Субота, 24.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Березень » 10 » ТУРКІВЩИНА - МІЙ РІДНИЙ КРАЙ
10.03.2017 (22:10)

   ТУРКІВЩИНА - МІЙ РІДНИЙ КРАЙ

У 1969 році я закінчив Самбірське педагогічне училище. Місцем роботи вибрав не відомий тоді для мене край - Турківщину. Коли приїхав сюди. як і належиться, перше зайшов у районний відділ освіти, де мене приємно зустрів завідувач Іван Височанський. Після нашої короткої розмови він видав мені наказ на роботу в школу с. Головське, на посаду вчителя молодших класів. Моїми підопічними мали бути четвертокласники.

Пригадую, на початку навчального року нам, молодим вчителям, що прибули на Турківщину, влаштували свято. В районному будинку культури організували вогник за чашкою кави. Виступаючі цікаво розказували про цей чудовий бойківський край, вітали нас, бажаючи успіхів на педагогічній ниві. Тоді кожен з присутніх молодих педагогів отримав на пам’ять подарунок. Мені дісталася книжка Григора Тютюнника «Вир», яку я на добру згадку зберігаю й сьогодні.

У с. Головське, куди я приїхав на місце праці, мене також зустріли досить привітно, зокрема директор Василь Павлюх. Він провів коротку екскурсію по школі, показав приміщення 4 класу. На квартиру мене прийняли чудові люди - подружжя Микола та Анна Фальовські. Кажу щиро, я в них почував себе, як удома. Хоча господарі, їх троє дітей і я жили в одній кімнаті. Маючи добру згадку про мої молоді роки та велику вдячність перед людьми, я щороку приїжджаю в Головське, аби відвідати моє рідне село, школу й господиню. Господар, на жаль, уже помер. Йдучи вулицею, спілкуючись з педагогами чи з п. Анною, відчуваю великий приплив енергії. Здається, що все довкола таке близьке мені і рідне.

У ті часи у 4 класі навчалося 15 дітей. Це були приємні й цікаві та відповідальні хлопці й дівчата, які здебільшого вчилися на «4» і «5». На жаль, я не знаю, як склалася подальша доля моїх вихованців. Тому був би радий, якби відгукнулися вони. В даний час я працюю в м. Самбір вчителем історії в технікумі економіки та інформатики. З нетерпінням чекаю від них листів, телеграм, дзвінків. Моя адреса: 81400, м. Самбір, вул. Січових Стрільців,31/2. Тел. : 0979081913.

Ханас Іван Степанович.

Газета "Бойківщина" №9,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 540 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.