Понеділок, 19.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Лютий » 14 » До кінця року Турківський район може припинити своє існування
14.02.2017 (01:40)

   До кінця року Турківський район може припинити своє існування

Після затвердження "Перспективного плану ОТГ Турківського району" Кабінетом Міністрів України, у жовтні 2017 року можуть бути призначені вибори вже до нових ОТГ, а після набрання повноважень новими радами - райони у теперішньому вигляді ліквідують з подальшим приєднанням їх до нових центрів надання районних адміністративних послуг (госпітальний округ, місце зосередження регіональних центрів виконавчої влади, ДПІ, Статистка, Пенсійний фонд, Земельний відділ і т.п.). На данний момент за 2016 рік Турківський район втратив майже усі районні органи управління регіональної виконавчої влади.

Необхідно вирішити питання доцільності існування районів, межі яких повністю співпадають з межами об’єднаних територіальних громад, утворених на їх території. Про це в коментарі журналістам сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода.

«У таких районах зникають правові підстави для функціонування відповідних районних рад, які відповідно до Конституції України є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, оскільки виключається можливість представлення таких спільних інтересів територіальних громад у зв’язку з їх фактичною відсутністю. Також встановлення прямих міжбюджетних відносин місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад із Державним бюджетом забезпечило фактичну передачу всього обсягу повноважень райдержадміністрацій, районних рад відповідним радам та їх виконавчим органам об’єднаних територіальних громад», - сказав Перший заступник Міністра.

Він пояснив, що із відсутністю доцільності функціонування на території району, межі якого співпадають з межами ОТГ, районної ради та районної державної адміністрації, виникла необхідність вирішити питання про доцільність існування цього району, як окремої адміністративно-територіальної одиниці.

«Сьогодні в Україні є чотири таких райони: Лиманський – у Донецькій області, Народицький – у Житомирській, Старосинявський – у Хмельницькій та Сновський – у Чернігівській області. Їхні території є повністю територіями об’єднаних громад. Мінрегіон вже направив листа Кабінету Міністрів з проханням доручити відповідним обласним державним адміністраціям за участі обласних рад розглянутице питання та надати свої пропозиції Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України», - поінформував В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, в Україні з 2014 року впроваджується реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Одним з перших етапів її втілення є добровільне об’єднання територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад. Протягом 2015-2016 років в Україні утворилося 366 ОТГ.

Бойківська правда, Децентралізація влади

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 702 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
0
3 БОЙКО.   (14.02.2017 14:13)
Шановні бойки, описано все вірно,але мабуть вже можна стверджувати,що до кінця року Турківський район припинить своє існування. Подякуймо щиро обласним та районним керівникам, а також депутатському корпусу в районі за щиру відданість своїм виборцям.

1
1 Victor   (14.02.2017 10:15)
Район, мов старий бойко в горах, дожив свого віку. Тихо, спокійно, як в будинку пристарілих. Ніхто не заважав йому і ніхто не намагався зупинити його ходу. Навпаки – допомагали. Ні незалежність держави, ні кольорові революції, ні різношерсті очільники, ні креативні заступники, ні надбавки до зарплат – ніщо вже не змогло вивести з коми цього, подірявленого хворобами діда, який, плентаючи гірськими стежками, довго ніс на своїй шиї своїх хитросраких дітей, внуків та правнуків. Тепер, в межах його гробу, буде створено кілька маленьких князівств-громад, які будуть танцювати на його кістках кожних п’ять років.

0
2 2ptashka2   (14.02.2017 10:24)
Цілком з Вами згідна і завжди дивуюся так правильно і влучно підібраним словам.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.