П'ятниця, 23.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Березень » 10 » Театр Абсурду, або як пудрять мізки міським депутатам
10.03.2017 (00:40)

   Театр Абсурду, або як пудрять мізки міським депутатам

Шановні користувачі сайту,

Пишу цю статтю на прохання п. Василя Ланчака – адміністратора сайту «Турка – перлина Карпат», де нещодавно почалась дискусія з приводу Програми співпраці між КіП (Кіперман і Партнери) і ТМР (Турківською Міською Радою), яку пропонують на розгляд ТМР. Оскільки я добре розбираюсь в механізмах, які описані в Програмі, вважаю своїм обов’язком пояснити, чому ця Програма – це повна маячня.

Коротко кажучи, розробники цієї програми або абсолютно некомпетентні, або аферисти. В обох випадках депутатам і меру немає для чого тратити на них час. Вся Програма – це щось настільки далеке від реального проектного фінансування та інвестицій, що я деякий час навіть не знав, з якої сторони почати критикувати цей документ. «Незалежний системний фінансовий аналітик Мастєр Романко М.» - або аферист, або просто некомпетентна людина, яка начиталася «розумних» фінансових слів, однак не має жодного поняття про те, як ці слова вживати і як працюють фінансові інструменти і ринки.

Все вказане нижче, є виключно моєю власною думкою, яка базується на набутому досвіді і освіті.

В колонці «Опис програми» коротко і простою мовою викладено суть програми (оскільки не кожен може осилити настільки непрофесійно підготовлений документ з жахливим форматуванням, орфографією, пунктуацією та змістовим наповненням), а в колонці «Коментарі» пояснено, чому це все повна нісенітниця.

Опис програми Коментарі
КіП готують для ТМР програми і проекти («Бізнес-Проект-Карпати»), реалізовувати які будуть ОМС (Органи Місцевого Самоврядування) та інвестори з України і США• В цілому світі інвестори самі зазвичай розробляють програми і проекти і пропонують їх ОМС, оскільки самостійно прораховують інвестиції/витрати, які будуть нести, послідовність дій, правову базу. Можливий також варіант, коли інвестор наймає експерта на розроблення Програму. Однак в нашому випадку маємо «експерта», який пропонує щось розробити міській раді, і чим в майбутньому можуть скористатися інвестори, яких цей «експерт» не має навіть на горизонті. В нашому випадку якась фірма-прокладка, зареєстрована в листопаді 2016 року і без будь-яких реалізованих проектів хоче підготувати якусь Програму, в яку мають повірити інвестори і вкласти мільярди доларів в економіку Карпатського регіону. Це як мінімум виглядає дуже дивно.
Програма реалізовується на підставі Базового Контракту Співпраці між КіП і ТМР, який буде складатись з 4 робочих контрактів між КіП і ТМР: • Це, на мій погляд – основна зацікавленість КіП. Вони хочуть, щоб ТМР заключила з ними контракт на розробку якоїсь документації. Чи буде ця документація робочою – питання десяте. До того часу вже можна буде отримати гроші з ТМР за розробку цієї документації, ліквідувати фірму, зареєструвати нову і почати працювати з іншою «глибинкою» десь, скажімо, в північних районах Волині
1. Контракт на розроблення

i. Регламенту тендерів для відкритих і закритих закупівель як ТМР, так і комунальних суб’єктів господарювання і бюджетних установ м. Турка, які будуть здійснюватися через опціони, ф’ючерси, форварди, свопи, векселі, трати

ii. Регламенту конкурсу на заміщення вакантних посад

iii. Після запуску в Турці аналогічні інструменти будуть запущені і в інших ОМС

• Чи потрібна взагалі така документація, якщо є чітке законодавство, яке регламентує закупівлі, і відхилення від нього цілком може вважатись корупцією? Тому не зрозуміло за що саме платити гроші (адже навряд чи КіП буде працювати безкоштовно)?

• Саме в цьому пункті КіП починає сипати незрозумілою рядовому жителю термінологією, яка, однак, зовсім не стосується предмету. Наприклад, ф’ючерси – це виключно біржовий інструмент, і він не може використовуватить при тендерних закупівлях. Використовуючи ф’ючерсний контракт, можна купувати тільки товари, ціни на які встановлюються на біржі (наприклад зерно, метал, нафта), і самі ф’ючерси – це стандартизовані контракти, які торгують на біржі. В Україні обігу ф’ючерсів немає. Та й чи є такі товари, які часто купуються за допомогою ф’ючерсів, серед закупівель ТМР. 100% немає. Свопи, векселі, трати – це взагалі боргові інструменти, а тому також не використовуються при закупівлях. Очевидно, що КіП свідомо (чи несвідомо) вводять в оману депутатів, користуючись незнанням рядового депутата в таких специфічних темах.

• Купівлю шляхом форварду (купівля товару в майбутньому за наперед визначеною ціною) чи опціону (купівля права купити товар в майбутньому за наперед визначеною ціною) можна робити і без регламентів – їх можна оформити у вигляді простого договору між сторонами. Інше питання – наскільки це реально робити в рамках існуючого правового поля щодо закупівель органів місцевого самоврядування (тут потрібна консультація експертів). Однак якщо це не заборонено, то можна робити і без регламентів, які хоче розробити КіП, а якщо заборонено, то і регламенти КіП не допоможуть, бо не матимуть вищої юридичної сили, ніж законодавство України.

• Постійно згадується що розробка документів буде здійснюватися спільно з ПРОЗОРО. Щоб остаточно переконати депутатів, варто попросити у КіП контакти хоч когось із ПРОЗОРО, з ким можна поспілкуватись на цю тему – тоді одразу все стане зрозуміло.

2. Контракт на виготовлення статутних документів та програм діяльності суб’єктів господарювання, засновником яких буде як ТМР, так і визначені ТМР інші суб’єкти господарювання

i. Буде створено ПАТ-К.П. м. Турки, зі статутним капіталом 100 млн грн., з яких 10 тис грн внесе ТМР, 90 тис грн внесе м. Турка, 100 тис грн внесе Турківський р-н, 99.8 млн грн. внесуть банки США (в доларах)

ii. Далі ПАТ-К.П. випустить облігації на 500 млн грн. (в доларах), які будуть викуплені банками США

iii. ПАТ-К.П. буде займатися комунальним господарством Турки, потім і Турківського р-ну, потім філії по всіх гірських р-нах.

iv. Також буде створено ПАТ-С.Т.К.П м. Турки зі статутним капіталом 10 млн грн, із яких 10 тис грн внесе ТМР, 90 тис грн. місто Турка, 100 тис грн – Турківський район, 9.8 млн грн. внесуть банки США

v. ПАТ-С.Т.К.П випустить також облігацій на 50 млн грн. (в доларах) серед банків США

vi. ПАТ-С.Т.К.П буде приймати участь в процесі реалізації КА-1-ЮМК

vii. Схожі компанії буду створюватися і іншими ОМС

• Ідея, що американські банки інвестують в акції таких підприємств – безглузда! Де може бути прибуток цього КП, якщо ТМР не може навіть зібрати гроші з жителів міста за вивіз сміття? Який комерційний інтерес американським банкам вкладати в такий проект? «Мастєр» Романко стверджує, що банки використають якийсь механізм рефінансування, але ринки так не працюють. Рефінансування – це кредит від національного банку (або ФРС у випадку США) комерційним банкам. Але це КРЕДИТ, а не безповоротна допомога, і цей кредит потрібно повертати. Ніяка ФРС не дасть банкам гроші, щоб вони вклали їх в Україну і ніколи в житті не повернули назад. Це безглуздо! Попросіть «Мастєра» Романка намалювати просту схему грошових потоків (хто кому за що платить), і тоді одразу стане зрозуміло, що схема логічно не працює.

• В історії України взагалі не було прикладів, щоб американські банки купували акції новостворених українських підприємств, і досить наївно очікувати що Турківське КП стане першою такою компанією. Розумію бажання мера хоч щось зробити для міста, однак краще синиця в руках, ніж журавель в небі.

• Досить по-аматорськи прописано, що 90 тис грн внесе м. Турка (хто конкретно, немає такого суб’єкта господарювання чи фізособи, як м. Турка). Та сама ситуація зі 100 тис грн внеску від Турківського району: що значить, що «десять Акцій даного ПАТ-К.П. викупляються Турківським районом»? Немає такого суб’єкта правочинів як Турківський район. Невже такі прості речі не зрозумілі «Незалежному системному фінансовому аналітику Мастєру Романко М.»

• Якщо випуск акцій буде в правовому полі України, то, щоб купити акції, американські банки повинні будуть завести живі гроші в Україну на рахунок місцевого банку, з якого здійснити купівлю акцій ПАТ. Але на зустрічі з депутатами Романко М. твердив, що цього не буде. Якщо ж випуск акцій буде в правовому полі США, то ТМР юридично не зможе купити жодних акцій. Тому схема не працює, і тут КіП не зможуть застосувати ніякі новації, про які вони розповідають.

• Те саме і по облігаціях. Покажіть інвестора, який купить облігації (а фактично дасть в борг) підприємству без активів, без бізнес-моделі, без зрозумілого менеджменту, без клієнтської бази – взагалі без нічого, власні кошти якого в 5 разів менші, ніж сума залученого боргу, і в якого немає джерел прибутку. Яку заставу (забезпечення) можна буде дати по випуску таких облігацій? Хотів би я бачити такі банки. Якщо б американські банки були такі щедрі, то Україна вже б купалася в грошах.

• Підсумовуючи, описані схеми – це повне безглуздя, і писати таку маячню може тільки той, хто ніколи не мав справ ні з акціями, ні з облігаціями і не розуміє механізмів їх функціонування.

3. Контракт на виготовлення Проспекту (статуту) і програми діяльності хедж-фонду, який буде створений ТМР і управляти яким буде український банк. Хедж-фонд буде фінансувати програми розвитку ТМР та інших ОМС

i. Капітал хедж-фонду буде сформований шляхом випуску векселів серед банків України

ii. Векселі будуть погашені через 3600 днів (цікаво хто дасть гроші на такий термін)

iii. Гроші підуть на фінансування діяльності ТМР, однак повинні бути повернені через 1080 днів.

• Щоб могти здійснювати будь-які платежі, і мати капітал Хедж-фонд повинен бути юридичною особою, яку потрібно зареєструвати. По Цивільному Кодексу (ст. 80), юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Але для хедж-фондів такого порядку нема. І державний реєстратор ніколи не візьме на себе реєстрацію чогось, що існує поза правовим полем України. Ст. 83 Цивільного кодексу: «Юридичні особи можуть створюватися у формі товариств, установ та в інших формах, встановлених законом», і серед тих інших форм хедж-фондів немає. Ст. 80 ЗУ «Про господарські товариства» дає чітке визначення форм, в яких можуть створюватися господарські товариства, і там ніякого хедж-фонду немає. В Україні немає такого поняття як хедж-фонд, і така структура наразі існувати не може. Мастєр Романко визнає, що прикладів створення хедж-фондів наразі немає, однак впевнений, що саме ТМР зможе такий хедж-фонд створити. Треба бути дуже наївним, щоб повестись на такі запевнення «Мастєра»

• На сесії ТМР Романко говорив про те, що хедж-фонд буде створений банком. Але банки також не можуть створити хедж-фонд, таке не передбачено законом, і ні один банк не візьме на себе ризик робити щось незаконне, що в будь-який момент може бути оскаржено в суді, і через що банк може втратити банківську ліцензію. Хай представники ТМР підуть в будь-який банк і спитають, чи може він створити їм хедж-фонд. Відповідь заздалегідь відома – «Ні!». І перевірити це не так важко.

• Капітал за рахунок векселів – це ще одна новація КіП, яку вигадав «Мастєр Романко». Вони вважають, що українські банки куплять векселі (а фактично дадуть в борг) незрозуміло чОму, що існує поза правовим полем України. Та ще й на 10 років. Та ще й без жодної застави і гарантій. Ну-ну. Знову ж таки, представник міської ради може обійти банки і спитати, чи готовий хоч якийсь банк купити векселі хедж-фонду, і поки не отримає відповідь на це питання, виносити на розгляд сесії якісь питання про підписання контрактів с КіП – це просто нехтування службовими обов’язками!

• Бо коли справа дійде до практичної реалізації (практичного створення і реєстрації хедж-фонду – а його треба буде реєструвати, бо ніякі грошові операції не маючи коду ЄДРПОУ хедж-фонд не проведе), тоді і стане очевидним, що КіП пропонують зробити невідомо що. Єдина аргументація (що на сесії міськради, що при телефонній розмові, яку «Мастєр Романко» мав зі мною) – оскільки створення хедж-фонду напряму не заборонено, то створити його можна. На питання на сесії про приклад хоч одного працюючого хедж-фонду п. Романко не навів жодного прикладу. Тому що одне діло пудрити людям мізки, а інше – спробувати практично зареєструвати хедж-фонд. Так, КіП розроблять всі потрібні документи (такої ж якості, які і Програма), але коли справа дійде до практичної реалізації, тоді стане зрозуміло, що це зробити неможливо. Вони хочуть, щоб ТМР, без досвіду і відповідних спеціалістів, створила прецедент в правовому полі України. Звичайно, КіП будуть допомагати як тільки можуть, однак для ТМР все закінчиться лише витратами на послуги КіП відповідно до Базового контракту

4. Контракт, що сприятиме участі ТМР в Програмі КА-1-ЮМК (5 проектів) шляхом наступних правочинів

i. КіП і ТМР укладатимуть контракти з фірмами та фізособами із США на їх участь в реалізації КА-1-ЮМК

ii. КіП створить в США 5 хедж-фондів з капіталом в 6.6 млрд дол. США для цілей фінансування 5-ти проектів КА-1-ЮМК

• КіП (код ЄДРПОУ 40950624) – це фірма створена в листопаді 2016 року, перший КВЕД якої – «Космічний транспорт». І ця фірма вважає, що зможе створити в США хедж-фонди на 6.6 млрд дол. США, не маючи ні досвіду, ні відповідних навиків. Представник КіП Мастєр Романко М. в телефонній розмові зі мною збрехав що вчився в США і працює з американцями з 1980р (19:40), хоча сам ні слова не розуміє англійською (37:50). Який же тоді хедж-фонд в США можуть створити такі спеціалісти?

• Навіть якщо припустити, що в КіП є експертиза для створення хедж-фондів, абсолютно не зрозуміло, як за рахунок коштів хедж-фондів США можуть фінансуватися абсолютно неприбуткові проекти (про які нижче) і які-такі інвестори погодяться вкласти в ці хедж-фонди. Перед запуском хедж-фонду інвесторам, які в нього вкладають, потрібно показати інвестиційну політику, очікувану дохідність, типи фінансових інструментів, в які будуть вкладатися їх кошти. І хедж-фонд який буде вкладати у ліси Карпат – це абсолютно космічна річ для людини, яка хоч трохи мала справу з фінансовим ринком, хоча, як бачимо, абсолютно підйомна справа для такого експерта, як «Мастєр Романко»

• Кілька разів згадуються «фізичні особи США з числа україномовних американців, предки яких, це вихідці з гірських районів західної України» – це типова спекуляція на популярній думці, що діаспора нас врятує. Якщо дійсно серед діаспори є люди, які хочуть вкладати в наш регіон, то що їм заважає напряму вкладати в економіку України. Нащо ці механізми хедж-фондів, андерайтерів, рефінансування? Чи КіП, маючи на приміті інвесторів, не можуть їм запропонувати прості і доступні варіанти інвестування? Та я більше ніж переконаний, що в КіП ніяких інвесторів і немає, або нехай покажуть хоч одного, і дадуть його контакти, щоб можна було перевірити ці пусті балачки

5. В рамках четвертого контракту буде ще 5 контрактів, по яких робитимуться проекти

i. Проект 1. ПАТ-С.Т.К.П. буде займатися відновленням лісів, природнього ландшафту на території гірських районів Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей. Фінансувати цей проект буде КіП за рахунок коштів хедж-фонду (3 млрд. дол.), який КіП створить в США.

• На яких підставах ПАТ-С.Т.К.П буде займатися відновленням лісів? Де генеруватиметься прибуток? Невже хтось має сподівання, що ПАТ-С.Т.К.П буде благочинним фондом, який проїдатиме гроші діаспори і американських банків? Як ПАТ-С.Т.К.П отримає гроші з американського хедж-фонду? Відповідей на ці всі питання не існує, бо запропонована схема апріорі не робоча.
ii. Проект 2. ПАТ-С.Т.К.П. здійснюватиме будівництво, так і експлуатацію на території гірських районів Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей шосейних доріг. Фінансувати цей проект буде КіП за рахунок коштів хедж-фонду (2 млрд. дол.), який КіП створить в США. • На яких підставах ПАТ-С.Т.К.П буде будувати і експлуатувати дороги? Знову ж таки, де генеруватиметься прибуток, як інвестор в хедж-фонд буде повертати гроші? Немає таких механізмів, в Україні ще не побудували жодної платної дороги, і раптом в Турківському районі хтось зробить пілотний проект.

• Якщо хтось хоче будувати в Турці дорогу, то хтось за це має заплатити. Дорога як така грошей не приносить, а з часом псується і вимагає постійних витрат на утримання. Тому для інвесторів які шукають прибуток, це не інвестиція, бо прибутку там нема.

iii. Проект 3. ПАТ-С.Т.К.П. здійснюватиме митно ліцензійну торгівлю на території прикордонних гірських районів Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей. Фінансувати цей проект буде КіП за рахунок коштів хедж-фонду (1 млрд. дол.), який КіП створить в США.

iv. Проект 4. ПАТ-С.Т.К.П. здійснюватиме організацію, експлуатацію мисливсько лісового господарства на території прикордонних гірських районів Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей. Фінансувати цей проект буде КіП за рахунок коштів хедж-фонду (500 млн. дол.), який КіП створить в США.

v. Проект 5. ПАТ-С.Т.К.П. здійснюватиме на основі Тайм-Шер ведення зеленого туризму на території прикордонних гірських районів Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей. Фінансувати цей проект буде КіП за рахунок коштів хедж-фонду (100 млн. дол.), який КіП створить в США.

• Без коментарів.
6. Перед закінченням обговорення КіП надасть ТМР попередній план реалізації програми та Базовий контракт. • Що ж, обговорення невдовзі закінчиться. Ті, в кого залишається хоч якась надія, що на Турку скоро почне падати манна небесна, можуть дочекатись цього Базового контракту і пересвідчитись остаточно.
7. Відкриті публічні документи КіП, ТМР, відповідно відкриті публічні документи Бізнес-Проекту-КАРПАТИ розміщаються на Веб-Сайті як КіП, так і ТМР» • Єдина проблема, що в КіП немає ніякого сайту. В них навіть електронної пошти нормальної немає, а лише звичайна пошта на домені ukr.net, що зовсім на схоже на серйозну компанію

01.03.2017 КіП надали формальну відписку з приводу нормативно-правової бази, на якій розроблена програма. Уважний читач може помітити, що на жоден коментар, наданий мною вище, дана відписка відповіді не дає. Посилання дані лише на нормативні акти вищої дії – Закони України, тоді коли всі деталі зазвичай регулюються нормативними актами нижчої дії, посилання на які відсутні.

Згодом фахівці міської ради поставили резонні запитання КіП, на які Мастєр Романко дав відповідь в своєму стилі, і ця відповідь породила ще більше питань. З упевненістю можу сказати – відповіді не мають нічого спільного ні з фінансами, ні з економікою. Це просто набір слів, поєднання яких не раз викликало в мене посмішку при читанні. Переконаний, що фахівці міської ради нічого не зрозуміли, бо відповідь дана в саме в такий спосіб – щоб не відповісти ні на що. Все що стосується вексельного обігу, нарахування відсотків, погашення векселів – це дуже далеке від ринкової практики.

Далі ситуація почала набирати ще більш комічних обертів. Мастєр Романко 02.03.2017 видав записку з роз’ясненням щодо хедж-фондів, де, насправді, сам себе підставив. Вже на першій сторінці він правильно каже, що хедж-фонд – це структура, що заробляє за рахунок торгівлі на фондовому ринку (тобто за рахунок торгівлі акціями, облігаціями і похідними фінансовими інструментами). Однак те, що Мастєр Романко описує раніше у Програмі, – це зовсім не хедж-фонд, оскільки кошти з нього будуть витрачатися не на інвестиції в фінансові інструменти на фондовому ринку, а на фінансування програм розвитку ТМР та інших ОМС, про що прямо вказано у програмі.

Читач може подумати: а який резон КіП у цій всій затії? На мою думку, в них є два мотиви:
1. Заробити на підготовці нікому не потрібних документів
2. Під час розробки тендерних документів прописати певні документи «під себе», і тим самим заробити або на наступних закупівлях, або на стягненні з міської ради чогось на зразок роялті використання «унікального інтелектуального програмного продукту»

Зауважте, що автори програми постійно спекулюють на патріотизмі. Вони знайшли найбільш віддалений і глухий (на їх думку) регіон і вирішили спантеличити місцеву владу, щоб на цьому заробити. Вся програма спрямована на те, щоб збити з пантелику людей, а не щоб донести суть. Я бачив не один десяток реальних інвестиційних програм, і всі з них націлені на одне – максимально просто донести суть, щоб пришвидшити початок реалізації програми. Дана ж програма націлена на одне – переконати читача, що єдиним, хто її зрозумів і може реалізувати, є КіП, і за це їм, звісно ж, треба заплатити.

Додам також, що в мене була телефонна розмова з тим самим Мастєром Романко, який годину пояснював мені суть програми, чим ще більше переконав у повному нерозумінні фінансів. Спочатку Мастєр стверджував, що навчався в США і працював з американцями, але при спробі поспілкуватися англійською одразу замовк. Ба навіть більше, розлютився не на жарт і пригрозив знайти про мене всі дані (час 38:45, 50:00, 52:10), подати в суд (41:30), «розмазати в судовому порядку» (43:00), двічі обізвав нецензурним словом, що аж ніяк не личить «Незалежному системному фінансовому аналітику Мастєру» (48:25, 51:25). Така культура спілкування ще раз доводить, що перед нами не інвестиційний професіонал, а або аферист, або повний неук у фінансах.(Запис телефонноъ розмови можна прослухати тут )

Бажаю депутатам і меру мудрості, щоб не піддатися на оману КіП і не підписувати з ними ніякі контракти, а зосередитись на інших, більш корисних для громади задачах. Бачу, що 03.03.2017 була створена робоча група ТМР для опрацювання цих матеріалів, тому готовий в будь-який час поспілкуватись з представниками групи чи з цілою групою (наприклад, по Скайпу), щоб детально і професійно пояснити всі питання, що стосуються фінансової частини Програми КіП.

Михайло Яворський

Коротко про себе: в 2011р. закінчив бакалаврську програму з фінансового аналізу Національного університету «Києво-Могилянська академія», в 2013р. закінчив англомовну магістерську програму з фінансової економіки з отриманням диплому університету Х’юстона (США). Успішно склав два рівні англомовного екзамену програми CFA (Chartered Financial Analyst – Дипломований фінансовий аналітик). З 2014р. і по сьогодні працюю інвестиційним аналітиком та консультантом, займаючись оцінкою бізнесу, залученням інвестицій, супроводженням угод злиття та поглинання компаній та реструктуризації кредитних портфелів. Постійно в робочому режимі спілкуюсь з інвесторами та українським бізнесом, розумію останні тренди та реалії в інвестиційному середовищі.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1060 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 9
0
9 АТО   (12.03.2017 09:46)
Дякуємо за об'єктивну справедливу наукову оцінку. Ми зразу сказали то є брєд сивої кобили. Приїхав інвестор у старих грязних черевиках, а Когут його представив людиною яка вкладе 7 мільярдів доларів у Турку. У міській раді сидять депутати як слухачі білої секти. Їм лапшу на вуха вішають, а вони одноголосно голосують. Роздерибанили купа землі а нам по відмовляли куска землі не дали. Панове депутати ви думаєте що ми до мера маємо запитання тільки, а ви збоку відбудеться переляком. Помиляєтеся наші дорогесенькі, ми до вас маємо питань не менше. Як можна загнати місто в такий срач?

1
8 Михайло Яворський   (11.03.2017 18:20)
Патріоту. Поясню дуже по простому, що таке хедж-фонд. Припустимо є Вася, Пєтя, і Євстратій. Хочуть вони скинутися і разом в щось інвестувати. То хедж-фонд якраз є таким механізмом, який це дозволяє. Тобто всі троє вносять по 100 грн в хедж-фонд. Управляючий хедж-фонду, користуючись власним досвідом і експертизою, вирішує, куди ті гроші вкладати, щоб заробити якомога більше, бо зарплата управляючого також залежить від результатів діяльності хедж-фонду. Ще дві важливі характерні риси хедж-фонду: 1) він створюється саме для заробітку вкладників (а не для таких напів-благодійних проектів, які описані в Програмі); 2) гроші вкладників вкладаються в дуже ліквідні (такі які легко продати) активи (в основному акції, облігації), а не в дороги. Це якщо по-простому. Якщо хочете читати по складному, дивіться тут https://en.wikipedia.org/wiki/Hedge_fund. Але абсолютно зрозуміло одне - такі завдання, які хоче вирішити Кіперман з партнерами, через хедж-фонд вирішити неможливо. І немає значення, які види хедж-фондів бувають - ми не на екзамені, а в реальному житті. І пишу я тільки про те, в чому розбираюсь. І буду тільки радий, якщо це читатимуть і за межами України.

Володі. Думаю, що погрози Мастєра Романка М. беззмістовні.

Всім іншим. Не розумію такої агресії щодо мера і депутатів. Те що бачу я - це спроба як депутатів, так і мера розібратися в складній незрозумілій пропозиції, яка начебто спрямована на розвиток регіону. Це не проблема депутатів і мера, що цю пропозицію висловили або некомпететнті, або аферисти (і, відповідно, ця пропозиція беззмістовна). Наша задача (як жителів міста або вихідців з Турки) - взяти участь в публічному обговоренні (яке ініціював саме мер з депутатами), щоб разом вирішити, чи варто мати справу з Кіперманом і партнерами. От і все. Нормальний діалог. Якщо громада схилятиметься до того, що працювати з Кіперманом немає змісту - то все, забули-проїхали, працюємо далі. Геннадій Йосипович може далі шукати можливості залучити інвестиції в Турку - і це тільки вітається! Навіщо розпалювати незрозумілу агресію? Побільше конструктиву, шановні!

1
7 Хомин_В_М   (11.03.2017 16:24)
Мишко, завжди знав, що ти хороший спеціаліст і професіонал. Прочитав твої роз'яснення і прослухав телефонну розмову з оцим, яке називає себе "розумним" і погрожує. Значить так, телефон мій в тебе є - будь-яка допомога, в тому числі й в судах від мене буде. Залучимо і адвокатські компанії, і інших фахівців, які будуть потрібні. Дякую за те, що хоч якійсь частині громади ти відкрив очі на реалії і люди змогли зрозуміти, що їх в черговий раз обманюють.

0
6 Говорить Турка   (11.03.2017 16:15)
Мишко молодчага - розклав все по поличках людям. Роз'яснення фахівця. Сподіваємось, що депутати не протягнуть цей бізнес проект на сесіях.

0
5 Правда   (10.03.2017 22:25)
Сьогодні в міській раді обшуки, в мера Когута і його заступника. Відкрита кримінальна справа за покупку сиіттєвоза Камаза за 1,2 млн.грн. Цілий день. Також в Марковича обшуки. Ще обшуки провели в Локотоша, його підставили і зробили головою тендерного комітету. Всіма фінансовими справами завідував казначей

0
4 Патріот   (10.03.2017 18:25)
п.Михайло Яворський.Будь ласка, поясніть вже,що таке хедж-фонд?І скільки є видів хедж-фонду?В розмові з п.Романко Михайлом,ви не відповіли на це запитання.А це означає,що ви не знаєте,що пишете.І будьласка, якщо щось пишите,то добре підготуйтеся,бо це читають не тільки в Україні.

0
3 бойківська правда   (10.03.2017 16:26)
нині обшуки в міській раді

0
2 Вуйко   (10.03.2017 10:10)
Пан Геннадій Когут нехай не зменшує оптимізму і продовжує пошук проектів розвитку - зазвичай тільки переглянувши 20-30 проектів можна вибрати один, який має зміст. Потрібно дуже ретельно відділяти зерно від полови, і така вже робота мера. Всі мешканці міста повинні його підтримувати, бо робота йде на благо всіх жителів. Тільки разом ми сильні.

0
1 Victor   (10.03.2017 08:08)
Як тільки з’явилося відео виступу Леніна в міській раді та кілька «документів», я подзвонив до сина й попросив глянути, послухати і дати оцінку. Ось його слова: «Тату, думаю що людям хватить здорового глузду, аби не запхати голову у цю аферу». Зі свого боку скажу, що читаючи й слухаючи Леніна з мером, жодного разу в серці не виникла якась мить віри в даний проект. Автору статті, п. Михайлу, велике спасибі, що знайшов час написати кілька слів для громади. А міській владі варто зупинити галоп скакунів у своїй голові і взятися за нормальні проекти розвитку міста й не тратити час та сили на дитячі мрії.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.