П'ятниця, 23.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Березень » 5 » З ВІРОЮ У ЗБЕРЕЖЕННЯ ГІРСЬКИХ РАЙОНІВ
05.03.2017 (00:36)

   З ВІРОЮ У ЗБЕРЕЖЕННЯ ГІРСЬКИХ РАЙОНІВ
Володимир ЛОЗЮК взяв участь у ІІІ Карпатському форумі народовладдя

Минулого тижня у селищі Великий Березний Закарпатської області проведено ІІІ Карпатський форум народовладдя, за участі народних депутатів України, керівників обласних рад та голів районних рад гірських регіонів України. Турківщину на Форумі представляли голова та заступник голови районної ради - Володимир ЛОЗЮК та Василь КОСТИШАК.

Відкриваючи поважне зібрання, Голова Карпатського форуму народовладдя, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк представив учасників форуму - народних депутатів України Миколу Княжицького, Івана Рибака, Валерія Лунченка, першого заступника та заступника голови Івано-Франківської обласної ради Василя Гладія і Сергія Басараба, заступника голови Закарпатської обласної ради Петра Грицика, керівників районних рад Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей.

- Приємно, що ми з вами об’єдналися і продовжуємо спільну працю заради збереження гірських районів, започатковану рік тому у Верховині на І Карпатському форумі народовладдя, - наголосив Іван Юрійович. - Так, ми повинні бути ґаздами на своїй землі, ми повинні зберегти свій етнос, свою предківську мову, культуру, духовність та гірську газдівку. Форум вкотре підтвердив спільне і єдине прагнення територіальних громад щодо збереження гірських районів України, вирішення вкрай важливих проблем із забезпечення реальної потреби фінансування бюджетних установ, реформування системи освіти, медицини, формування інвестиційної політики та подальшого розвитку гірських територій Карпатського регіону.

Збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць закладено у підготовленому та ініційованому народним депутатом України, головою Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколою Княжицьким законопроекті «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів».

З трибуни зібрання Микола Княжицький оприлюднив зміст положень (норми) закону, до яких вносяться суттєві зміни. У новому законопроекті вже передбачено порядок надання населеним пунктам статусу не тільки гірських, а й високогірних, підвищуються державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів. Що головне - закладено юридично-правову норму зі збереження існуючого адміністративно-територіального устрою гірських та високогірних районів України, збереження мережі закладів культури, освіти та медичних закладів, збереження територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади для забезпечення доступу громадян до адміністративних послуг з прямим підпорядкуванням обласним представництвам. Прописано підвищення коефіцієнту при розрахунку розміру медичної та освітньої субвенції. Передбачено розроблення, затвердження, виконання державної цільової програми розвитку гірських населених пунктів та її фінансування, гарантування щорічної базової дотації гірським населеним пунктам, з урахуванням реальних потреб в умовах високогірності.

При формуванні спроможних територіальних громад кількість навчальних, медичних, культурних закладів не може бути меншою, ніж кількість таких закладів, що була у таких населених пунктах до моменту утворення об’єднаної територіальної громади.

..

Голова Карпатського форуму народовладдя Іван Шкіндюк доповнив зміст законопроекту новими положеннями, напрацьованими ініціативною групою напередодні. Це зокрема надання пріоритетного права на використання та переробку сировинних ресурсів гірських та високогірних населених пунктів суб’єктами підприємницької діяльності, які зареєстровані та проводять свою діяльність в гірських та високогірних населених пунктах; встановлення доплат до ціни сільськогосподарської продукції, яка вироблена в особистих селянських господарствах, що віднесені до гірських та високогірних, та реалізується на внутрішніх ринках України - з метою стимулювання вирощення органічної продукції; у не газифікованих населених пунктах пропонується встановити знижки на оплату за електроенергію не менше 50 відсотків та проводити стандартне приєднання до лінії електричних мереж індивідуальних користувачів; передбачено врахування підвищеного коефіцієнту для гірських та високогірних населених пунктів при розрахунку розміру базової медичної, освітньої та інших субвенцій з метою повноцінного забезпечення діяльності установ; окрім вище наведеного -здійснення заходів щодо покращення екологічного стану гірських та високогірних населених пунктів, берегоукріплення, водопостачання та будівництва очисних споруд; гарантування щорічної базової дотації гірським та високогірним населеним пунктам, з урахуванням реальних потреб в бюджетній сфері та інфраструктури житлово-комунального господарства в умовах високогірності. Необхідно надавати пільгове кредитування жителям гірських та високогірних населених пунктів для індивідуального будівництва і створення відповідних умов проживання, а також суб’єктам підприємницької діяльності -для розвитку бізнесу та створення нових робочих місць.

Учасники форуму взяли активну участь в обговоренні даного стратегічно важливого для гірських та високогірних районів питання, висловили свої міркування, пропозиції та доповнення. Повну підтримку збереження гірських районів і готовність спільної праці заради вирішення цієї надважливої проблеми для розвитку Карпатського регіону в цілому засвідчили й представники обласних рад Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Опрацьовані секретаріатом форуму матеріали передані народному депутату України Миколі Княжицькому, який, після відповідних юридично-правових процедур, зареєструє законопроект у визначеному порядку у Верховній Раді для подальшого його розгляду профільними комітетами і буде внесений на розгляд депутатів у сесійній залі парламенту.

З метою проведення роботи зі збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць при проведенні децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні і подальшого розвитку гірських територій Карпатського регіону України, учасники форуму створили Асоціацію гірських районів України «Карпатський форум народовладдя».

З ініціативи керівників районної ради Турківщини, на форумі було прийнято звернення щодо орендної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Народного депутата України Миколи Княжицького, комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

На зустрічі за круглим столом у грудні минулого року у Сколівському районі Львівської області голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив готовність очолити Робочу групу у Верховній Раді з питань розвитку гірських районів. Тому форум делегував представників Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей до складу Робочої групи Верховної Ради України, яка спільно зі спікером та парламентарями проводитиме дану роботу.

З оптимізмом і вірою у реальну підтримку гірських та високогірних районів Верховною Радою України та збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць Карпатський Форум народовладдя завершив свою роботу.

ЗВЕРНЕННЯ
щодо рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів

Гірські райони Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Львівської областей більше як на 60 відсотків вкриті лісами, і з цим пов’язана століттями сформована господарська діяльність жителів цих районів.

На території наших районів є великі бюджетоутворюючі підприємства державного та місцевого бюджетів - лісогосподарські підприємства, які проводять свою діяльність у сфері лісового господарства. Саме від їхньої діяльності залежить велика частка наповнення відповідних бюджетів та фінансового забезпечення територіальних громад. Так, від заготівлі деревини під час рубок проміжного користування підприємства лісового господарства сплачують рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів повністю до місцевих бюджетів тих громад, де проводиться заготівля лісової продукції. Однак, постановою, КМУ від 24.10.2016 №756 «Про внесення змін до постанов КМУ від 27.07.1995 №555 і від 12.05.2007 №724» суттєво зменшено для лісогосподарських підприємств об’єми вибіркових і суцільних санітарних рубок проміжного користування.

Крім цього, за використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, лісові підприємства сплачують рентну плату за спеціальне використання лісових ресурсів до Державного та обласного бюджетів. Так Бюджетним Кодексом України передбачено розщеплення рентної плати між Державним бюджетом України та обласним бюджетом, відповідно по 50 відсотків кожному.

Ми, учасники Карпатського Форуму народовладдя, вважаємо, що дана норма щодо спрямування рентної плати обласному бюджету є несправедливою, оскільки при заготівлі та транспортуванні лісогосподарської продукції безпосередню шкоду завдають прилеглим територіям важковаговими транспортними засобами, нищаться лісові та сільські дороги, не розвивається інфраструктура сільської місцевості, а тому пропонуємо виключити пункт 2 частини першої статті 66 Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 №2456-VІ із змінами та доповненнями щодо розподілу рентної плати обласному бюджету, а даний відсоток коштів направити до бюджетів тих місцевих рад, на території яких проводиться господарська діяльність лісової галузі.

Просимо Вас винести дане питання на розгляд сесії Верховної Ради України та внести зміни до Бюджетного Кодексу України.

Прийняття даної пропозиції дозволить місцевим громадам мати додатковий дохід до місцевого бюджету, що значно поліпшить життя та добробут мешканців територіальних громад.

Підготував Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №8,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 531 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.