П'ятниця, 23.02.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Травень » 4 » Відомий в Україні майстер Михайло Яськович передав Турківському РНД макети бойківських церков
04.05.2017 (11:09)

   Відомий в Україні майстер Михайло Яськович передав Турківському РНД макети бойківських церков

Макети бойківських церков передав на зберігання Турківському РНД відомий в Україні майстер Михайло Яськович

Михайло Яськович - художник-експозиціонер Музею етнографії і художніх промислів Інституту народознавства НАН України, від природи творчо обдарована людина, у побуті - тихий і скромний чоловік має нетрадиційне, досить оригінальне захоплення - складає із прутиків макети церков. Це храми Лемківщини, Закарпаття, Гуцульщини і Бойківщини. Митець робить макети тих церков, які є, і тих, яких уже немає, але вони залишились на старих фотографіях чи в архівних матеріалах. У руках умілого майстра старовинні храми знову оживають і продовжують своє існування. Михайло Яськович виготовив більше 100 макетів - від дуже маленьких до більших.

14 макетів старовинних церков відомого майстра були представлені на великодній виставці та під час проведення всеукраїнського семінару директорів науково-методичних центрів України, який проходив минулої суботи в нашому місті, у культурно-мистецькому центрі «Україна». Отож, оригінальні роботи п. Михайла мали можливість побачити і десятки відвідувачів святкової виставки, і учасники великого культурного заходу.

У відтворених макетах є й церкви Турківщини. Зокрема: макет церкви Зіслання Святого Духа (смт. Бориня), побудованої 1746р. та розібраної на початку ХХ століття; макет церкви Святої Параскевії с. Ясінка Масьова, побудованої 1800 року; макет церкви Святого Духа с. Кіндратів, побудованої 1761 року та розібраної 1914 р.; макет бойківської церкви с. Лопушанка, побудованої у XVI ст. та зруйнованої за неналежний догляд за покриттям; макет церкви Пресвятої Богородиці с. Межигір’я, побудованої 1868 року.

Усі макети церков Михайло Яськович залишив на зберігання Турківському РНД, а один зі своїх доробків. подарував особисто завідувачу РНД Петру Косачевичу.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №17,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 300 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.