Середа, 26.04.2017 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » 2017 » Березень » 22 » Що це було ? Провокація чи банальна помста... ?
22.03.2017 (22:20)

   Що це було ? Провокація чи банальна помста... ?
"Село неначе погоріло,   
Неначе люди подуріли,"

Т.Г.Шевченко

Написати цю статтю мене змусила публікація Володимира Ільницького на своїй сторінці в Facebook та на сторінці "Турківські новини" , які він зробив 13 березня 2017р . В цих публікаціях він звинувачує мене в тому , що я , нібито , комусь передав його "персональні дані" , про те що за таке треба притягати до відповідальності... Зрештою, всі вже встигли прочитати ці публікації , проаналізувати і прокоментувати.

Для того щоб читачам стали зрозумілими причини появи цієї фантазії та мотиви п. Володимира Ільницького хочу коротко розповісти про історію наших з ним стосунків (хоч і стосунками це назвати важко). Якось в 2016р п.В.Ільницький звертався до мене з гнівною заявою про те , що я ,нібито, використав його матеріал і не вказав джерело. Я дав йому пряме активне посилання на офіційний сайт Турківської РДА з якого я і брав матеріал. Таким чином цей мікроконфлікт було залагоджено.

02.03.2017 п.В.Ільницький звернувся до мене з аналогічною заявою з приводу матеріалу присвяченого 146-й річниці від дня народження Лесі Українки. Як і раніше я дав п.В.Ільницькому пряме активне посилання на офіційний сайт Турківської РДА і порадив поспілкуватися з адміністратором цього сайту для врегулювання спірного питання. Зауважу , що з сайтом Турківської РДА взаємовідносини відрегульовані на користь останнього. На сайті "Турка - перлина Карпат" постійно присутні 10 активних прямих посилань на матеріали сайту РДА.

Анонімні коментатори на сайті зовсім знахабніли. Найближчим часом введу премодерацію для анонімів.

Цього п.В.Ільницькому виявилося недостатньо і він в пориві страсті спочатку публічно образив майданівця Олега Кулаєва а потім і весь сайт. Звичайно ж можна було махнути на це рукою , але я вирішив за таке хуліганство забанити його на 1 місяць. Таким чином обмежив його активність на сайті при збереженні повного доступу до всіх матеріалів і сервісів.

Заради справедливості, треба відзначити , що в останньому п.В.Ільницький має рацію. Анонімні коментатори на сайті зовсім знахабніли. Найближчим часом введу премодерацію для анонімів. Згодом, коли люди звикнуть цивілізовано вести дискусії , її можна буде зняти.

Зазвичай люди розуміють причини бана або пишуть адміну листи з вимогою пояснити своє рішення. п.В.Ільницький пішов своїм шляхом. Він очевидно вирішив будь яким способом нашкодити сайту. Спочатку п.В.Ільницький заблокував відео з обговорення Програми співпраці з КіП в сесійній залі міської ради , яке сам же і виклав на сайт. Але зробив це трохи кострубато , тому що закрив його для всіх , в т.ч. і на своїй сторінці в ФБ. Непорозуміння з використанням відеофайлів п.В.Ільницького траплялися і раніше.

Але і цього п.В.Ільницькому виявилося замало і він вирішив через один з сервісів whois роздивитися інформацію про сайт. І тут, на його думку , йому підфартило... (Якщо серйозно , то дійсно пощастило. Серед ресурсу IP-адрес компанії ucoz є й такі , які сервісом ідентифікуються як Великобританія , Нідерланди, США.) З невідомих причин п.В.Ільницький не захотів копати глибше і "Остапа понесло...". Спекулюючи на настроях українців , які ведуть війну з Росією , не розібравшись в подробицях , п.В.Ільницький виклав плоди своєї фантазії на своїй сторінці в ФБ та в групі "Новини Турківщини". Для підсилення ефекту ще й звинуватив мене в , нібито, передачі комусь якихось міфічних "персональних" даних.

Мені чомусь відразу пригадався старий "бородатий" анекдот:

— Я всім розкажу що Іванова донька повія.
— Але ж у нього немає доньки.
— А це його проблема. Я його виваляю в лайні , а він нехай відмивається...

Два роки тому , з точністю до навпаки, аналогічний скандал був в Росії. Компанію ucoz та власника сайту якоїсь державної установи звинуватили в тому , що цей сайт розміщено на сервері за межами Росії. Учинилася "буря в склянці". Хостер тоді щось пояснював про необхідність великої кількості серверів по всій земній кулі. Потім пообіцяв , що всі сайти з російськими доменними іменами будуть розміщувати лише в Росії. Виконали вони цю обіцянку чи ні не знаю , але буря вляглася.

Не хочеться в це вірити, але напрошується думка , що п.В.Ільницькому хтось порадив учинити таку бурю для дискредитації українського ресурсу. А такі дії , як відомо , є елементом гібридної війни. Хто зна...

Відразу ж після публікації цієї маячні мені телефонували та писали друзі та знайомі. Запитували чому не коментую. Але в перші години ще не було що коментувати. Маячня - вона і в Африці маячня. Хотілося дочекатися коментарів та відповісти всім відразу.

Почну з того , що хостинг ucoz розміщує сайти на серверах , які фізично знаходяться на трьох власних майданчиках : Москва (РФ) , Амстердам (Нідерланди) , Ешбурн (США). [wikipedia.org] Крім того вони мають арендовані сервери на чужих майданчиках в інших країнах світу.

Між серверами постійно здійснюється обмін інформацією, регулярно робляться бекапи (створюються резервні копії). Існує народна мудрість : "Не можна класти всі яйця в один кошик". Тому резервні копії , як правило розміщують на майданчиках , які находяться далеко від того , на якому розміщені основні файли сайту. В разі якогось збою , або аварійної ситуації , за допомогою резервних копій можна відновити всі файли вже на іншому сервері. Сайт "Турка - перлина Карпат" був відкритий 06 листопада 2009 року. Зараз важко сказати де він був тоді (в Москві, Амстердамі чи в Ешбурні) і де він буде , скажімо через 1-2 роки. "Все тече ,все міняється..."

Сервери ucoz містять сайти , які публікують матеріали арабською, англійською, угорською, грузинською, івритом, іспанскою, латишською, немецькою, румунською, російською, украиінською, французькою, шведською, польською, вірменською, португальською мовами.

На цих серверах багато україномовних сайтів. Для прикладу :

Надвірнянська СВОБОДА Сайт Українських Націоналістів ,

Управління Пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської обл ,

Відділ освіти Зборівської РДА та багато інших.

Для тих , хто бажає повправлятися в роботі з сервісом whois надаю невеличку підбірку українських сайтів , розміщених на серверах ucoz :

Державні установи Недержавні та громадські організації
Новоград-Волинський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді САМООБОРОНА МАЙДАНУ. САМБІР
ГЛИНЯНИ. Офіційний сайт міської ради. САМООБОРОНА БОРИСЛАВА
Управління освіти Миколаївської ради Новий Стрий
Сколівське районне управління юстиції bestlviv
Відділ освіти, сім'ї та молоді Котелевської райдержадміністрації Борислав Сіті
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району Теребовля. Перший сайт міста
Відділ культури і туризму Гощанської районної державної адміністрації МОЄ МІСТО - БОРИСЛАВ!
ВІДДІЛ ОСВІТИ Тростянецької сільської ради Тростянецької об'єднаної територіальної громади Миколаївського району Львівської області HOTLVIV
Управління соціального захисту Глухівської міської ради Збараж
Відділ культури та туризму Пирятинської районної державної адміністрації Чернівці
РОМАНІВСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ Інтернет-портал м.Верховина та району Івано-Франківської області
ЗНАМ'ЯНСЬКА МІСЬКА РАДА Вічний Кам'янець
ВЛАСІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА м.Світловодськ Кіровоградської обл. офіційний веб-сайт Ділові Дунаївці

Під час підготовки статті випадково натрапив на цікавий сайт Відділу освіти Богодухівської районної державної адміністрації Харківської обл.

Спробуйте самостійно визначити місцезнаходження його сервера. Власники сайту , мабуть , про це і не здогадуються.

Хочу дещо пояснити взаємовідносини між хостером та власником сайту. По суті хостингова компанія (хостер) надає власнику сайту в оренду певний дисковий простір на жорсткому диску свого сервера ( аналогічно люди здають в аренду , квартиру, гараж, земельну ділянку і т.і.). Власник сайту завантажує туди СМС та цілу жменю файлів (власне сайт) і управляє ними на свій розсуд. Хостер не несе відповідальності за зміст контенту на сайті, він лише відповідає за безперебійну роботу сервера. Тому якщо сайт не наносить якоїсь шкоди серверу (віруси, інше шкідливе ПЗ) , хостер , як правило, не цікавиться тим , що ви там публікуєте. На цьому взаємовідносини хостера з власником сайту вичерпуються.

Хочу зауважити , що переважна більшість хостингів надають послуги платного та безкоштовного хостингу. Зрозуміло , що на платному хостингу надається більше місця на диску , дозволяється використання більш продвинутих скриптів, немає обмеження трафіку і т.і. Дорослі люди розуміють , що нічого в світі безкоштовного не буває. Недоліком безкоштовного хостингу є те , що в цьому випадку хостер "вішає" на сайт свою рекламу для компенсації витрат на утримання сервера. Я дуже сумніваюся , що з такими мізерними тарифами рекламодавців ця реклама здатна компенсувати ці витрати. Скоріше , за все платять власники сайтів , які знаходяться на платному хостингу. Але то все їхні проблеми. Сайт "Турка - перлина Карпат" розміщений на сервері на умовах безкоштовного хостингу , і хостер не отримує від мене ні копійки.

Продовжу ще трошки про гроші (хто, кому і за що платить).

Сайт "Турка - перлина Карпат" в мережі можна "побачити" під двома доменними іменами :
turka.at.ua та turka-ua.net.

Перший з них це домен хостера, за який він платить українській компанії ТОВ "Хостмайстер" , яка є адміністратором національного домену першого рівня .UA та публічних доменів другого рівня *.UA. і зареєстрована в Україні за адресою Україна, 04060, м.Київ, вул. Вавілових, 18

Компанія "Хостмайстер" є спонсорською організацією (Sponsoring Organisation) та реєстром домену .UA. Компанія створена в 2001 році провідними українськими спеціалістами в області Інтернет-технологій - адміністраторами домену першого рівня .UA та публічних доменів другого рівня *.UA.

Другий домен turka-ua.net це припаркований домен. Я зареєстрував його в 2010 р і щорічно сплачую близько 400 грн адміністратору міжнародного домену .NET компанії Verisign Inc. яка зареєстрована в США за адресою 12061 Bluemont Way, Reston, Virginia 20190 . Деталі можна переглянути на офіційному сайті Verisign Inc

п.В.Ільницький звинувачує мене в , нібито , передачі комусь якихось його "персональних даних". Гадаю , варто детальніше розібратися які ж такі "дані" можуть бути на сайті.

Сайт "Турка - перлина Карпат" використовує декілька глобальних систем авторизації. Тобто відвідувач для авторизації на сайті на свій вибір може скористатися одним з вже наявних у нього акаунтів зареєстрованих в 7-ми системах. Це Facebook , Twitter , Google+ , Яндекс, VK , ОК , UID.

Наприклад , якщо ви зареєстровані в Facebook , то ви можете авторизуватися на сайті "Турка - перлина Карпат" використовуючи облікові дані , які ви вносили на Facebook.

Я не маю доступу до облікових даних , що зберігаються на інших сайтах. До мене декілька разів зверталися люди з проханням змінити/відновити пароль. Я нічим не міг допомогти і завжди радив скористатися стандартною процедурою відновлення/зміни пароля на тих сервісах де вони зареєстровані.

Я лише можу змінити аватар і нікнейм користувача сайту (до мене зверталося кілька людей , які побажали щоб їх було видно під власними іменами). Але всі ці зміни дійсні лише в межах сайту "Турка - перлина Карпат". Облікові дані на інших серверах залишаться без змін. Адже вносити зміни у власний акаунт може лише сам власник.

Якось була цікава дискусія з одною відвідувачкою сайту. Вона жорстко критикувала умови реєстрації/авторизації на сайті. Щось писала про ІР-адреси (хоча й не мала ніякого поняття про це ). Однак, все це не завадило їй зареєструватися в UID під нікнеймом Жителька:) вказавши ім'я Жителька Уругваю , дату народження 1939р , а місцем проживання Bon Accueil, Flacq, Маврикій. Як виявилося пізніше , "Жителька Уругваю" виявилася жителькою Борині.

Підсумовуючи сказане хочу наголосити ще раз - сайт "Турка-перлина Карпат" ніколи не зберігав і не зберігає ніяких персональних даних своїх відвідувачів.

Стосовно акаунтів п.В.Ільницького , то тут якась заплутана детективна історія .

Ось облікові дані авторизації на сайті користувача з нікнеймом wolodia. Дату народження я з етичних міркувань прикрив. Зазвичай жінки не люблять це розголошувати і реєструються вказуючи , скажімо, 2000 рік як рік свого народження

Як бачимо з цієї інформації користувач wolodia (Володя Ільницький) вперше авторизувався на сайті 29.08.2015, 19:17 через соцмережу Facebook і користувався цим способом до 05.03.2017, 23:33. За цей час зробив 17 коментарів.

Варто відмітити , що манера коментування у п.В.Ільницького дещо специфічна - агресивно-провокативна. За що він не раз отримував "на горіхи" від учасників дискусії. Зрештою , читайте самі http://turka-ua.net/index/34-459

Однак вже після першої авторизації через соцмережу Facebook 10.12.2015, 20:56 на сайті авторизувався volodia1964 ( Volodia Ільницький) . Тут вже вказана інша дата народження та місце проживання.

Він зробив лише один коментар і користувався цим акаунтом до 22.03.2016, 08:43.

Знайшлося ще два зв'язаних акаунта зареєстрованих в uid - http://uid.me/volodya_ilnickiy1_1 та http://uid.me/volodia_ilnickiy1 На одному з них присутнє фото людини , схожої на п.В.Ільницького , інший - анонімний. Очевидно і ці акаунти використовувалися для авторизації на сайті "Турка - перлина Карпат" чи ще на якихсь сайтах і сервісах , які використовують uid для авторизації користувачів.

.

Не розумію для чого п.В.Ільницькому знадобилося "колотити" стількома акаунтами. Для чого такі "шпигунські страсті" ? Не хочу пускатися в конспірологічні викладки. Уважний читач сам зробить відповідні висновки.

Підсумовуючи все це хочу сказати:

На сайті "Турка - перлина Карпат" не зберігаються ніякі "персональні дані" відвідувачів. Звинувачення п.В.Ільницького вважаю безпідставними. Адже неможливо комусь передати те , чого немає на сайті , що і без того знаходиться В ПУБЛІЧНОМУ ДОСТУПІ на інших сторонніх ресурсах.

На сайті немає дійсних адрес , номерів паспортів , ІПН, платіжних карток і рахунків і т.і. Зрештою все це заборонено Угодою користувача та Правилами спілкування на сайті.

На сайті немає нічого такого , що можна би було вкрасти (крім того , що тихенько цуплять контент, порушуючи авторське право та правила хорошого тону)

На сайті немає ніякої конфіденційної інформації або такої , яка містить державну таємницю.

На даний час існує багато засобів промоніторити сайт , чим безумовно вже багато разів скористалися ті у кого це записано в посадових інструкціях.

Загалом , на сумнівну інформацію люди реагують по різному . Одні аналізують , консультуються і приходять до висновку , що це не варте їхньої уваги. Інші не роздумуючи кидаються клацати по клавіатурі.

Організатори цього шоу мабуть думали , що вони створили "бомбу" , а вийшов тихенький "пук" . Я був приємно вражений малою кількістю коментарів. Це безумовно свідчить , що серед нас переважаюча кількість людей думає , аналізує , робить власні висновки.

Окремо варто сказати про тих , хто прокоментував цей сумнівний матеріал.

Не варто зупинятися на істериці вередливої дівчинки , яка , не маючи "зеленого" поняття про сервери та домени , береться засуджувати дорослого дядька.

Ще один коментатор згадав давню дискусію. Щоб читачам було зрозуміло, мушу сказати , що до створення цього сайту в 2007р я створив перший сайт про Турку. Тоді я помилково вважав , що такий сайт не буде цікавим мешканцям Турки та Турківського району. Адже Турка - маленьке місто , де всі всіх знають , і місцеві новини розповсюджуються швидше , ніж в інтернеті. Тому сайт був орієнтований на закордонного читача. Він навіть містив такий слоган: "Для тех , кто знает о городе Турка. Для тех , кто хочет знать о нем больше..." На сайті розміщувалися матеріали українською, російською , англійською, польською мовами. Потім в 2009 р я створив сайт "Турка - перлина Карпат" , а той перший закрив.

Саме цей сайт згадувався в цивілізованій полеміці в блозі п.Ольги Самборської , яка проживає в Німеччині. В цій полеміці обговорювалися проблеми ідентифікації сайтів в Україні та в Німеччині, про репрезентативні функції регіональних сайтів , про застосування української та російської мови а також цікава дискусія стосовно бойківської говірки.

Я ще раз переглянув цю дискусію. Там я не знайшов такого коментатора і тим паче щоб хтось там зі мною "сварився". Напевно він і там був під анонімним нікнеймом , як він це робить на Facebook. Напевно , ця людина ходить по різних ресурсах і прикриваючись анонімним нікнеймом тролить та розпалює страсті. Шкода , що така людина "втерлася в довіру" шанованих людей.

Ще про одного коментатора не буду тут нічого писати. Про його ставлення до людей достатньо написав в своїй статті Микола Коноваленко.

І наостанок (може й "не в тему") скажу , мабуть, банальність. Хочу закликати краян до єдності.

Відкиньте якісь дрібязкові образи , амбіції. Відкладіть якісь дрібні проблеми , вирішення яких не на часі. В цей важкий для всіх час , зосередьтеся на спільному вирішенні дійсно нагальних проблем. Допоможіть своїй країні подолати ворога , з яким вже четвертий рік ведеться війна. Історія Української держави знає безліч прикладів , коли розбрат приводив до плачевних результатів.

Погодьтеся , іноді смішно бачити як дорослі люди керуючись якимись дитячими образами роблять не зовсім розумні дитячі вчинки (особливо в наш непростий час). Пригадується бойківська приповідка мого улюбленого вчителя , нині покійного Тараса Володимировича Макарика , яку він казав у тих випадках , коли ми , малі і нерозумні , щось "вчудили" :

Був собі дурний
Взяв си дурнувату
І не мали що робити
Запалили хату

Хата вже згоріла
Сіни догоряють
Вни си посідали
Тай ся обнімають

Міркуйте, панове !

Василь Ланчак

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 492 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 3
123456
0
3 Victor   (31.03.2017 21:27)
Аякже, адже з Уругваю до Турки всього-на-всього 14-ть кілометрів wink .

0
2 Жителька:)   (31.03.2017 18:59)
biggrin Я встигла в крайній коментарій:))))

1
1 Victor   (23.03.2017 09:04)
Дякую за детальне роз’яснення. Для багатьох – це прохолодний душ після сауни. Тепер можна дихати в коментарях на повні груди і не боятися, що хтось десь у когось на гачку. Ми всі на гачку у Бога і чорта, а тому за все, що тут пишемо, будемо нести персональну відповідальність там. Хоча вже починаємо нести тут: брехня потьмарює розум і налаштовує на конфлікт та розбрат. Тому думаймо, що пишемо і підтверджуймо свої слова фактами. А приснопам’ятний Макарик був правий.


УВАГА ! 3 1 квітня 2017р вводиться премодерація коментарів неавторизованих відвідувачів. Ваш коментар буде опублікований після схвалення модератором ! Деталі читайте тут...

Им'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *: Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.