Середа, 21.03.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Березень » 27 » CМІТТЄВОЗ ЗА МІЛЬЙОН: ЯК ТУРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА ПРОВОДИЛА ТЕНДЕР НА КУПІВЛЮ СМІТТЄВОЗА?
27.03.2017 (21:30)

   CМІТТЄВОЗ ЗА МІЛЬЙОН: ЯК ТУРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА ПРОВОДИЛА ТЕНДЕР НА КУПІВЛЮ СМІТТЄВОЗА?
+відео
Доповнено 27.03.17 - Давайте поміркуємо...

Наприкінці минулого року Турківська міськрада провела тендер на «Prozzoro» із закупівлі сміттєвоза, за результатами якого, мерія придбала КАМАЗ.

Журналісти «Народного контролю» промоніторили ринок і знайшли КАМАЗ тої ж моделі, з такими ж характеристиками, але його ціна - втричі менша.

Сміттєвоз, який обійшовся турківчанам в кругленьку суму — майже мільйон двісті тисяч гривень , сам по собі, як технічний засіб, усіх цілком влаштовує, але законність його купівлі викликала багато запитань, як у в правоохоронних органів, так і в громадськості.

Чим закінчилась історія Турківського "сміттєвоза за мільйон", дивіться у програмі.

Народний Контроль Львів


ТУРКІВСЬКИИ СМІТТЄВОЗ: ЧОГО В НЬОМУ БІЛЬШЕ - ПОЛІТИКИ ЧИ КРИМІНАЛУ ?

Наприкінці минулого тижня правоохоронні органи провели обшук у Турківській міській раді та в помешканнях деяких посадовців мерії. Йдеться начебто про зловживання під час процедури придбання через систему Прозоро сміттєзбиральної машини, марки КАМАЗ, вартістю 1 млн. 176 тис. грн. У зв’язку з цим, у мережі Інтернет та вулицях міста триває активне обговорення сенсаційної новини, яка досить часто переповнена домислами і чутками, а ще - злорадством.

Правоохоронці поки що не коментують ситуації, очевидно, в інтересах слідства. Натомість міський голова Геннадій Когут каже, що справа чисто політична і є помстою за його критичні висловлювання на адресу Президента України та дій влади взагалі. Втім, хочеться вірити, що розслідування буде неупередженим і об’єктивним, і ми всі дізнаємося, як кажуть, де котлети, а де мухи.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №11,2017


Доповнено 27.03.17
Давайте поміркуємо...

Нарешті зібрався з силами і спокійно переглянув деталі закупівлі UA-2016-11-07-000595-a (Турківська міська рада : сміттєвоз з заднім завантаженням, Крок зменшення торгів: 8 000 грн, Стартова сума: 1 200 000 грн ) яка була проведена у відкритих торгах на ProZorro . Кожен , хто побажає, може її переглянути тут https://bid.e-tender.biz/

Власне до торгів на ProZorro найменше запитань. Загалом торги пройшли за стандартною процедурою в 3 раунди. Учасники з кроком 8 000 грн знижували ціну і в результаті система визнала переможцем торгів ФОП Маркович В.І. https://auction.openprocurement.org

Варто відмітити , що повний доступний бюджет закупівлі 1 200 000 грн був оголошений покупцем до початку торгів. Саме від цієї суми учасники "грали на зниження".

Стосовно журналістського розслідування по ідентифікації інших учасників торгів важко сказати щось напевне. Підставні чи не підставні ? Їхня участь в торгах це їхня відповідальність. Спекуляції на цьому не мають перспективи. А порівняння машин , яке зробили журналісти вважаю некоректним. Погодьтеся , порівнювати сміттєвоз КАМАЗ з сміттєвозом на базі ГАЗ - те ж саме , як порівнювати Віталія Клічка з Ганіганом Лопесом чемпіоном світу в першій найлегшій вазі (до 49 кг) Обидва боксери. Обидва чемпіони. Обидва сильно б'ють. Але, наскільки сильно ?

Не варто так сильно критикувати тележурналістів. Вони створили свій сюжет за законами жанру і досить професійно. Їх так вчили...

Попередні торги не відбулися через відсутність учасників. Тендерна пропозиція , яку може бачити вся Україна , певний час знаходиться в статусі очікування. Будь хто може зареєструватися учасником. Якщо за цей час не набереться достатня кідькість учасників , пропозиція знімається. Якщо дійсно хочеш щось купити , напевно, треба самому поквапитися. Знайти 3-4 продавців , які мають потрібний товар, та умовити їх прийняти участь в торгах. Такі реалії... добре , що хоч з третьої спроби аукціон відбувся.

Справедливим є і той факт , що в кінці 2016 р міська рада була в жорсткому цейтноті. В разі невикористання цільових коштів на придбання сміттєвоза до кінця 2016 р, кошти мали би бути повернуті в обласний фонд. А процедуру узгодження придбання довелося би починати спочатку в 2017 р.

З власного досвіду знаю як довго відкривається фінансування бюджетних проектів. Об'єкт будівництва , до якого я маю відношення, ми розпочали в 2016 р. За угодою та календарним планом роботи мали би продовжуватися в 2017р. На календарі вже кінець березня , а фінансування на 2017р ще не затверджено. "Профукали" вже 3 місяці .

З такими ж темпами наступної закупки сміттєвоза слід було очікувати в 3-4 кв 2017р.

Однак серед документів наданих учасниками на ProZorro я помітив декілька нестиковок.

До початку торгів Турківська міська рада надала в публічному доступі для всіх потенційних учасників торгів Технічне завдання в якому детально прописані всі вимоги до сміттєвоза який вона хоче придбати. В цьому документі крім вимог замовника учасники зобовязані підтведжувати кожен пункт.

В підтвердженні вимог замовника наданих продавцем в п 1.2 Обладнання повинно встановлюватись на шасі автомобіля Mercedes Benz або Scania або Man (або еквівалент) підтведжено марку шасі: MAN

п.3.2 передбачає подачу замовнику зображення (проспект), детальні технічні характеристики та опис техніки; ... довідку видану компетентною організацією про відповідність технічних умов техніки умовам Замовника. Підтвердження умов здійснюється в присутності представника Замовника. Вартість даної довідки враховується в ціну пропозиції учасника. Довідка має бути подана разом з товаром.

Цей пункт також підтверджує продавець. Отже ці документи на спецавтомобіль на шасі марки MAN були в тендерному комітеті

п.3.8 передбачає подачу замовнику експертного висновку Торгово-промислової палати про походження спецавтомобіля. Цей пункт також підтверджений учасником торгів. Напевно і така довідка є в тендерному комітеті.

Отже в торгах виграв саме спецавтомобіль на базі MAN

.

Зрештою, цей документ ніким не підписаний. Можливо , це зразок заповнення. Можливо є ще й інші (пізніші) документи. Якщо це так , то всі нестиковки , викладені вище, це лише мої помилкові домисли.

Зі слів п.Г.Когута комісія фахівців міської ради оглянула запропонований автомобіль MAN і визнала його непридатним . Напевно в тендерному комітеті є відповідний акт з висновками комісії.

Далі падприємець Маркович запропонував інший аналог і комісія визнала його прийнятним і таким , що відповідає вимогам тендерної пропозиції. Сподіваюся і такий акт є в тендерному комітеті. На підставі висновків цієї комісії тендерний комітет прийняв рішення про укладання договору на придбання спецавтомобіля на базі КАМАЗу. Наскільки законною була така заміна покаже розслідування , яке проводиться правоохоронними органами.

В пакеті документів є також Договір про закупівлю, підписаний міською радою та ФОП Маркович В.І. В додатку до цього договору ( специфікації ) вказано автомобіль КАМАЗ. Також там є Протокол засідання тендерного комітету з рішенням про укладання цього договору.

......

А до п.Марковича В.І. взагалі найменше запитань. Спецавтомобіль , який він продав міській раді був його власністю. Він взяв участь в тендері і продав його за тою ціною , з якою виграв тендер. Під час процедури купівлі-продажу нікого не повинно цікавити де він його придбав , за скільки придбав, як ремонтував , як фарбував, як на ньому дівчат возив, скільки разів качав колеса і т.і. Все це його комерційна таємниця. Якщо автомобіль "чистий" (не крадений , не під арештом , не під заставою чи ще з якимись обтяженнями ), він має право продати його за тою ціною , на якій вони зійшлися з покупцем. Знайдіть такого нерозумного , щоб виграв тендер з ціною товару 1 176 000,00 грн , а потім продав товар значно дешевше. До того ж повний доступний бюджет закупівлі в 1 200 000,00 грн встановлював не він. Щодо ПДВ, то тут податкова адміністрація розбереться дуже швидко, а результати перевірки визначать хто кому і що має повернути , а комусь і штраф доведеться заплатити.

З того часу , як 27 лютого в коментарі до статті "Сміття дорогою ціною " Геннадій Когут детально розказав про перебіг тендерних торгів , якоїсь додаткової інформації не з'явилося. Пізніше така ж інформаці була опублікована в газеті "Бойківщина" №9,2017

Тому , на мою думку, варто дочекатися висновків правоохоронців , які мусять поставити всі крапки над "і".

Гадаю, мене важко звинуватити в надмірній прихильності до всього , що відбувається в міській раді. До того ж , один "полум'яний прихильник" розповсюджує пасквілі про мене , інший "полум'яний прихильник" в телефонній розмові обзиває мене всякими нехорошими словами. Тому , коли будете в коментарях кидати в мене каміння, не називайте мене прихильником і не намагайтеся приклеювати політичні ярлики.

В.Ланчак

(всі документи отримані з публічних джерел)

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 2373 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 29
0
29 Юрій Федорович   (12.04.2017 12:31)
"13 Василь   (26.03.2017 22:48)

Когут всюди кричить, що район і область йому не допомагають коштами. А тут говорить то кошти обласної ради я не хотів іх брати, мені самі дали я не контролюю використання. Чоловіче добрий, та проблем у місті тьма і з кожним місяцем їх більшає. Міський бюджет друзі-підприємці не наповнюють тому що мають кришу однокласника мера. Як розвивати місто? Скоро всі дороги в місті стануть аварійні. Ти ся бавиш політики, сусідній Старий Самбір розвиваєтьс і не має жодної запрвки в нас чотири заправки. Після того як на телебаченні мер каже мені пофіг на обласні кошти ніхто більше не виділить кошти Турці. отак будемо жити в смітті, бруді, без тротуарів людських, аварійних дорогах. Головне - не в тому, чи вкрав кошти, а то що людиною, яка відкрито говорить, мені пофіг на державні кошти ніхто не буде працювати." 

- п. Василь Ви пророк. От погляньте на цю "велику подію" для Турківської міської ради: https://www.facebook.com/voliainlviv/?fref=ts
 Новина про об'єднання двох політичних сил - для них політика важливіша від буденних справ міста. Ну подумаєш, що тиждень перед Великоднем місто буквально потопає у смітті... Ну подумаєш в центрі зробили посміховисько і обрізали дерева, заливши одні стовбури. До речі, за це кримінальна відповідальність передбачена. Шкода, що патріотичні партії цього не бачать, а лише кричать, коли їм це вигідно. І головного лікаря обирають, і інших керовників ставлять чи знімають, а тут - тиша. "Батьківщина", "Свобода", "Народний контроль", "Громадянська позиція" і т.д. - ау!!! Місто вам не цікаве?!
 А зате мер разом із спеціалістом міськради роз'їжджають собі по зібраннях партій. Це ті що кричали, що не будуть політичними. Коли ж ви всі нарешті почнете думати за людей?

0
22 Маркович   (29.03.2017 13:29)
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-11-07-000595-a   Читати "Протокол розкриття" - Переможець - Анкетні дані учасника.

0
23 lviv22turka   (29.03.2017 18:12)
Не має і не може бути таких сміттєвозів марки КАМАЗ модель 43106.  Можуть бути марки КО-415, КО-426 і інші  на шасі автомашини КАМАЗ-43106.  
   Що за "фахівці"  оформляли тендерну документацію. Вони дивилися в свідоцтво про реєстрацію машини що там написано?  Може і дивилися, тоді вона зареєстрована як вантажна автомашина ?

0
24 Admin   (29.03.2017 18:16)
Вона , напевно , переобладнана. Має бути якийсь документ на переобладнання. В техпаспорті щось про це написано?

0
25 lviv22turka   (29.03.2017 18:37)
При любоому переобладнанні проводиться перереєстрація. З тендерної документації мені невідомо який сміттєвоз придбаний. Відомо що невідомо що стоїть на шасі автомашини КАМАЗ.

0
26 Admin   (29.03.2017 20:50)
Гм... wink
В специфікації до договору йдеться про КамАЗ-43106 ( це , власне, шасі )

http://avtomotoarhiv.ru/news/2013-03-20-896

Можливо є ще якісь уточнюючі документи

0
27 lviv22turka   (29.03.2017 21:17)
В КАМАЗ-43106 колісна формула 6х6, всі мости ведучі  позашляховик.  На відео 6х4 два мости ведучі.

0
28 lviv22turka   (02.04.2017 13:14)
Темний ліс. Від влади ніхто не хоче дати пояснення

0
21 Маркович   (29.03.2017 13:26)
file:///C:/Users/111/Downloads/%D0%90%D0%BD%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%BD%D1%96%20%D0%B
4%D0%B0%D0%BD%D1%96%20%D0%A3%D1 %87%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0%20(1).pdf

0
20 Admin   (28.03.2017 11:21)
Напевно, важко буде довести нецільове використання коштів. Заявлений був сміттєвоз - фактично придбали сміттєвоз. Він відповідає технічним характеристикам , які були заявлені в ТЗ і підпадає під заявлений код по Державному класифікатору продукції та послуг ДК.

Всі порушення відбулися в процесі укладання угоди купівлі-продажу та під час розрахунків. Це найлегше розслідується. Податкова зробить перевірку і розставить все по полицях. Прокуратура дасть висновок по правомірності всіх аспектів оборудки. В результаті , не обійдеться тут без штрафів , повернення коштів до бюджету, накладання стягнень на посадових осіб і т.і.

Цілком згоден з попереднім коментатором :

Цитата Баран ()
Байдуже чия проблема. Хто винен, має бути покараний.

0
19 Баран   (28.03.2017 10:42)
Байдуже чия проблема. Хто винен, має бути покараний. "Вор должен сидеть в тюрьме."

0
16 Баран   (28.03.2017 06:16)
Чуваки, ви всі зараз відводите від основного: нецільове використання коштів. Гроші витрачені нецільово, не на те що мали бути витрачені і не в тій сумі, якщо говорити про камаз. Поділили між собою різницю. Якщо немає чого приховувати "чесним" людям, то чому двічі не з'являються на допити? Вже "заминають" питання через "кришу". А анекдотами говорити це не в цій ситуації.

0
15 Іван Яворський   (28.03.2017 05:59)
і ще одна деталь хоч і до іншої теми. ФОП друга група має право надавати послуги лише платникам єдиного податку та\або населенню (податковий кодекс ст. 291.4.2). Оскільки Турківська міська рада не перше і не друге. Відповідно, вважаю, всі операції перекриття даху, встановлення смітників ітд ітп виконані платниками єдиного податку незаконними. І за це треба карати "рубльом"  .

0
17 Admin   (28.03.2017 09:33)
Це проблема міської ради а не Марковича. Маркович сплатить податок ( а у випадку неправильного оформлення ще й штраф)

0
14 Іван Яворський   (28.03.2017 05:38)
А до п.Марковича В.І. взагалі найменше запитань. Спецавтомобіль , який він продав міській раді був його власністю.
Хто продавець? Громадянин чи ФОП.

0
18 Admin   (28.03.2017 09:53)

0
13 Victor   (27.03.2017 21:20)
«СМІТТЄВОЗ ЗА МІЛЬЙОН ДВІСТІ»
(Гумореска).


«Я вчора бачив раків за п’ять рублів. Але великих. Але за п’ять рублів…»
(М.Жванецький: «Я БАЧИВ РАКІВ»).


«Під Новий рік, обласний фонд охорони навколишнього середовища, за екологічні гроші зробив подарунок для Турки – сміттєвоз за мільйон двісті. Великий, гарний, красень – КАМАЗ. Але за мільйон двісті. Але на Новий рік.

По Новім році фонд, за екологічні гроші, зробив подарунок і для Ст. Самбора – два сміттєвози ГАЗ. Маленькі. За 630-ть тисяч кожний. Але маленькі. Але за 630-ть тисяч кожний. Але по Новім році.

Той сміттєвоз для Турки, новорічний, 18-ти кубовий. Але за мільйон двісті. Але 18-ти кубовий. Але новорічний. А ці, для Ст. Самбора – 8-ми кубові. Але два. Зате за 630-ть тисяч кожний. І після Нового року.

Турківський сміттєвоз, подарунок на Новий рік. Виготовлений і зібраний в Польщі. З капітальним ремонтом в Самборі. З заднім завантаженням. Роторпресом. 18-ти кубовий. Але за мільйон двісті. Але на Новий рік. А Ст. Самбірські сміттєвози, ті, що після Нового року, вітчизняні, нові, без роторпресу. Але 8-ми кубові. Але два. Зате за 630-ть тис. кожний.

18-ти кубовий сміттєвоз, той, що для Турки, що на Новий рік, той, що за мільйон двісті, має автономний обігрів двигуна і кабіни. Але за мільйон двісті. Але на Новий рік. А ті два сміттєвози, що для Ст. Самбора, вітчизняні, без обігріву. Зате за 630-ть тисяч кожний. Але після Нового року. Але два. Але 8-ми кубові. Але нові.

Той сміттєвоз, що КАМАЗ, що 18-ти кубовий, що на Новий рік, той, що для Турки, має два ведучі мости. Але за мільйон двісті. Але двох мостовий. Але з обігрівом. А ті, для Ст. Самбора, з одним ведучим мостом. Але без обігріву. Але за 630-ть тисяч кожний. Але два. Нові. Але після Нового року.

КАМАЗ, який для Турки, той що за мільйон двісті, той, що на Новий рік, після капремонту на 100 км. спалює 30-ть л. солярки. Але солярки. Але 18-ти кубовий. А ті два сміттєвози для Ст. Самбора, ГАЗ, ті, що після Нового року, вітчизняні, нові, спалюють на 100 км. 28-м літрів бензину кожний. Але бензину. Разом майже 60-ть літрів. Але два. зате за 630-ть тисяч кожний. Але 8-ми кубові.

Тобто той сміттєвоз, що з обігрівом і двох мостовий, за мільйон двісті і 18-ти кубовий, той був на Новий рік. А ці, для Ст. Самбора, і маленькі – 8-ми кубові, і після Нового року, і по 630 тис. І без обігріву. Але нові.

Ось і вибирай, за мільйон двісті з обігрівом, з двома мостами, 18-ти кубовий, але на Новий рік, або за 630-ть тисяч кожний, 8-ми кубові, маленькі, нові, але після Нового року, зрозумів?

Не все, але зрозумів, але не все? Але все-таки зрозумів… Хоча й не все, але майже затямив, так? Хоча й не все затямив, але затямив. Хоча й не все.

Ну, тоді пішли. Куди пішли. Не знаю куди, але пішли. Хоча й не знаю куди. Але треба йти. Хоча й немає куди йти. В тім-то і вся біда».

0
12 Василь   (26.03.2017 21:48)
Когут всюди кричить, що район і область йому не допомагають коштами. А тут говорить то кошти обласної ради я не хотів іх брати, мені самі дали я не контролюю використання. Чоловіче добрий, та проблем у місті тьма і з кожним місяцем їх більшає. Міський бюджет друзі-підприємці не наповнюють тому що мають кришу однокласника мера. Як розвивати місто? Скоро всі дороги в місті стануть аварійні. Ти ся бавиш політики, сусідній Старий Самбір розвиваєтьс і не має жодної запрвки в нас чотири запрвки. Після того як на телебаченні мер каже мені пофіг на обласні кошти ніхто більше не виділить кошти Турці. отак будемо жити в смітті, бруді, без тротуарів людських, аварійних дорогах. Головне - не в тому, чи вкрав кошти, а то що людиною, яка відкрито говорить, мені пофіг на державні кошти ніхто не буде працювати.

0
10 Victor   (25.03.2017 20:24)
Я не адвокат. Я просто проаналізував інформацію, яка є на відео і в статтях про сміттєвоз, розміщену на цьому сайті, і дав своє бачення. Я не брав до уваги коментарі «онанімів», оскільки не «варю зупу» на слухах. Коли слухи справдяться, тоді зі свого боку напишу і відповідні коментарі. Для мене немає кума, брата, свата, ворога чи друга. Відношення до всіх у мене однакове. Такого вимагаю і від всіх людей, котрі мене оточують. Коли я зроблю щось не те, прошу мені вказати, бо тим ви мені зробите велику послугу, спасши від падіння. Але коли ви вимагаєте від мене, щоб я підтакував там, де нічого не бачив і не чув, то ви пхаєте мене в яму. Вибачте, але я занадто поважаю себе і свого ближнього, аби опуститися до банальної гризні. Розвернутий коментар, який я тут подав, це лишень моя точка зору і я нікому її не нав’язую, оскільки вона може бути помилковою через брак більш ширшої офіційної інформації, тобто інформації поданої людьми, котрі не ховаються у високій траві, де повно мишиної метушні. Вилазьте, будь ласка, на світло і говоріть правду, бо правда, сказана в темноті, виглядає брехнею.

0
9 Борис   (25.03.2017 19:14)
Ну то вже й ціну рівняйте тих двох машин Борисе Яворський брат Любка Яворського. Ви так всі вмієте брехати файно. Ту мова за ціну а ви людям починаєте лапшу вішати на вуха за якісь класні характеристики машини. Ви шо людей за дурнів маєте. Нова машина і стара то є дві різні речі. Іномарка і маскальський камаз то є різні речі. Польща ніколи не збирала маскальські машини. То ше депутати ідіоти повелися на то шо когут сказав шо камаз польський ше раз підтверджує шо вони тоже в тємі і в долі. І якшо не хотіли іномарку то чого три чи чотири рази тендер проводили на МАН? Якщо не змовлялисч наперід злодійня проклята то чого Маркович приганяв того камаза і вкладав у нього 500 тисяч? Якщо переживали шо гроші в кінці року заберут якшо тендера не буде то чого останній раз оголошували ті ж умови? Який придурок буде чотири рази на тих самих умовах проводити тендер якшо перед тим нихто не виставлявся? І саме головне ДЕ БЛ...ТЬ ТОЙ МАН ЯКИЙ МАРКОВИЧ ВИСТАВИВ НА ТЕНДЕРІ І ЯКИЙ НАБОКОВ ОГЛЯДАВ????? ШО ВИ КУРВИ ПРОДАЖНІ ЛЮДЯМ МОЗГИ ПОЛОЩИТЕ. Прошу адміна не видаляти ту мої слова. Най знают шо про них люди думают то ж люди їх обирали люди про них і говорят. Бо вони там збирают своє кодло і співают всім шо то громада міста прийшла злодія підтримати. Громада його прийде виносити ногами вперед з міської ради. І заєдно всю ту сволоту шо там засіла. Ти прапор зніми з машини червоно-чорний

0
11 lviv22turka   (25.03.2017 21:41)
Ба, а що ти за йден, що мені вказуєш що я маю робити. Людей маю за людей а дурнів за дурнів.

0
7 Юрій Федорович   (25.03.2017 18:33)
Таке враження що останній коментар п. Віктора теж п. Шиян писав. Або навпаки - статтю п. Шияна писав п. Віктор. Обидва роз'яснення узагальнені, без фактіа і людям ні про що не говорять. Сюжет хороший, люди, які його готували - професіонали, незважаючи на юний вік. Багато фактів відкрили людям. Можна пробувати переставляти коментарі, п. Віктор, але сказане все є правдою. В принципі я в першому своєму коментарі все описав. Чому Ви захищаєте підозрюваних всі тут розуміють. Не переживайте - все буде добре і Ваших друзів тюрма мине. І не тому що вони не винні, а тому що у нас недолугі правоохоронні органи і не вміють працювати. Та й суди корумповані...

0
6 Баран   (25.03.2017 17:32)
"Адвокат" Волі/Майдану "відмив" злодіїв. Так, так... Але ж цікаві люди. Самі повелися свого часу як скоти з людиною, поламали пальці і так і не довели його винуватості. Доречі, самі ж скористалися послугами цих журналістів коли тривали суди, а сьогодні кажуть, що "все перекрутили"... Дуже вигідна позиція. Але факт є фактом. Тут людям не треба суду. Суд треба банді, яка провернула аферу, бо зараз відкупляться. А люди вже все зрозуміли. Шкода, що не всі.

0
5 Victor   (25.03.2017 16:48)
«Важко шукати чорну кішку в темній кімнаті, особливо коли її там немає» (Конфуцій).

Або як молоді люди ведуть розслідування: «Сміттєвоз за мільйон».

На самому початку – червоний колір. Для чого? Для того, щоб заставити людину психологічно зібратися і мобілізувати свої сили для вирішення проблеми. Це добре. То що далі за червоним кольором. Ідемо по порядку.

На першій хвилині заставки: «Беззаконність», кайданки, «Бездіяльність», «Халатність», «Корупція», музичний супровід, як перед кінцем світу і – «Народний контроль». Потім «сміттєвоз за мільйон» – винуватець шоу, яке розігралося в горах, святий Маркович: «Хтось хотів відкат» – відразу згадується сцена з х/ф «Діамантова рука»: «Не винувата я! Він сам прийшов». А далі молода, симпатична пані Маргарита, живописним словом розповідає історію страшного злочину та звітує про результати розслідування.

Отже сам сміттєвоз громаду влаштовує. Ще б пак: 18-ть кубів, гідравлічний прес, хороший технічний стан, два ведучі мости, рік гарантії, вигідний в обслуговуванні і т.д. Не влаштовує його вартість: 1 176 000, яка визначалася через систему «ProZorro». Влада міста вважає, що торги відбулися чесно і законно. Натомість журналісти-сищики, за кілька секунд, в Інтернет мережі знаходять такий самий транспорт, нібито з такими самими характеристиками та такими самими умовами, але за в тричі меншу ціну, на яку не спокусився Ст. Самбір, тобто дешевший, ніж придбаний Ст. Самбором Газ. Затримавшись на п’ять секунд більше, можна було б знайти такий самий сміттєвоз і вшестеро дешевший. «Совпадєніє!? Не думаю».

І так. Система видала ціну і львівські «чиновники слухняно переплатили кошти». А як могло бути інакше? Це ж «ProZorro» – тут і перевіряти нічого. Мер дає пояснення цьому, придуманому державою, процесу: «кіт в мішку», який відповідає вимогам міськради.

На арену виходить переможець тендеру, Маркович: «Слухайте мене…», а п. Маргарита підводить підсумки: машина коштує 400 000 тис. грн + 500 000 тис. грн (капремонт) і щиро дивується – де ще 300 000 тисяч, нібито й не почула слова п. Марковича про 200 000 тисяч, а то й більше, на гарантійне обслуговування. І тут виявляється, що міськрада повертає йому 196 тис. грн ПДВ. Отже яким законом керувалася влада, якщо п. Маркович не є платником ПДВ? Важко розібратися в законах держави, де сонце сходить при одних законах, а заходить при інших. Відповідь почуємо при звуку суддівського дерев’яного молотка по дерев’яному «млинцю» Отже перший млинець в розслідуванні, нанівець.

Журналісти-сищики намагаються розібратися в самому тендерному процесі, але їх послали ті, хто програв. Отже й другий млинець нанівець.

Був ще Маз та Мерседес. Голова пояснює, що аналог, тобто Камаз, більше підходив до вимог міськради. Попри те, що іноземні машини – це якість, ремонтне обслуговування обертається в порядну копійку. Сищик пропустив це повз вуха й заявив, що кожна жаба хвалить свої болото: сищик – своє, а голова – своє, хоча з практичної точки зору, мер правий. І тут знову п. Маркович про відкат і що він не «винуват». Два слова про відкат. Повертаємось назад і рахуємо: 400 тис. вартість пригнаної машини + 500 тис. капремонт + 200, а то й 300 тис. гарантійний термін. Де тут дохід самого п. Марковича, не те що сам відкат?

Нічого так і не вияснивши, журналісти-сищики подалися шукати подібні історії по області. І ось вони в Ст. Самборі. Тут купили за ці гроші дві машини: одну для Ст. Самбора, іншу для Добромиля. Машина вдвічі дешевша – 630 тис. грн, але нова, але на 8-м кубів сміття, з одним ведучим мостом, без пресу, без гарантії й т.д., тобто, якщо б Турка придбала такі дві машини, то щоб вивезти 20-ть кубів сміття на Вільхувату, чи доставити його на сміттєзавод, який збудує «Мама», потрібно було б гнати машину туди-сюди три рази, що за один раз зробив би Турківський сміттєвоз. Самбірчани не захотіли купувати вітчизняний 18-ти кубовий Камаз за 400 тис., тобто втричі дешевший, а купили Газ за 630 – 8-ми кубовий. В порівнянні з Турківським сміттєвозом, це звичайна фіра, чи тачки в порядного бойківського ґазди. Диктор зауважує: в Ст. Самборі зекономили, а в Турці викинули кошти на вітер, хоча зрозуміло, що Турка навпаки, зекономила, а Ст. Самбір, у плані економного хазяйнування, програв.

Далі показали сусідську курку, бардак з недобудованою будівлею, узаконеною державою, облізлий подарунок депутата – дитячий майданчик, пісочницю без піску і все це «на совісті міського голови Турки», котрий не виправдав покладених на нього сподівань, а головне, про порушення чи не порушення всього цього, ще повинні сказати своє слово контролюючі органи, поперед яких сищики-журналісти вже визначили як злочин. І хоча слідство ще триває, відео вже формулює громадську думку – мер злодій. «Совпадєніє!? Не думаю».

0
8 lviv22turka   (25.03.2017 18:37)
Варто звернути увагу на лінійні норми витрати палива на 100 км пробігу, КАМАЗ - 30 л. ,дизпаливо, ГАЗ - 28 л. , бензин.

0
3 Барана   (24.03.2017 11:57)
А на бруківці скільки грошей заробили!!!!! Люди самі скидали гроші і платили гроші. П'ять підприємців заплатили 30 тис., а міська рада - 200 тис. До цвинтара поки доставлять ще вкрадуть... Пчнуть робити каналізацію - там знову мільйони, знов свіжі гроші. А люди кажуть, що мер багато що зробив.

0
2 Михайло Іванович   (24.03.2017 10:29)
Бачив в інтернеті таку інформацію. не знаю чи то правда чи брихня :

Дуже інтересна картина получилась з Турківським головою міста Геннадієм Когутом та його замісником і спеціалістом по будівництві міської ради.Вкрали більше як на один мільйон державних коштів і дальше працюють на посадах, щоб і дальше красти державні гроші.
В голові не вкладається, що може ця " людина "говорити , які патріотичні лозунги вигукувати, а насправді в житті аферист вищого гатунку . Всюди вміє заробити, будучи директором школи заробляв на ремонтах, дверях , вікнах, будучи на Майдані закривав собі і Лабецькому (голові Турківської РДА) зарплату за проведені уроки, а це не малі гроші за чотири місяці: грудень-січень 2013 та січень-лютий 2014 років, а потім настала волонтерська робота, збирання коштів і продуктів, закупівля бронежелетів, амуніції, тощо. І за деякий час куплена квартира в місті Турка !!! ,а у бізнесменів які торгують ширпотребом Яцкуляків автомашина АУДІ яка на авторинку коштує 18 тисяч доларів !!! Вигравши вибори на посаду міського голови діяльність розвернулась в повному обсязі . Спочатку була бруківка (яка доречі вже розсипається і провалюється бо поставлена на глину) заробили на різниці закупівлю і виконаних робіт бо робили все без проектної документації -питання чому?, а так легше відмивати гроші збільшивши і вартість закупівлі матеріалів і виконання робіт які проводив Василь Тюрдьо. І пішло поїхало - міська рада у підприємця Володимира Марковача закуповує і ремонтує старі сміттєві баки ( це завжди робило Турківське ЖКУ), які ремонтував Василь Тюрдьо знову копійки прилипла .Потім купили Газель в інтернеті у власника ця машина коштувала 80 тисяч гривнів,а оформили її придбання через підприємця у тогож таки Володимира Марковича якого міська рада викупила за 160 тисяч гривнів, різниця очевидна . І прийшли кошти на придбання сміттєвозної машини в сумі 1мільон 200 тисяч гривнів , ну як тут не заробити? По проведеному тендеру і згідно тендерної документації міська рада придбала сміттєвоз на базі автомашини МАН за 1 мільйон 170 тисяч гривнів у підприємця ,того самого Володимира Марковича, але так як у нього тієї машини ніколи не було, а про тендер прозвітувати ,треба було спасати ситуацію. І тоді прийшла в голову разом з депутатами міської ради ще одна афера, сворити комісію із своїх посіпак, які прийняли рішення про заміну машини МАН на КАМАЗ !!! ,а гроші заплатити, як за машину МАН. Але де взяти машину марки КАМАЗ? І тут найшли вихід з положення, купили стару машину КАМАЗ за яку заплатили 250 тисяч гривнів і в місті Самборі монтують кузовне сміттєобладнання, і вечором тишком-нишком переганяють її до міста Турка де вже нам відомий Василь Тюрдьо в складах заготскоту по вулиці Травневій ремонтує її цілий місяць, як хвалилися троє робочих їм добре заплати по 9 тисяч кожному за ремонт ціє машини, а потім вночі переганяють на покрасочні роботи смт. Стрілки подальше від людського Турківського ока. Так міська рада за 1 мільйон 170 тисяч купила сміттєвозну машину КАМАЗ так, як коштував сміттєвоз на базі автомашини МАН.І появляється квартира в місті Ужгороді оформлена на родичку - яка проживає не в Ужгороді але в квартирі проживать донечки славнозвісного мера. А ще зі слів донечики яка вихвалявся своєму однокласнику в інтернеті є квартира у Львові та Києві !!! Питання одне - звідкиля у громадянина, який без сімейного бізнесу, є такі статки ?
Працюйте дальше на свою кишеню пане мер, не переживайте , закрили одну кримінальну справу за зловживання службовим становищем по незаконну передачу приміщення в оренду, закриєте і другу, а народ будете дальше годувати небелицями, як в неділю 12 березня по вулиці Молодіжній, що Вас підставити Лабецький і Сенютка, а Ви чесні як кристальне скло, а ті надцять тисяч доларів, що у Вас найшли при обшуку в квартирі мама подарила бідному сину, а за ті тисячі гривнів, що вилучили з сейфа в кабінеті міської ради то Ви і гадки не маєте як їх там підкинули, але розкажіть людям скільки грошей вилучили у Набокова, Логотоша? Чи тоже незнаєте звідки у них такі суми взялися ? Дивує позиція прокуратури, СБУ, міліції , мас-медія, громадськості всі мовчать, чому?

0
4 Admin   (24.03.2017 17:52)
Де саме є така інформація ?
Дайте лінк

0
1 Юрій Федорович   (24.03.2017 07:31)
Ого. З цього відео вже видно де котлети, а де мухи: 1) Маркович сам признається, що пригнав КАМАЗ шукав до нього деталі як міг (і Новою поштою, і іншими спосабами). Ще й вложив у нього більше як 500 тис.!!!! Що ж це за відро з болтами???? Адже мер людям на звіті стверджував, що машина в ідеальному стані. Тобто, і міська рада і Маркович ще перед тендером домовились про те, що купляти-продавати будуть саме КАМАЗ. Змова групи осіб на лице.! 2) Маркович сам признається, що хтось хотів відкат!!!!!! А хто? Байдуже. Це ще раз підтверджує, що гроші на покупці таки "відмили". 3) Журналісти зв'язались з однією із фірм, яка брала участь у тендері, а її вже немає... І з документів чітко видно, що дія їх припиняється першого березня. Як вони були допущені до тендеру???????? Відповідь: свідомо, для " видимості". І це підтверджують слова представника фірми: "Головне, що ми програли... Це все таємниця. Питайте у тих хто виграв." З іншою фірмою навіть зв'язатись неможливо... Знову на лице факт змови і крадіжки. 3) Маркович буде обслуговувати КАМАЗ у... Самборі?! Тобто, він там віремонтцє його на 1000 грн., міській раді виставить рахунок на - 2000 тис. І де тут вигода для міста? Якшо, за його ж словами, він не впевнений, що завтра в машині мотор не "застучить" і ремонт буде коштувати ще 200 тис.!!!!!! 4) Меру на це діло, виявляєть вщагалі пофіг, бо це гроші з обласного бюджету! і він не може бути фахівцем у таких справах. МОЖЕТЕ І МАЄТЕ БУТИ, дорогенький. Ні, то що ви там робите?????? Ну головне, що людей задовільняє і місто хоть щось придбало. Колеги-злодії вже "воняють" у соцмережах і нападають на того хлопчину, який це все витягнув на світло і показав людям. Ну що ж... Молодець. Хотілося б щоб правоохоронні органи поставили в цій історії одну велику жирну крапку із вироками суду про покарання цієї злодійні, яка дозволила собі вкрасти в людей гроші і сьогодеі розпинається про благі наміри.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.