася. Очевидно, взявши це до уваги, у грудні 2016 року сесія приймає ще одне рішення - за №155, в якому зокрема записано:

«Керуючись ст.ст. 43 і 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 30 Закону України «Про запобігання корупції», рішенням №77 V сесії районної ради VI скликання від 14.07. 2011 року «Про затвердження нормативних документів щодо оренди майна спільної власності територіальних громад Турківського району Львівської області (зі змінами та доповненнями)», рішенням №81 IV сесії VII скликання від 31.03. 2016 року « Про звернення Боринської селищної ради щодо відкриття аптечного пункту в Боринській комунальній міській лікарні», враховуючи конфлікт інтересів головного лікаря, Турківська районна рада вирішила:

1. Усунути головного лікаря Боринської КМЛ Маркіна І.І. від проведення конкурсу на право оренди приміщення на 3 поверсі будинку Боринської КМЛ за адресою смт. Бориня, вул. Миколайчука, 90, у зв’язку з наявністю в нього конфлікту інтересів при вирішенні даного питання.

2. Доручити голові Турківської районної ради провести конкурс на право оренди майна районної комунальної власності - приміщення на 3 поверсі будинку Боринської КМЛ за адресою смт. Бориня, вул. Миколайчука, 90, загальною площею 20,14 м кв., відповідно до чинного законодавства та Порядку проведення конкурсу на право оренди майна, що перебуває у спільній комунальній власності територіальних громад Турківського району, з метою розміщення аптечного пункту».

Контролювати дане рішення було доручено також вище згадуваній комісії.

Згодом у нашій газеті з’явилося оголошення, яким районна рада запрошувала експертів для оцінки майна, а 13 січня - й саме оголошення щодо проведення конкурсу на право оренди. А через два тижні - практично аналогічне оголошення - розмістила в нашій газеті й конкурсна комісія Боринської міської комунальної лікарні, мотивуючи тим, що конкурс, згідно існуючого положення, має проводити балансоутримувач приміщення, яким є Боринська КМЛ.

Для наших читачів це стало дещо незрозумілим, чому на одне й те саме приміщення двічі оголошують конкурс. Відповідаючи на телефонні дзвінки, ми достеменно не змогли їм пояснити, а тому, щоби читачі й самі змогли розібратися в цій ситуації, друкуємо всі ці нюанси заплутаної історії. Як уже було сказано вище, районна рада провела свій конкурс, а що тепер зробить конкурсна комісія Боринської міської лікарні 14 лютого - побачимо. Важливо в цій історії, щоб вигоду від відкриття аптечного пункту мали люди, які хочуть зручно й за доступними цінами купляти лікарські засоби.

На завершення, хочу розповісти одну історію. Минулого року захворіла близька мені людина й відтак ми змушені були їхати до Турківської КЦРЛ. Після огляду лікаря, отримали великий список медичних препаратів, які треба було придбати в аптеці. Уже в палаті одна з пацієнток запитала мене, де я буду їх купляти. Я без вагань відповів : « А де ближче». Втім, вона порадила таки не гарячкувати й за ліками поїхати до міста, мовляв, там буде значно дешевше. Прислухавшись до поради, зробив такий собі експеримент. Зайшов в аптеку на першому поверсі лікарні, подав список і запитав, скільки усе це буде коштувати. Провізор за якийсь час назвала цифру - 1730 гривень. Я перепросив її й сказав, що не вистачає грошей, зайду пізніше, а сам поїхав, як рекомендувала мені жінка в лікарні, до міста. В одній з аптек за цей перелік ліків мені назвали ціну на 170 гривень меншу. Згодом, коли ліки привіз до лікарні, подякував порадниці. Ось така історія: очевидно, ті аптеки, що в лікарні, завищуючи ціни, розраховують на екстрену потребу їх для хворого, рідні якого не мають коли зважувати усе і купують за ту ціну, яку їм пропонують. А може є й інші причини...

Цікаво з цього приводу почути думку наших читачів.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №5,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 814 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 stefka   (19.06.2017 14:43)
Фармацевтичний бізнес в Борині процвітає! Щось створити нове вряд чи вдасться.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.