П'ятниця, 23.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Лютий » 17 » ДАВНІШНЯ СМІТТЄВА ПРОБЛЕМА
17.02.2017 (11:50)

   ДАВНІШНЯ СМІТТЄВА ПРОБЛЕМА
І виною цьому є чи не кожен з нас

За декілька тижнів, з настанням теплого періоду у природі, ми вкотре говоритимемо про велике прибирання довкілля від різного непотребу та сміття, якого встигло накопичитися за зиму тьма-тьменна. Тільки-но зійде сніг, обочини доріг, береги річок, прогони, провулки, сквери зарясніють коробками, пакетами, обгортками, пляшками... Влада організовуватиме толоки з прибирання, представники житлово-комунального господарства разом з депутатами ходитимуть по вулицях, укладаючи з їх жителями договори на оплату за вивіз твердих побутових відходів.

Але така активність в основному тільки на початку весни, бо за якийсь час знову усе починає йти за усталеною формою, яку радикально змінити нам чомусь дуже важко, й наші села й місто далі потопають у синтетичному смітті. Хоча, по правді, ми можемо вплинути на подальшу «долю» тих відходів, які викидаємо: щось спалити, щось посортувати та віднести на приймальний пункт, а щось і викинути у сміттєвий бак, якщо він є на вулиці, заплативши при цьому за таку послугу комунальній службі. Так як це є у цивілізованому світі. Завжди є актуальною банальна істина: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Дехто, махнувши рукою, скаже: що з того, поговорили - побалакали, сіли та й заплакали... Але, хто би що не казав, екологічну просвіту потрібно проводити.

Відповідає за прибирання в місті КП «Житлово-комунальне управління», яке, до речі, міська влада планує дещо реорганізувати. За 2016 рік комунальним підприємством вивезено 7 тис. 200 метрів кубічних твердих побутових відходів. Та, за словами комунальників , кількість сміття з кожним роком щораз збільшується. Ще й привозять його попутно приватним транспортом із навколишніх сіл, тим самим створюючи всюди несанкціоновані сміттєзвалища. Та й багато додалося сміття з таких вулиць як Середня, Горішня, Травнева, Липи, Слобода, адже тут поставили сміттєві ящики, яких досі не було. З приватними підприємцями на вивіз ТПВ в минулому році комунальники уклали 125 договорів, на загальну суму 85, 9 тис. гривень. Шестеро підприємців категорично відмовилися укладати такі угоди, мотивуючи відсутністю відходів. Якби були такі угоди, можна було би подати на підприємця в суд, хоча, за словами начальника управління Володимира Драча, комунальники від цього не були б у виграші: вартість судового позову - 350 грн., а штраф, накладений на винуватця, буде в рази меншим.

Окрім цього, 314 договорів було укладено з жителями будинків приватного сектору, на суму 17,6 тис. грн. Хоча багато турківчан ніяк не хочуть укладати такі договори, мотивуючи тим, що нема сміттєвих ящиків на вулиці, або ж кажуть, що усі відходи вони спалюють. Така ситуація склалася зокрема на вул. Бойківська, Сагайдачного та Зарічна в м. Турка. Там лише по три-п’ять домовласників сплачують за вивіз ТПВ. Хоча був час, що сміттєзбиральна машина туди їздила, але люди не платили. Та й навіть коли ящик врешті-решт привезуть, часто виникає запитання, куди його поставити. Жителі протестують -ніхто не хоче мати біля своєї садиби чи неподалік хати затхле смородом місце. І мають рацію. Але й сміття кудись скидати теж потрібно? Ось і виходить таке собі замкнуте коло. Напевно, якби під такий сміттєвий контейнер було обладнано спеціальне місце, він би був накритим і з нього регулярно забирали сміття, думка протестуючих змінилася б.

У минулому році силами міської ради було придбано 13 нових контейнерів для збору сміття, на суму 29200 гривень.. Ще 15 контейнерів було відремонтовано.

- Хоча потреба в нових контейнерах для сміття ще є велика, - каже Володимир Іванович. - Адже проходить 2-3 роки, і вони зношуються. Одна з причин - окислення, бо ж люди скидають в них усе, що заманеться. Уже дійшло до того, що беруть і спалюють у ящиках сміття. Так було з контейнерами біля школи-інтернату, військкомату та в інших місцях. Від цього вигорає бляха і він за якийсь час стає непридатним для використання. Хочу ще раз нагадати: перед вихідними і святковими днями (здебільшого це субота) сміттєзбиральна машина забирає сміття двічі - зранку і о 15.00 год. Тому велике прохання до жителів міста уже не викидати після обіду сміття у контейнери. Також не ставити кульки чи мішки зі сміттям на тротуарах чи на обочинах доріг, а натомість пройти 100-200 м й викинути їх у контейнер. І ще одне. Оті малі контейнери, що стоять в місті біля тротуарів, призначені для викидання недопалків, обгорток від цукерків чи морозива, словом, дрібного сміття, а не для твердих побутових відходів. Бо вже доходять до того, що й фекалії туди виливають. Особливо це спостерігаємо на майдані Шевченка. Врешті-решт треба мати хоч якусь краплину людської совісті!

За підрахунками комунальників, у 2016 році на вивіз ТПВ було використано паливно-мастильних матеріалів на суму 445 тисяч 200 гривень. Ця сума могла б бути й більшою, але у зв’язку з важким фінансовим становищем КП «Житлово-комунальне управління», сміттєзбиральна машина виїжджала на забір сміття не щодня, а через день-два. На придбання запчастин, адже техніка застаріла, було витрачено 161 тисячу 100 гривень.

Співпрацюють комунальники не тільки з міською радою. Житлово-комунальне управління уклало відповідні договори на вивіз твердих побутових відходів із Завадівською, Вовченською, Сянківською, Ясеницькою, Нижньояблунською сільськими та Боринською селищною радами. А є такі сільські ради, що самі привозять сміття на сміттєзвалище, а платять лише за утилізацію - це за 10 м куб. До них належать Нижньовисоцька, Лімнянська, Нижньотурівська, Шандровецька, Комарницька, Боберківська, Верхньогусненська і Красненська сільські ради.

З настанням нового року комунальники укладають нові договори на вивіз твердих побутових відходів, або ж поновлюють старі, хоча процес цей ще надто повільний і складний. Врешті-решт люди мусять зрозуміти, що за дану послугу треба платити так само, як і за користування електроенергією чи теплом.

За січень цього року комунальниками уже вивезено 600 м куб. сміття. На паливно-мастильні матеріали, що були затрачені на його вивезення, а також й на прибирання вулиць від снігу витрачено 44 тис. гривень, на 8,5 тис. гривень придбано запчастин.

Проблема чистоти населених пунктів, збору й утилізації сміття не тільки сільського, селищного чи міського масштабу, вона - загальнодержавна. Після епопеї з Грибовицьким сміттєзвалищем, держава, здається, всерйоз взялася за неї. Півроку працювало три міністерства - Мінприроди, Мінекономіки, Мінрегіонбуду - над національною стратегією поводження з відходами, восьмий розділ якої стосується суто твердих побутових відходів. Зараз вона проходить публічне обговорення. Є надія, що, на основі програми, з успішним проведенням реформи органів місцевого самоврядування, територіальні громади одержать кошти й на вирішення цього нагального питання. Тоді можна буде серйозно взятися за сортування сміття, упорядкувати сміттєві полігони, придбати необхідну кількість сміттєвих контейнерів, закупити спецтранспорт чи побудувати невеликий сміттєпереробний цех або завод. І в цьому плані будуть, очевидно, зрушення. І немаловажний, якщо не основний чинник - прагнути до наведення чистоти і дотримуватися екологічної культури захисту довкілля маємо насамперед ми, пересічні громадяни. Якщо хочемо жити у чистому місті чи селі, треба кожному прикласти зусилля.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №6,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 546 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 8
0
8 Victor   (26.02.2017 08:06)
«Чистота в Німеччині, а конкретно в Швабії, була не «вродженою», а дуже навіть примусовою. Довгий час німці вивалювали сміття, попіл, здохлих домашніх тварин, кістки і помиї з кухні тупо за паркан, або куди доведеться. Як результат – мали антисанітарію, хвороби і загиджені до неможливості села і міста. У 15 столітті графа Вюртемберзького дістав цей сморід, і він почав видавати укази, що мовляв гній і лайно, яке виробляє скотина і люди, треба вивозити за околицю або хоча б "на річку", причому тільки вночі. На укази звичайно забили, так як перевіряти їх виконання було нереально, а поліцію до кожного сараю ставити дорого, так і хабарі і частування для служителів закону скасувати було важко. Тоді граф видав новий указ, в результаті якого у швабських містах відразу стало ЧИСТО. Суть указу зводилася до наступного: якщо ви помітили, що ваш сусід пару тижнів не прибирає сміття, і не донесли на нього, то буде покараний не лише він, але і ви. А якщо ви донесли, то у вас є право на частину його землі. У результаті кожну суботу всі демонстративно і ретельно прибирали сміття перед своїм двором, резонно побоюючись стукацтва і сусідських підступів. З однієї сторони можна розглядати такі методи як державний примус до стукацтва і насильство над свободою особистості.
З іншого боку, шваби досить швидко навели у своїх селах і містах ідеальний порядок, а швабська «Кервохе» стала частиною культурної спадщини.

https://www.domovenok.su/articles/303/

0
7 Victor   (25.02.2017 19:52)
Чи годні українці, які виготовляють на продаж зброю, ракети й таке інше, сконструювати сміттєпереробний міні завод, поставити в кожному районі і закрити проблему сміттєзвалищ та забруднення середовища? Чи може Львів таке вдати? А чи може Львів виготовляти все для ферм, міні молокозаводів, м’ясокомбінатів, овочевої та фруктової продукції? Для чого кликати сюди інвесторів, якщо все це можуть робити свої й таким чином сприяти розвитку економіки? А може для цього всього бракне мозків, орієнтованих на гендель, а не на виробництво? До речі, а де є обіцяні владою, кілька років тому, свиноферми в кожному районі? Обіцяли поки сцяли?

0
6 БОЙКО.   (23.02.2017 19:16)
Турківський район,- сільсько-господарський район із великими лісовими можливостями. Випуск сосок для телят, пластмасові відра,поліетиленові мішки,гумові чоботи, калоші, пластмасові граблі,-були би на половину дешевшими,аніж купляють люди зараз на ринку чи в магазині. Цікаво,цікаво,чи знайдеть людина, яка ризикне бути першим у Турківському районі бізнесменом із випуску вищеназваних досить потрібних речей для місцевих господарств. Я впевнений,що він не програє!

0
5 БОЙКО.   (21.02.2017 19:35)
Будь-яке звалище є досить рентабельним для громади.Є багато бізнесменів які сидять на цих звалищах як на нафто чи газовій трубі. Тут і виробництво пакетів,тут і опалювання приміщень,тут виробництво ріних гумових виробів в тому числі і для медицини і т.д. Саме на звалищі всі хто має бізнес пов'язаний із сміттє-переробкою досить фінансово мають надприбутки. Тому й м.Турка може мати не лишніми фінансові "дотації" до бюджету міста. Потрібно лише думати про бажання віддати себе служінню громаді.

0
4 БОЙКО.   (21.02.2017 10:55)
Проблему із побутовим сміттям можна вирішити досить швидко,максимум на протязі року! Це не фантазія,а правда! Із чого роблять калоші,гумове взуття?? Найкращою складовою є якраз пластикові пляшки та інша поліетиленова продукція! Та!Так! Оголосити свої пропозиції від імені громади.та ставити умови: 1) виробник продукції реєструє свою фірму на території району і сплачує податки в районі; 2) фірма постійно ремонтує за свій кошт дорогу від  сміттєзвалища до переробного мінізаводу(покриваючи полотно дороги гравієм та асфальтом); 3)на протязі 5 років мінізавод не може бути перепрофільований на випуск іншої продукції; 4) фірма бере на себе зобов'язання облагородити навколишню територію  в тому числі залісненням ялинковими породами дерев; 5) фірма утилізовує всі відходи не складуючи їх тут чи на іншій території; громада м.Турки зобов'язується у випадку добросовісного виконання своїх зобов'язань зменшити місцеві податки на 10-15 %; 6) укладачі договору не можуть розірвати між собою домовленість скоріше як за півроку; 7) керівництво мінізаводу зобов'язується брати на роботу виключно жителів Турківського району та приймає на роботу виключно в межах офіційного працевлаштування; 8) земля виділена під цей мінізавод не може бути приватизована чи успадкована власниками чи керівниками заводу; 9) Договір із керівництвом цього заводу складається на термін не менше 5 років. Де збудувати цей мінізавод? Між "Липами" і "Шимінками". Для цього повністю хватає півгектара поля!!

0
3 Правда   (18.02.2017 20:19)
Якщо Касюхнича викинули в смітник, то того з вікна. А панове-депутати міські тоже мають шанс закінчити ганебно, якщо не наведуть порядок. Місто засране, сміття всюди, відмивають гроші на смітниках, сміттєвий машині, тротуари не чистять, дороги в воді і снігу, проїхати через ями неможна, пси бігають зграями, коло пам'ятника Шевченка зробили Шанхай, землю дерибанить безбожно - кожної сесії по 50-70 земельних питань, зайде наш АТОвець то йому відмовляють.
Якесь прокляття на місто,

0
2 Правда   (18.02.2017 16:54)
Ой, як влучно Ви п. Вікторе сказали про владу в місті та людину на своєму місці. Так хіба недо..мер..ок не Ваш товариш? Хіба Ви не берете участі у зборах типу патріотичної ГеО "Майдан"? Ну тоді чому Ви не піднімаєте питання господарки на своїх зборах?! Хоча думаю, що можливо Ви й піднімаєте... А інші " парафіяни" цікавляться всім, лише свого товариша не чіпають. Ви зайдіть в міську раду, перегляньте як купляли два сміттєвози, як вкрали більше пів мільйона у людей. Вже друга кримінальна справа проти аля- патріотів!!! І ніхто зад не чеше, щоб підняти питання про недовіру "меру". Чомусь вже замовкли Яворські, Мельники, Шияни... По Касюхничу ж так і не довели, що він злодій!!! Що, сіли дупами в бажані крісла і всі проблеми в місті зникли? НІ. ЇХ З'ЯВИЛОСЬ ЩЕ БІЛЬШЕ. ТАКОГО БАРДАКУ ЯК ПРИ ЦЬОМУ СКЛИКАННІ ЩЕ ЗА ЧАСІВ НЕЗАЛЕЖГОСТІ МІСТО НЕ БАЧИЛО. А панове " імпотенти"-депутати в курсі всіх справ і мовчать тихенько... Чого ж ви йшли на вибори? Чого людей дурили? Статусу депутата захотілось? Так до цього статусу ще треба мати честь та совість, бажання працювати для людей... Ну якось так.

0
1 Victor   (18.02.2017 16:12)
Забули згадати чисельні зграї міських псів, які з сміттєвих баків витягують кульки зі сміттям і несуть собі в тихе місце, аби тут спокійно патрати. Попри все те, що написані правила проживанні в місті, механізму їх реалізації так і немає. Є закон і є закон, який заставляє виконувати закон. Біда в тому, що немає людини. Закон без людини дорівнює нулю – він мертвий, бо мертвий його виконавець. Повинен бути ще й ефективний закон відносно того, хто повинен наглядати за виконанням закону. Це влада. Якщо влада на своєму місці – всюди буде лад. Лад – це фундамент, на якому будують майбутнє. Якщо влада мертва, то не буде тут ні ладу, ні майбутнього. В такій ситуації користають ті, кому вигідний безлад. Вони створюють маріонеткову владу безладу і шляхом пропаганди нав’язують її суспільству, яке готове за неї чубитися і в цей же час тонути у своєму лайні.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.