Понеділок, 10.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Квітень » 20 » Історик Михайло Галущак: Операцію "Вісла" має засудити не лише Україна, але й Польща
20.04.2017 (22:27)  

   Історик Михайло Галущак: Операцію "Вісла" має засудити не лише Україна, але й Польща
"Операція "Вісла" 1947 року ‒ це сталіністський злочин навіть не так проти українців, як проти людяности. І цей злочин має бути визнаний та засуджений в Україні та Польщі.

Цю думку висловили експерти під час розмови на тему "Операція "Вісла": як її оцінити сьогодні?", яка відбулася 19 квітня 2017 року у львівській книгарні "Є" в рамках проєкту "Історичні діалоги" до 70-ї річниці від початку етнічної чистки українців.

У заході взяли участь: дослідник історії польсько-українських відносин ХХ століття Роман Грицьків, голова Світової федерації українських лемківських об'єднань Софія Федина та керівник Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя Тарас Радь.

Модератор заходу, координатор проєкту "Історичні діалоги" молодий історик Михайло Галущак зазначив, що операція "Вісла" має всі ознаки етнічної чистки та геноциду, передає сайт ВО "Свобода".

"28 квітня 1947 року о 4-й ранку польські військові розпочали Операцію "Вісла" ‒ депортацію близько 150 тисяч українців із Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини у південно-східні регіони Польщі. Однією з причин депортації українців було бажання польської комуністичної верхівки створити моноетнічну державу", - вважає науковець.

За його словами, ця ідея була напрацьована у польській політичній думці ще на початку ХХ століття. Будь-які намагання частини польських істориків звести операцію "Вісла" до "відплатної" акції за польсько-українську війну на Волині ‒ це не що инше, як маніпуляція історією.

Ми пам'ятаємо, переконаний молодий дослідник, як у 1937-1938 роках польська влада спалила й відібрала в українців сотні православних церков на тій же Волині та Закерзонні, не кажучи вже про те, як польське підпілля не давало життя українцям на цих теренах у першій половині 1940-х років.

"Вшановуючи у ці дні жертв Операції "Вісла" 1947 року, ми повинні говорити про засудження цього злочину не лише Україною, але й Польщею, ми повинні згадати всіх депортованих 1944-1951 років українців для того, щоби ця історія більше ніколи не повторилася", ‒ наголосив Михайло Галущак.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 715 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (22.04.2017 07:48)
Історія повторяється, але трохи іншим методом. Бариги при владі створили такі мови, що люди самі їдуть у світ заочі, залишаючи рідні землі, батьківське майно, родини. Живуть десь на чужині і там вмирають, міцно затиснувши в холодніючих руках банкноти, заради яких покинули свою Батьківщину. А сюди приходять чужинці, за безцінь скуповують все і тих, що залишилися, перетворюють у своїх рабів. Ось вам і етнічна чистка, і депортація, і геноцид.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.