Субота, 24.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Квітень » 26 » Продаж землі - не лише здача державних інтересів, а позбавлення перспектив суспільства, - професор Львівського університету М. Дністрянський
26.04.2017 (21:20)  

   Продаж землі - не лише здача державних інтересів, а позбавлення перспектив суспільства, - професор Львівського університету М. Дністрянський
Всі міжнародні кредитні і навіть політичні організації почали в один голос наполягати: віддайте землю, і допоки ви цього не зробите, в Україну не надійдуть жодні інвестиції.

Про це пише на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук професор Львівського національного університету ім. І. Франка Мирослав Дністрянський.

"Мене це все дуже хвилює, адже земля – це не лише ресурс, але й територія життєдіяльності всього суспільства. І щоб не вийшло так, що ми враз опинимося у своїй країні, але на чужій території", - зауважує науковець.

За його словами, пояснення про те, що землю зможуть купувати лише громадяни України, просто смішні - хоча б тому, що весь великий бізнес, багато урядовців мають подвійне чи потрійне громадянство, а ще підставні особи, фіктивні фірми і т. п. Тому, на думку вченого, на сьогодні продаж землі – це не просто здача державних інтересів, а позбавлення перспектив всього суспільства і ті політичні партії і політики, які голосуватимуть за це, мусять знати вагу прийнятого рішення.

Професор Мирослав Дністрянський також зауважує, що теперішній український уряд працює лише над тим, як придумувати і стягати нові податки.

"І обмежувати видатки, але не там, де потрібно (це було б актуально щодо діяльності вищих органів державної влади, пенсіонерів-високопосадовців тощо), а там, де зовсім недоречно. А ось стратегії забезпечення економічного піднесення і зовсім не видно. Увесь світ говорить про нову індустріальну революцію, і лише українські урядовці як в рот води набрали. Але очевидно, що лише сучасна наукомістка промисловість могла б забезпечити зайнятість, економічний ріст, добробут."

На думку вченого, Україна ще зберігає доволі сприятливі передумови для її розвитку, насамперед кваліфіковані кадри, відносно широкий внутрішній ринок.

"Реально також модернізувати деякі наявні виробничі потужності. Але з боку керівництва не створено належних передумов для інвестиційних проектів в індустріальній сфері. Нема і програми імпортозаміщення, яка в багатьох галузях також могла б бути ефективною. Розумію, що багато залежить від самих суб’єктів економічних відносин. Але хоча б якісь позитивні стратегічні імпульси мали надходити і від уряду. А їх не видно"- підсумував Мирослав Дністрянський.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 476 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 4
0
4 Victor   (28.04.2017 07:30)
П. Вуйко, варіант Вашої байки – це те саме продовження мислення, яке Ви самі собі нав’язали. Байка по новому, мала б звучати так: Народ обрав до влади розумних людей. Вони відкинули барижне законодавство і прийняли розумні, моральні закони. Запрацювала економіка. Почало розвиватися виробництво. Підприємці-спекулянти стали підприємцями-виробниками, котрі розумно впроваджують у виробництво інноваційні технології. Народ зайнятий достойною працею, заробітна плата якої дозволяє вчити ТУТ і створювати робочі місця ТУТ, і лікувати ТУТ, а не десь по світі, як це зараз роблять олігархи за людські гроші, «вчені» діти котрих повертаються із заморських країв на Батьківщину, аби клепати гроші з вар’ятів ТУТ, і дальше, при всій своїй вченості, тримати народ країни в своїх рабах. Пам’ятаймо просту річ – навіть десять закінчених вищих світових закладів, не гарантують присутність моралі в людині. Там – де відсутня мораль, там вся вченість направляється на гноблення свого ближнього. Ми вважаємо великі країни вченими, та попри все те їхня вченість дозволяє їм ділити світ на 1-й, 2-й та 3-й сорт, створюючи в ньому територіальні злидні, військові конфлікти, сировинні придатки, офшорні зони, знецінення валюти, товару й т.д., і на всьому цьому порядно заробляти. За таку вченість і цивілізованість я не дам і півкопійки. Від неї смердить пеклом.

0
3 vuiko   (27.04.2017 09:37)
Вікторе, а чому байка не може виглядати наступним чином:

"... Вивчилися сини. Один став відомим хірургом, що кожен день рятує життя людей. Батько, продавши пай, зміг йому оплатити його стажування і навчання в Ізраїлі, і син повернувся в України великим професіоналом. Другий син став юристом що пише закони, схожі на чесні закони західних країн. Бо свого часу батько мав змогу послати сина на навчання в США, де той вивчив англійську і тепер може застосовувати всі набуті знання в законотворчій діяльності. Третій син став великим агрономом. Батьківська підтримка допомогла йому пройти неоплачуванні стажування в провідних агрокомпаніях світу, де він отримав неоціненні знання. І після цього поїхав допомагати батьку в сільському господарстві... І жили всі довго і щасливо"

Та цього всього не може бути, бо такі експерти як пан Дністрянський краще знають, як батькові розпоряджатися його власністю. І професор Дністрянський чомусь вирішив, що батько не може продати свою власність. Чому він так вирішив - спитайте самого Дністрянського.

Висновок один: не лізьте в ті теми, де ви не розбираєтеся. Пан Дністрянський - географ, але чомусь береться коментувати ті теми, в яких зовсім не розбирається. Це суцільна проблема всієї нашої фейсбучної експертної спільноти. Я ніколи не буду коментувати якісь питання в географії, медицині, юриспруденції, в яких я не розбираюсь. Але псевдо-експерти коментують все підряд, путаючи простий народ.

А популісти використовують гасла псевдо-експертів на свій манер. Василь Чорний, чому ти не опублікуєш інші дописи, а тільки ті, які збігаються з позицією твоєї партії - Батьківщини. Допоможу тобі, щоб ти в питанні ринку землі не обмежувався лише дописами п. Дністрянського і політикою партії, а більш широко глянув на речі:

https://voxukraine.org/2017/02/20/zemelnij-moratorij-ua/
http://www.pravda.com.ua/articles/2015/04/22/7065528/
https://vk.cc/6zLwN8

Також поясню звідки ноги ростусть і чому популісти плутають людей. Якщо буде ринок землі, вартість оренди землі виросте. А це не вигідно великим агрокомпаніям, які зараз платять пайщикам безцінь (100-120 дол за га в рік). Тому вони і фінансують таких популістів як Юля і Ляшко, щоб вони підбурювали простих людей. Думайте, шановні, думайте... Не ведіться на гасла ура-патріотів, а шукайте у всьому здоровий глузд.

Про заборону купівлі землі іноземцями: теж думайте уважно і аналізуйте. Цією забороною скорочується попит на землю, а відповідно і ціна землі. Тобто українські інвестори зможуть її купити дешевше. А селянин програє від цього. А тепер думайте, хто штовхає таку тезу. Правильно - українські інвестори. Нам потрібен тільки повний і відкритий ринок землі - тільки тоді у виграші будуть всі.

0
2 Victor   (27.04.2017 07:24)
ЖИВ СОБІ ЧОЛОВІК…
(байка)


«На все треба гроші» (Вуйко).


Жив собі чоловік. І мав він одного сина. Важко працював він, примножуючи майно: десь – кавалок поля, десь – клаптик лісу, а десь – худобину. Розросталося і обійстя у працьовитих руках. Поряд зі стайнями та стодолами, чоловік збудував столярню, а неподалік маслобійню та сироварню. Життя кипіло. Але і воно не вічне на землі.

Зістарівся чоловік. Прийшов йому час відходити у вічність. Підкликав батько до себе сина і заповідав йому: «Синку, все, що надбано мною важкою працею – все це я старав для тебе і твоїх дітей. Трудися, пильнуй, примножуй і ніколи не будеш терпіти нестатку». Син пообіцяв татові йти його дорогою.

Помер старий. Син працював на ґаздівстві. Підростали його діти. Сидячи на призьбі, чоловік роздумував над своїм та батьковим життям. Життя було важким, бо проходило в постійних трудах. Надумав він своїм дітям дати легшого хліба і віддав їх до великого міста в науку. Навчання вимагало неабияких грошей.

Почав чоловік продавати худобу, поля, ліс, тепер вже непотрібні столярню, маслобійню та сироварню. Розібрав стодоли й стайні і зліпив з них невеличку халабуду для себе. А далі продав і порядну хату. Все, мов вогонь, з’їла наука.

Вивчилися сини. Стали міськими панами, чиновникам. Сидять, п’ють заморську каву, вина, ночами підраховують гроші, видурені у таких самих дурнів, як їхній батько: за науку, за лікування, за посаду…

Зістарівся чоловік. Знегоднів. Похилилася халабуда. Заросли бур’янами поля. Від батьківського лісу залишилися пні. У криниці висохла вода. І подався чоловік до міста, провідати своїх дітей, котрі забули стежину до батьківського порогу. Побув кілька днів у старшого сина – вигнали. Побув тиждень у середущого – вигнали. Побув місяць у молодшого – віддали у дім пристарілих.

Сидить самотньо дядько біля вікна. Чекає дітей. Згадує своє життя. Тремтячими руками витирає сльози. Раптом позаду щось війнуло неземним холодом. Обернувся. По нього вже прийшли. Пора в дорогу. Попросив, щоб ще почекали і дали востаннє побачити дітей. Та ні, не хочуть. Запропонував з вузлика останні гроші, як це звик робити в своєму житті. Але тут вже не беруть грошей…

0
1 vuiko   (26.04.2017 23:42)
Грьобаний встид... І це слова професора, вченої людини... Навіть лінь розбивати в пух і прах писанину цього "професора".

Ринок землі нам потрібен і крапка. Я повинен мати право розпоряджатися своєю власністю (землею) так я я хочу, а не так, як за мене вирішили дупутати, і вирішує пан Дністрянський. Чому професор Дністрянський, сидячи у Львові на кахведрі, краще знає, що мені, простому хлопови з села ліпше? І чому він пхається в мої справи? Може мені треба гроші щоб послати дітей вчитися. А може батьки хорі, і треба гроші на ліки. А може вирішив виїхати з села і купити квартиру в місті. На все це треба гроші. І я би їх мав, якби міг продати землю. Але через таких дурнів як Дністрянський всі інші думають що ринок землі - це погано, навіть не розібравшись в питанні до кінця. Ех популісти-популісти...

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.