Четвер, 13.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Квітень » 26 » ЦЕРКОВНИЙ ДИТЯЧИЙ ХОР.
26.04.2017 (12:16)

   ЦЕРКОВНИЙ ДИТЯЧИЙ ХОР.
+відео
«Співати властиво тим, хто любить»
(Свт. Блаженний Августин (354-430)).

Церковне Богослужіння – це джерело радості й предмет похвали для всякої християнської душі. Формувалось воно поступово, працею апостолів, святих отців та вчителів Церкви, починаючи з перших років її життя.

Пройняті благодаттю Святого Духа, вони збагачували свої Євхаристичні зібрання псалмами, євангельськими, апостольськими і старозавітними читаннями та молитвами, створюючи благообразний чин служби, одягаючи її в світлі ризи благоговійного церковного співу.

В свій час, святитель Іоанн Златоуст (349-407) сказав: «Той, хто щиро співає, оновлюється душею і стає храмом Святого Духа. Не подумай, що співання псалмів – щось незначне. Хоча воно і чарує слух, та в дійсності пробуджує душу».

Церковний спів – це життя, самий осередок життя! В церковному співі розлита краса, а краса – це мова любові Божої, це мова, якою Творець відкриває нам таємницю про Себе; це мова, через яку ми дізнаємося про Божу любов до себе. В церковному співі зосереджена повнота цієї любові, яка настільки велика, що дає душі велику радість і відчуття повноти буття. «Церковний спів – не музика, а слово, що розцвіло звуком».

На початку 90-х років минулого століття, в нашій країні почало відроджуватися літургійне життя нашого народу. Повсюдно відкривалися християнські храми, релігійні навчальні заклади, утворювалися релігійно-просвітницькі центри та місіонерські організації. Особливу роль у своїй духовно-просвітницької місії, наша Церква відводить церковному співу, який являється знаряддям проповіді слова Божого.


 Храм Покрова Пресвятої Бого-
 родиці, місто Турка

Важливо відзначити в цій справі навчання церковному співу дітей, причому можна виділити і різні сторони цього навчання, як-то: релігійно-просвітницькі, морально-виховні, історико-культурні, дидактичні (повчальні) та ін. Духовність – єдиний маяк у бурхливому морі нашого сучасного життя. Адже тільки через звернення до вищих ідеалів і цінностей, через прагнення до всього доброго і вічного, можливе зростання людини до тієї міри, до якої закликав її Творець.

За своїм змістом богослужбові піснеспіви відображають суть церковного святкування, допомагаючи людям глибше усвідомити те, що відбувається на Богослужінні і поєднатися з духом Церкви. На Русі споконвіку церковний спів був досить значимим і невіддільним від виховання юних поколінь. Теорія музики у часи Давньої Русі розвивалася дуже повільно, але саме в давньоруській співочій традиції чільне місце займала її внутрішня, тобто моральна сторона. «Педагогіка, як «душевна будова», була покликана допомогти людині оволодіти християнськими чеснотами, стати високоморальним у своїх вчинках, що було ознакою істинної мудрості, яка йде від серця, на відміну від мудрості пізнавальної», – писав один з педагогів по музиці.

В храмі Покрова Пресвятої Богородиці, міста Турки, під чуйним керівництвом пастиря церковної общини, протоієрея Михаїла (Благуна), свої перші кроки робить дитячий церковний хор – втілення мрій отця-настоятеля. Оскільки хор був створений недавно, то вже після кількох занять з хорового мистецтва, які тут проводить студент Дрогобицького державного музичного училища ім. Василя Барвінського, Анна Саварин, дітки порадували своїм виступом церковну громаду і виконали пісню, якою прославили Світле Воскресіння Христове. Від розчулення у багатьох людей очі наповнились сльозами, а серця великою радістю та подякою отцю-настоятелю за пастирську працю та мудру організацію парафіяльного життя, в якому кожна людина може жертовно служити для інших своїми талантами, дарованими їй від Бога.

Ми стаємо свідками того, як поступово зароджується в храмі церковний хор. З часом з цих дітей виростуть професійні церковні співаки, котрі з благоговінням будуть відноситися до Богослужіння, поєднуючи свої голоси з голосами Ангелів. Вони стануть високоморальними християнами, котрі будуть жити в гармонії з Богом, а в Ньому і зі своєю душею, зі своїм ближнім, з довкіллям, достойно прославляючи таким чином, свого Творця.

Віктор Саварин. м.Турка.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 467 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.