Понеділок, 19.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Березень » 29 » Старосамбірщина може забезпечити власною електроенергією себе та сусідній район
29.03.2017 (00:14)

   Старосамбірщина може забезпечити власною електроенергією себе та сусідній район

У Старосамбірському районі Львівської області розпочалися підготовчі роботи для спорудження нових вітрогенраторів станції «Карпатський вітер».

Нова ВЕС налічуватиме шість турбін Vestas. Потужність кожної 3,3 МВт. Другий проект з виробництва альтернативних джерел енергії на Старосамбірщині реалізує відома компанія «Еко Оптіма».

На гору до місця нової вітрової електростанції вже прокладається дорога, паралельно будують міст через річку, виконують інші роботи.

Нагадаємо, що на Прикарпатті працює вітрова електростанція ВЕС «Старий Самбір-1». Альтернативну енергію тут виробляють чотири вітряки.

За словами головного енергетика ВЕС «Старий Самбір -1» Романа Волощака, вже діючі чотири вітряки разом із шістьма новими зможуть повністю забезпечити світлом два райони: Старосамбірський та Турківський. І при цьому електроенергія, як показують результати спостережень за 2016 рік, буде дешевша від тої, якою всі користуються.

zik.ua


До кінця цього року їх буде 10 (ДЕСЯТЬ)!

І як наслідок - Старосамбірський, Самбірський і Турківський райони будуть повністю забезпечені електроенергією.

Сьогодні побачила зсередини як це працює! Потуга майбутнього, нашої енергетичної незалежності! Кожен вітряк заввишки 119 м (40-поверховий будинок) з лопастями на 54 м, які до речі, під дією вітру вигинаються до 8-ми метрів. Основу під кожен вітряк монтують до трьох тижнів (бетон мусить вистояти), а сам вітряк можуть поставити навіть за 24 години (був такий рекорд).

Тому я впевнена, що надзвичайно господарний і прогресивний хлопець Максим Козицький М і його команда поставлять ще 6 до кінця року, як цього за угодою вимагає Європейський Банк Реконструкції та Розвитку. ( Якщо звісно ті дороги, які він зараз прокладає до вітряків, не руйнуватимуть постачальники нелегально вирубаного лісу. А таки дадуть дорозі вистоятись)

.....
.....

Paraska Dvoryanyn , FB


Парасковія Дворянин працювала директором з інформаційних проектів ПрАТ «ТРК Люкс». Як ведуча і шеф-редактор новин програми «Репортер» на ТРК «Люкс», в 2010 році вона посіла перше місце у рейтингу найвпливовіших жінок львівського телепростору за версією журналу «Anturazh» .

На місцевих виборах у 2015 році, згідно з виборчим списком політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», Парасковія Дворянин була першим номером до Львівської обласної ради.

19 листопада на першій сесії депутати обрали її першим заступником голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 589 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 14
0
14 Admin   (02.04.2017 22:14)
Приємно усвідомлювати те , що наші краяни нарешті позбулися страхів і безглуздих міфів , повязаних з вітроелектростанціями. На прикладі Старого Самбора вже всі зрозуміли що від вітряків бджоли не поздихали , і корови не перестали давати молоко , і пси не перестали гавкати, і клімат не змінився , і лелеки прилетіли , і землю ніхто не відібрав , і ...
Щодо естетичних уподобань кожної людини , повністю згідний з п.Віктором : «На колір і смак товариш не всяк».

Про сонячні електростанції хочу додати ще й те , що великі станції потребують значної ділянки землі. Для того , щоб познайомитися з діючою сонячною електростанцією не треба далеко їхати. Така електростанція вже працює в с.Ралівка біля Самбора.

http://turka-ua.net/news/2013-01-05-948

http://turka-ua.net/news/2016-03-05-2756

http://turka-ua.net/news/2014-09-16-1613


1
13 Victor   (02.04.2017 09:05)
А для чого мене переконувати і хто я такий, щоб моя точка зору могла вплинути на дядька з грішми. Ви, п. песиміст, добре сказали про «Чорний квадрат». Нас всіх запросили на кілька років відвідати виставку творів мистецтва – живу природу. Хтось це сприймає так як воно є. А хтось трохи підправляє: трохи вирубує лісу, трохи спалює трави, трохи навалює сміття, а поміж тим ставить кілька вітряків і робить селфі на згадку. Від того дістає неабияке задоволення і гроші. Гроші і задоволення – це те, що неабияк впливає на нашу культуру. Стиль хаотичного «міського» життя, ми проектуємо на природу. Шопи, сараї, кучі, гаражі, які в хаотичному порядку обліплюють міські будинки; ларьки, будки, столики, з крамом та продуктами вздовж тротуарів і на самих тротуарах; архітектурна самодіяльність – це не вимушена ситуація, це культура і стиль життя, де сам бардак складає закон порядку. А оскільки кожен має право на свою точку зору: один бачить бардак, а інший бачить в цьому порядок, то і переконувати в чомусь нікого не варто. Хтось хоче милуватися вітряками на фоні гір, а хтось хоче милуватися горами. Як кажуть в народі: «На колір і смак товариш не всяк».

0
12 песиміст   (02.04.2017 00:02)
п. Віктора не треба в нічому переконувати бо це є його позиція - він просто не сприймає ВЕС як такі. Це як точка зору на відомий "Чорний квадрат" - хтось бачить цого як витвір мистецтва, яким треба захоплюватися, а хтось ввадає його просто чорною плямою, невартої жодної уваги. Тай тут вже немає жодної полеміки, полеміка велася впродовж більше трьох років на сайті. Хтось бачив ВЕС в горах як окрасу пейзажу, а хтось вважає що ВЕС спотворює пейзаж. Хтось робить собі селфі на фоні вітряків на згадку, а хтось вважає це гидотою. Врешті кожен має право на свою точку зору. 
Тепер про сонячні елементи. Поставити  собі на даху чи біля хати сонячні елементи великої потужності - мова йде про потужність від 5 до дозволеної максимальної потужності 30 квт - то є дуже дороге задоволення. Сонячна батарея потужністю  100 вт коштує близько 3000 грн. Не важко порахувати скільки буде коштувати батарея потужністю в 1 квт чи більше. Дуже дорого коштуватимуть акумулятори на відповідну потужність. Вони ж повинні забезпечити споживання будмнку й після заходу сонця чи в дуже хмарний день. Гріти  воду чи хату просто від акумуляторів то є прямий шлях  вкоротити віку акумуляторам - при значних струмах  акумулятори довго не живуть. Акумулятори можуть забезпечити життя будинку без шкоди для свого здоров'я освітлення будинку, роботу побутових пристроїв, телевізорів,компютерів та інших не потужних споживачів. В день дійсно, отримуємо значну надлишкову енергію, яку можна зливати в загальну електромережу. Але термін окупності локальної сонячної електроустановки становить більше 5 років, але то при умові що нічого не поламається і наші акумулятори ще трохи проживуть, проживуть , коли їх експлуатувати без значних струмових перевантажень. Так що це є задоволення для досить багатих людей, а багатим людям ця копійчана (для них) економія  крім додаткової головної болі нічого не дасть, так що це їм і не потрібно. А на нашу смішну в районі ,тай в державі  крім столичних небожителів зарплату і жебрацьку пенсію ця затія поки що не по кишені. Можна собі поставити сонячну батарею незначної потужності для малої економії, але на окупність її нема чого сподіватися - життя закоротке...

0
10 Victor   (30.03.2017 20:38)
Останнім часом почастішали телепередачі про використання сонячних батарей на дахах та стінах будинків. На мою думку це естетичніше виглядає, ніж вітряки на фоні гірських пейзажів. Чи здатні сонячні батареї дати стільки електроенергії для господарств, як Ви описали у випадку з вітряками?

0
5 vuiko   (30.03.2017 12:45)
Єдиний мінус - це те, що електроенергія вітру продається в оптову електромережу по 3107 грн/МВгод, а атомна - за 469, теплова - 1484, гідро - 573 (в середньому получається 900 грн/МВт год. Тобто якщо б район платив тільки за електроенергію вітряків, то ціна електроенергії для споживача була б у 3.5 рази вищою. І чим більше вітряків і сонячних станцій будуть будувати, ти дорожчою буде ставати електроенергія для споживача. 

А окрім цього все чудово, зелена енергетика - це круто!

0
6 Admin   (30.03.2017 13:48)
Ви плутаєте два різних поняття:
"Зелений тариф" для виробника і тариф для споживача.

І середній тариф обчислюється не зовсім так просто. Там враховуються вагові коефіцієнти до обсягів виробництва за різними видами , а також дотаційні коефіцієнти.

У всіх країнах "зелений тариф" для виробника вводиться для стимулювання розвитку зеленої енергетики. Це , власне, основний інструмент стимулювання. Без нього , при наявності конкурентної атомної енергетики, ніхто би вітроелектростанції не будував. Він безумовно більший ніж тариф для традиційних виробників електроенергії. Для компенсації цього тарифу існують державні програми та дотації з бюджету. Разом з податковими та іншими преференціями держава стимулює розвиток зеленої енергетики. Не треба лякатися. "Зелений тариф" в чистому вигляді ніколи не потрапляє в рахунок для оплати споживачем.

0
7 vuiko   (30.03.2017 15:00)
Ні-ні, я нічого не плутаю. Я якраз і кажу: "продається в оптову електромережу". Потім в оптовій мережі ці різні ціни для виробників усереднюються, і отримуються тарифи для споживачів і для промисловості. 

Я цей приклад просто навів для того, щоб люди відчували масштаб цифр і теперішню ціну "зеленої" енергії. Доля спожитої "зеленої енергії" зараз в Україні в натуральних показниках складає 1%, а в грошах - 10%.

До речі, поправлю вас, зелений тариф не завжди є головним інструментом стимулювання, і розвинені країни стикаються з тим, що після введення зеленого тарифу відбувається бум будівництва нових "зелених" генеруючих потужностей. Відповідно частка зеленої енергії в загальному споживанні росте, давлячи на середній для споживача тариф і піднімаючи його вгору. Тому частими є випадки, коли держава після такого буму будівництва вітряків скасовує зелений тариф і переходить на інші методи стимулювання виробництва "зеленої" енергії. Це саме, до речі, спостерігається і в нас зараз: бум зеленої енергії підніматиме вверх середні тарифи, і якщо збережуться такі темпи будівництва зелених обєктів енергетики, то скоріш за все Україні прийдеться скасувати зелений тариф набагато швидше, ніж до встановленого зараз 2030 року.

0
8 Admin   (30.03.2017 15:13)
Абсолютно правильно !
Саме на бум це і розраховано.
Потім , коли частка "зеленої" енергетики зросте до якогось рівня, цей "зелений тариф" , безумовно , скасують. Але тоді ця галузь вже твердо буде "стояти на ногах".

Єдине з чим не можу погодитися , це з тим , що збільшення частки зеленої енергетики значно збільшить тариф для споживача. Адже сам "зелений тариф" складається з двох часток. Більша з них - це держдотація. І коли буде зростати частка зеленої електроенергії в загальному обсязі , то пропорційно буде зростати і держдотація. Коли бюджет не зможе вже "витримувати" таке навантаження - "зелений тариф" скасують

0
9 vuiko   (30.03.2017 16:56)
З мого досвіду весь розмір зеленого тарифу платить зеленим виробникам Енергоринок (оператор оптового ринку електроенергії) і потім "змішує" зелену енергію з іншими видами (тобто так чи інакше переводить все навантаження напряму на споживача). Про дотації не чув. Киньте лінк.

0
4 Admin   (30.03.2017 12:04)
Ви , п.Віктор , дуже економний енергоспоживач.
Спробуємо порахувати в кіловатгодинах
10 турбін Х 3,3 МВт Х 1000 Х 24 год Х 30 днів = 23 760 000 кВт год
отже ця ВЕС може забезпечити електроенергією
23 760 000 / 110 = 216 000 домогосподарств (таких ,як Ваше , п.Віктор )
... і не лишень для світла і не лише економними лампочками, і не по одній на хату, і не лишень на Новий рік! biggrin

Але , мабуть не всі економлять , тому візьмемо для подальших розрахунків середнє споживання однією сім'єю - 300 кВт год на місяць. (можете порахувати і інше)
23 760 000 кВт год / 300 кВт год = 79 200 домогосподарств

Спробуємо "прикинути" як воно виглядає в Старосамбірському р-ні.

Старосамбірський район налічує 82 135 мешканців
середня сім'я 4 чол -> 82135/4=20 533 сім'ї
Якщо врахувати , що є ще випадки , коли невістка живе з свекрухою , введемо коефіцієнт - 0,8
Отже в районі приблизно 20533 Х 0,8 = 16 426 домогосподарств
вони будуть споживати 16 426 Х 300 кВт год = 4 927 800 кВт год
залишається невикористана електроенергія 23 760 000 - 4 927 800 = 18 832 200 кВт год

Додамо ще й Турківський р-н
Турківський район налічує 49 864 мешканців.
За тою ж методикою обчислюємо
(49 864 / 4) Х 0,8 =9 972 домогосподарств
разом два райони 9972+16426=26 398 домогосподарств
вони споживають 26 398 Х 300 кВт год = 7 919 400 кВт год

Для двох районів невикористаним залишиться
23 760 000 - 7 919 400 = 15 840 600 кВт год
Не знаю чи покриє цей залишок всі пилорами та підприємства двох районів. Не маю таких даних.

Давайте змоделюємо таку "смішну" ситуацію. Дамо кожній родині "циркулярку" з потужністю двигуна 5 кВт. Нехай вони на своїх "циркулярках" щось пиляють по 5 годин по буднях.
За місяць вони використають
26 328 Х 5 кВт Х 5 год Х 21 день = 13 822 200 кВт год
Отже і в такому випадку ще залишиться невикористана електроенергія

Строго кажучи тут ще треба провести розрахунки втрат. Не буду тут приводити складні розрахунки і пояснювати що таке cos"fі". При найгірших "розкладах" вони складуть до 10%

Навіть такі "вільні" розрахунки показують , що ця ВЕС дає суттєву прибавку до енергосистеми районів.

Зауважу , що для цього всього не треба російського газу чи вугілля з Донбасу. Не треба блокувати залізницю , а потім гвалтувати районну раду щоб вона підтримала цю блокаду biggrin

----------
Є тут і негативний момент. Якщо кожна родина буде так інтенсивно щось пиляти на своїх "циркулярках" , то через рік-два вони весь ліс перепиляють. Отже - не потрібна нам така ВЕС biggrin (жарт)

0
3 Victor   (30.03.2017 07:41)
В середньому 110 кВт. год

0
1 Victor   (29.03.2017 08:35)
І що, це правда?! 10-ть вітряків забезпечать два райони дешевою електроенергією?! Виходить, що для 20-ть районів Львівської області потрібно всього-на-всього сто вітряків. Невже на всій території області немає місця розмістити цих сто вітряків, щоб забезпечити область дешевою електроенергією, а обов’язково 45-ть з них пхати в мальовничий гірський район і повністю завалити програму по розвитку туризму? Чи не був десь там коментар з попередніх дискусій-рейвахів про те, що тільки для Борині потрібно два вітряки? А тепер виявляється, що на два райони достатньо лишень 10-ть вітряків. Чи це лишень для світла і то економними лампочками, і то по одній на хату, і то лишень на Новий рік! Щось я тут не все зрозумів. Але все-таки зрозумів… Хоча й не все, але майже затямив. Хоча й не все затямив, але затямив. Хоча й не все. Прошу пояснення.

0
2 Admin   (29.03.2017 10:50)
Скільки електроенергії Ваша сім'я споживає на місяць ?

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.