Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Березень » 27 » Як віднайти сенс життя (поради від Віктора Франкла)
27.03.2017 (19:37)  

   Як віднайти сенс життя (поради від Віктора Франкла)
Всесвітньо відомий психіатр та психотерапевт Віктор Франкл казав: «Ми не біжимо за щастям - ми втікаємо від нього. Щастя - це не мета, а побічний ефект пошуку сенсу через любов, обов’язок, віру і навіть через страждання».

Віктор Франкл, філософ всесвітньої слави та в’язень нацистських концтаборів, у найскрутніший період свого життя зумів вижити, віднайшовши сенс страждань.

Кредо пропонує кілька порад цієї по-справжньому мудрої та досвідченої людини, не зламаної безміром зла, із яким йому довелося зустрітися.

Порада перша. Уяви, що ти живеш вдруге, що ти вже колись зробив один хибний крок, який зараз захочеш виправити. Коли це стає частиною процесу прийняття рішення, сили врівноважуються і ми можемо обирати об’єктивно. Практика глибоких роздумів дає змогу мозкові бачити альтернативні виходи з ситуації, які не ґрунтуються на емоційній складовій.

Порада друга. Витискайте сенс навіть зі страждання. Внутрішня боротьба часто пояснюється нашими поглядами на свободу та щастя. Щоб осягнути щастя, якого так прагнемо, ми шукаємо звільнення від страждання. Насправді ж це примарна ідея, така собі фата моргана - ми всі страждаємо. Страждання може зробити так, що ми віднайдемо сенс життя, це дасть нам надію, яка, своєю чергою, пробудить відчуття щастя.

Порада третя. Обирайте відповідально. Відповідальність також розглядається як форма страждання. Свобода від страждань приносить щастя, хоч ми з власного досвіду знаємо, що це не так. Лише тоді, коли ми без примусу обираємо відповідальність за наші дії, сенс нашого життя приносить нам радість. Звільнення від відповідальності приносить більше страждань і більше нещастя. Це парадокс життя!

Порада четверта. Допоможіть віднайти іншим сенс їхнього життя. «Я бачив сенс свого життя в тому, щоб допомагати іншим побачити сенс їхнього життя», - писав Віктор Франкл, згадуючи своє перебування у концтаборі. Спостерігаючи за собою та своїми товаришами, він виробив власну теорію сенсу життя, відповідно до якої найбільшою потребою кожної людини є пошук сенсу свого існування.

«Все можна забрати у людини, крім одного: її вибору, як сприймати ці події», - пише Віктор Франкл у своїй книжці «Людина у пошуках сенсу».

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 347 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (28.03.2017 08:12)
Шкода, що тут тільки 55-ть переглядів.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.