Четвер, 13.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Березень » 24 » У час війни Церква не може стояти осторонь, - Василь КУРІЙ
24.03.2017 (23:37)

   У час війни Церква не може стояти осторонь, - Василь КУРІЙ

Священикам треба дозволити приймати участь у виборах. Таку думку висловив у своєму блозі координатор Львівської обласної партії ВОЛЯ Василь КУРІЙ. Політик пояснює, що церква грає велику роль в політичних процесах, хоча постійно декларує свою аполітичність.

«Тільки одні священики офіційно чи негласно стають просвітителями, рушійною силою державних процесів. А інші - банально відробляють фелон і позолоту, куплені меценатом, та ревно "гречкосіють" перед виборами на казаннях», - пояснює Курій.

У важкі часи саме священики наставляли пастви на боротьбу за українську державність. Їхня діяльність виходила за церковну. Політик наводить приклади з історії. Андрей Шептицький писав листи до Гітлера, засуджував комунізм, був ув'язнений за "мазепинський" сепаратизм. Домовлявся з поляками про виборчу реформу, яка би збільшила представництво українців у Галицькому сеймі. Був депутатом Віденського парламенту і сейму.

Митрополит Василь Липківський за антирадянську агітацію був розстріляний енкаведистами. Іван Павло ІІ приклався до розвалу СРСР і відіграв ключову роль в розбудові Польської держави, запровадженні реформ. Вибачався більше ста разів за злочини і геополітичні помилки - перед китайцями, індіанцями, африканцями, юдеями щоби гасити вогнища конфліктів.

«У часи війни українці мають використати всі інструменти, щоб перемогти ворога! Тим більше, що священики уже задекларували свою готовність до боротьби. У час Революції стояли під кулями, і скількох хлопців їхня присутність гартувала тоді? Зараз на фронт капелани ідуть добровільно, або безперервно возять допомогу в АТО. Тож і Любомир Гузар, Святослав Шевчук, Філарет повинні втрутитися в політичну боротьбу. Не стояти осторонь. Тому священикам треба дозволити приймати участь у виборах», - наголошує волівець.

В Україні вже є авторитетні отці, патріоти-капелани, єпископи, які можуть бути обраними в ради різних рівнів.

«Війна закінчиться, країна піде шляхом розвитку - ось тоді можна перевести подих. Церква зможе займатися зціленням душ, але не зараз! Українцям потрібно "бити зі всіх стволів" по ворогах. А Церква, якщо вона Українська, має "подавати патрони"», - резюмував Василь Курій.

ВОЛЯ Львівська область

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 407 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Баран   (25.03.2017 07:59)
Блін та забаньте вже ту волю і того злодія курія. Замахали ті "правильні патріоти". На будь-яку тему гади будуть спекулювати, навіть церкву вмішують. Їхня тєма ліси - там вони заробляють. Ну і на сміттєвозах як виявилось.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.