П'ятниця, 23.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Лютий » 26 » Сьогодні попросіть вибачення і пробачте своїх рідних та друзів
26.02.2017 (09:59)  

   Сьогодні попросіть вибачення і пробачте своїх рідних та друзів
Останній день перед Великим постом є важливим християнським святом – неділею Прощення, яка у 2017 році припадає на 26 лютого. Напередодні Великого посту, який настане вже на наступний день, віруючі готують себе до майбутніх обмежень, очищають тіло і душу.

У Прощену неділю прийнято просити пробачення за гріхи і образи у близьких і знайомих, при цьому неважливо навмисно було нанесено прикрість чи випадково. На літургії людям нагадують про гріхопадіння Адама та Єви, розповідають про важливість посту і вміння прощати.

У Прощену неділю відвідують рідних і близьких, щоб зібратися сім’єю за одним столом.

Як просити прощення у Прощену неділю? Традиційно в прощену неділю говорять дві фрази: “Пробач мені” і “Бог простить – і я прощаю”. Представники церкви уточнюють, що не можна використовувати більш звичне для нас “вибач”, так як ця фраза передбачає, що людина не відчуває за собою провини, але використовує ввічливу конструкцію.

Також, у Прощену неділю не можна плекати образи і відмовляти прощення. Під час церковної літургії священики нагадують слова Святого письма, що не пробачивши самому, як можна сподіватися на прощення з боку Бога? Прийнято просити прощення у всіх, з ким спілкувався протягом року, часто формулу звернення доповнюють: “Прости мене, будь ласка, якщо я в чому винен перед тобою”.

Відповідна фраза “Бог простить – і я прощаю” також має свій зміст. Таким чином людина погоджується, що не йому судити про нанесеної образі, і нехай все вирішує Бог.

Якщо ви не готові прийняти вибачення, не варто формально вимовляти ці слова, уточніть, що забути образу ви поки не в силах, але скажіть фразу “Бог простить”. Церковники звертають увагу, що просити вибачення і прощати потрібно щиро, а не як данина традиціям і обрядам, адже тільки тоді вимовлені слова знайдуть сенс.

Прощена неділя увійшла в нашу релігійну культуру завдяки давньохристиянським ченцям з Єгипту, які напередодні Великого посту вирішили збільшити силу своїх молитов і підготувати душу до Великодня. За 40 днів до свята ченці відправлялися в пустелю, де в самоті дотримувалися посту і посилено молилися.

Багато з них не поверталися з небезпечної подорожі, тому перед дорогою вони просили один у одного вибачення за всі гріхи і образи. Поступово ця традиція поширилася на більшість християнських територій. На Русі Прощена неділя була також символом смиренності, так як прощення просили не тільки у рівних, але і у тих, хто займав нижче суспільне і соціальне становище.

Попросіть вибачення у своїх рідних і близьких, якщо ви їх чимось образили.

Джерело

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 275 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.