Понеділок, 10.12.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Травень » 5 » 19 життєвих уроків від Дагмари Скальської
05.05.2017 (22:39)  

   19 життєвих уроків від Дагмари Скальської
Даґмара Скальська - психолог, тренер особистого розвитку, письменниця. Разом із своїм чоловіком Томашом Скальським створила проект "Projekt Egoistka", який був спрямований на розвивиток позитивного егоїзму - позитивне ставлення до себе та самоусвідомлення своїх потреб.

За короткий час, проект став дуже успішним у Польщі а його автори стали успішними авторами книжок на психологічну тематику та тренерами особистісного розвитку. У 2014 році, у чоловіка Дагмари Скальскої діагнозували рак, а в лютому 2015, у віці 42 років, він помер.

Допис нижче, є своєрідним листом-зверненням, пані Даґмари до самої себе та до своїх читачів про те, які уроки дає нам життя у найскладніших ситуаціях та чому варто цінувати життя й дивитися на світ з оптимізмом, переживаючи складні моменти

(ТЕКСТ ПЕРЕКЛАДАЄТЬСЯ УКРАЇНСЬКОЮ ВПЕРШЕ, ТА ПУБЛІКУЄТЬСЯ ЗІ ЗГОДИ САМОЇ АВТОРКИ)

Люба, 5 місяців тому помер Томек. Саме рік тому у нього діагностували рак. Ми були подружжям протягом 8 років і шалено любили одне одного, про що знають усі, хто зустрічався з нами в рамках тренінгів Проекту Егоїстка. Це місце в якому ти є зараз, також плід наших відносин - ми створили його, як свідому відповідь на те, що ми хочемо дати світу - нашу життєву філософію - “позитивний егоїзм”, тобто життя у злагоді із тим що всередині Тебе, а не на зовні. Іншими словами, - це свідоме життя замість автоматичного.

Я хочу поділитися з тобою 19 уроками, які я отримала від життя разом з раптовим відходом Томка.

1. ЗАМІСТЬ СТВОРЮВАННЯ ПЛАНІВ ЗОСЕРЕДЬСЯ НА ПЕРЕЖИВАННІ ЦІЄЇ МИТІ, БО ЗА ХВИЛИНУ МОЖЕ ВИЯВИТИСЬ, ЩО ТВОЇ ПЛАНИ ВЖЕ ВТРАТИЛИ АКТУАЛЬНІСТЬ

У мене було багато концепцій і “аварійних” планів, які стосувались терапії Томка. Я була абсолютно впевненою, що котрийсь із них має подіяти. Однак жоден не подіяв. Це був найцінніший урок, який усвідомив мені те, що є в другому пункті: я не є настільки всесильною, як мені здавалось ;) Також я усвідомила, внаслідок жорстких (сталих) концепцій в розумі, замість того, щоб зосереджуватись на теперішньому ти зосереджуєшся на майбутньому, яке все одно є змінним. Як наслідок, ти марнуєш цінний час.

2. ПРИЙМИ, ЩО ІСНУЮТЬ РЕЧІ НА ЯКІ ТИ НЕ ВПЛИВАЄШ. ПЕРЕКОНАННЯ, ЩО ТИ МОЖЕШ УСЕ - ЦЕ ПРОЯВ ГОРДИНІ, ГОРДОСТІ І НАРЦИСИЗМУ.

Існують речі, які є сильнішими і більш потужними, аніж Ти. І це не думка, яка покликана гнітити, навпаки - це думка, яка має здатність звільняти. Адже, якщо ти не впливаєш на усе, то ти не мусиш займатися усім! Ти можеш зайнятися тим на що ти маєш вплив - на свої вибори, ставлення, чи зміст свого розуму (думки, емоції). Тобто, ти отримуєш час на реальну роботу, яка будує відчуття внутрішньої сили.

3. НЕ ПРИЙМАЙ ВАЖЛИВИХ РІШЕНЬ, КОЛИ ТВІЙ РОЗУМ Є ЗАТУМАНЕНИМ І ПОРУШЕНИМ СУМНІВАМИ.

Коли твій розум не є чітким, а його переповнюють страхи, сумніви, очікування - кожне твоє рішення, буде породжувати плутанину! Якщо ти хочеш прийняти важливе життєве рішення - почни з очищення, і заспокоєння розуму. Я ніколи не приймаю рішення, коли я відчуваю тиск! Я також не дозволяю, щоб хтось тиснув на мене. Я даю собі стільки часу, скільки мені потрібно для того, щоб з’явилось рішення - у мене є довіра до простору і повага до себе.

4. НЕ ДОЗВОЛЯЙ, ЩОБИ ХТОСЬ ВІДІБРАВ У ТЕБЕ НАДІЮ ТА ВПЕВНЕНІСТЬ У ЦІННОСТІ ТОГО ЩО ТИ РОБИШ.

Багато разів впродовж терапії люди (в лікарні і не тільки) пробували відібрати у нас надію. Завдяки тому, що ми не втратили переконання і впевненості в обраній нами дорозі, досвід хвороби і смерті трансформував (перетворював) нас.

5. ТЕ, ЧОГО ТИ НАЙБІЛЬШЕ БОЇШСЯ, МОЖЕ СТАТИ ТВОЄЮ НАЙБІЛЬШОЮ СИЛОЮ.

Мій найбільший страх стосувався того, що я втрачу Томка, а разом із ним, здатність відчувати любов. І я втратила Томка, але не втратила любов. Цей досвід показав мені дві речі; по-перше: я будувала почуття власної безпеки не у собі а в Томкові. По-друге: якщо ти не замкнеш свого серця, то ніщо його не закриє. Сьогодні я будую почуття особистої безпеки на любові до себе і довірі, що я впораюсь у кожній ситуації. І так є. Подолання свого страху дало мені невимовну силу. Завжди, коли ти переборюєш те, чого ти найбільше боїшся, ти отримуєш свободу, бо зникнуть Твої демони і Тобі не буде від кого втікати, убезпечувати Себе від чогось.

6. ВСТАНОВИ СВОЇ ПРІОРИТЕТИ, ПОКИ ЖИТТЯ НЕ ВСТАНОВИЛО ЇХ ЗАМІСТЬ ТЕБЕ.

Це важливо - присвячувати час тому, що Ти любиш і тому, що для Тебе є пріоритетним, Саме для того, щоб не казати потім, що Ти щось втратив чи пропустив. Як каже мій друг-буддист: “Нема на світі такої установи, у яку ти можеш піти і попрости, щоби тобі повернули змарнований час”. “Отже час є більш цінним, ніж гроші, успіх і все, що є доступним у зовнішньому світі”. Поки життя не позбавило тебе, цінності, подбай про неї :). Ми з Томком проводили разом 24 години протягом доби, ми завжди були близько одне до одного. У мене є відчуття, що я використала кожну мить, яка була нам дана.

7. НЕ ДУМАЙ, ЩО ТЕБЕ НЕ МОЖНА ЗНИЩИТИ. ТИ ЛЮДИНА, А НЕ РОБОТ.

Якщо Ти думаєш, що ти можеш жити “в кредит” - не піклуватись про своє тіло чи енергію, - Ти помиляєшся. Я бачила як почергово перестають працювати внутрішні органи Томка - тоді я зрозуміла наскільки складним механізмом ми є і з якою глибокою повагою ми маємо ставитись до свого тіла. Кожен орган є з’єднаний з іншим й має певне завдання, яке має виконувати - якщо Ти перешкодаєш йому в виконанні цього задання, ти порушуєш рівновагу в Твоєму організмі. Без життєвої енергії ти все одно не зможеш нічого дати світові.

8. ВИКОРИСТАЙ КОЖНУ МИТЬ СВОГО ЖИТТЯ - ТИ НЕ ЗНАЄШ КОЛИ ВОНО ЗАКІНЧИТЬСЯ.

Я тішуся кожною хвилиною і відкриттям. Я використовую це щоб переживати світ за допомогою чуттів , бо я ж не знаю, коли це закінчиться ;). Я не відкладаю нічого на завтра, бо завтра не існує. Я дуже чітко усвідомила це, коли після похорону, я повернулась додому і побачила відкритий комп’ютер Томка з книжкою, з наполовину обірваним реченням…. Ти не отримаєш другого шансу, щоби закінчити те, що Ти почав, чи щоб здійснити те, про що мрієш. Роби це одразу. Я так живу і не втрачаю час на нарікання чи жаління себе. Я знаю що це погана інвестиція.

9. БУДЬ ЖИВИМ, А НЕ МЕРТВИМ ПРИ ЖИТТІ, ТИ БУДЕШ МЕРТВИМ. КОЛИ ТВІЙ ЧАС ЗАКІНЧИТЬСЯ.

Ти будеш лежати і відчуватимеш пасивність. коли Тобі бракуватиме життєвої енергії - поки вона у Тебе є використовуй її! Я пам’ятаю що найважчим переживанням для нас було те, що в кінці, хоча Томек хотів творити, бігати і бути дуже активним, нестача життєвої енергії робила це неможливим. Він дуже болісно це переживав, він відчував як його покидає життя, яке він завжди так любив - він же ж завжди займався спортом, працював з людьми, писав, читав, займався йогою. Я, направду, дивуюсь, коли бачу когось в повні сил і цей хтось замість того, щоб використати свій потенціал ліниво лежить, нарікаючи як йому не хочеться поворухнутись.

10. ПАМ’ЯТАЙ, ЩО ТИ ЗНАХОДИШСЯ ТУТ ЛИШЕ МИТЬ, І З ЯКОЮСЬ МЕТОЮ, ДІЗНАЙСЯ З ЯКОЮ САМЕ.

У нас є певний визначений час на те, щоб знайти власну стежку, а потім виразити себе, поділившись, тим, що має певну вартість, з іншими. Це твій вибір - чи Ти це зробиш чи житимеш, немов в гіпнотичному сні, відтворюючи безрефлексійні (стереотипні) домашні схеми, або дозволиш думкам інших людей поневолити себе. Томек створив цінні проекти, які допомогли тисячам людей, написав книжки, множив любов. Він відкрив свій потенціал і використав його з доброю метою. Тоді, ти не відчуваєш, що йдеш, змарнуваши свй шанс, навпаки - ти є сповненим.

11. НЕ ВАЖЛИВО ЯК ДОВГО ТИ ЖИВЕШ, А ТЕ ЯК ТИ ЖИВЕШ.

Я не розумію, коли хтось каже мені, що важливим є аби продовжити своє життя. Тобі може бути 90 і ти можеш бути настільки знудженим і втомленим життям, що все одно замість того, щоби його використовувати ти є пасивним. Не важливо наскільки довго ти живеш -, важливим є те, як виглядає твоє життя. Я надміру турбуюсь про те, щоб жити довго, натомість я хочу жити настільки довго, щоб встигнути реалізувати свій потенціал і виконати своє завдання з яким я сюди прийшла. Я знаю, що я житиму настільки довго, щоб це зробити. Деякі люди виконують його швидше, то ж вони й раніше відходять. Щоденно я роблю своє життя вартісним. Це - вибір.

12. В ЖИТТІ НЕМАЄ ДОБРИХ І ПОГАНИХ ПОДІЙ, Є ЛИШЕ ПОДІЇ, ЦЕ ТИ НАДАЄШ ЇМ ВАРТІСТЬ

Ніщо не є “добре” чи “погано” пережиття є нейтральними, це Ти в процесі інтерпретації надаєш їм значення. То ж ти можеш вибрати як сприймати дану ситуацію. Ніщо не мусить Тебе зламати. Отже, необхідно працювати над ставленням до подій, а не над подіями.

13. ТВОЇ ОЧІКУВАННЯ СТАНУТЬ ТВОЇМ НАЙБІЛЬШИМ ТИРАНОМ. ЗАЛИШ ЇХ!

Очікування ніколи не витримують зіткнення із реальністю. Якщо ми переживаємо щось, що не узгоджується з нашими очікуваннями, то ми будемо заплутуватись у думках та емоціях, які створюють перешкоди (фрустрація, почуття втрати, жаль) і відбирають нашу свіжість життя. Тоді ми спрямовуємо наш погляд у минуле й втрачаємо з поля зору теперішнє, яке реально може впливати на наше майбутнє.

14. ЖИТТЯ ВОЛОДІЄ НЕЙМОВІРНОЮ СИЛОЮ ПЕРЕТВОРЕННЯ, ЯКЩО ТИ НЕ СТАВИШ ЙОМУ ПЕРЕШКОД.

Опір породжує біль. Зміна приносить розвиток. Замість того, щоб бунтувати я відкриваюсь на те, що приносить життя. Я пройшла цей урок разом із смертю Томка. Тепер небагато речей породжує мій опір, а коли він з’являється я знаю, що коли я відпущу то переживу відчуття легкості. Одного разу я це уже пережила, я знаю, що отримую коли не опираюсь.

15. ЛЮБОВ Є НАЙБІЛЬШ ТВОРЧОЮ ЕМОЦІЄЮ З ТИХ, ЯКІ ДОСТУПНІ НА ЗЕМЛІ. РОЗБЛОКУЙ ЇЇ ПОТІК.

Не існує нічого ціннішого, аніж пережиття любові. Любов є всеохопною, але ми не вміємо налаштуватись на її приймання, у нас існує переконання, що ми позбавлені любові. Коли ми відкриємо блокади (очікування, незмінні концепції, страхи) ми почнемо її відчувати.

16. КОЖНЕ ЗАКІНЧЕННЯ НАРОДЖУЄ ПОЧАТОК НОВОГО.

Нове завжди є цікавим. Старе є вже відомим тобі і ти знаєш чого можна сподіватись - старе робить нас застиглими. Нове народжує пластичність та свіжість. То ж замість того, щоб й далі бути заблокованим у старому - вийди до нового. Зміна сама по собі має цінність, вона дозволяє тобі зрозуміти себе і світ Твої страхи та обмеження й потім, - подолати їх. Розвиток не відбувається на тренінгах чи вдома з книжкою, він відбувається в житті, коли ти стикаєшся з новими ситуаціями. Найбільше я навчилась, коли життя не було поблажливим до мене.

17. НЕЗНАННЯ НЕ ВБЕРЕЖЕ ТЕБЕ ВІД ВАЖКОГО ДОСВІДУ.

Знання дозволить Тобі зробити з важкого досвіду, урок. Незнання нас не виправдовує і не гарантує безпеки. Стратегія страуса, яка полягає на “хованні голови в пісок” - це, виключно, втеча. Тому завжди кращим є знати й приймати свідомий вибір, - тоді ти свідомо твориш наслідки своїх дій. Це стосується вибору роботи, сім’ї чи власного здоров’я.

18. НЕ СТАВСЯ “ОСОБИСТО” ДО НІЧОГО, ЩО ТОБІ ТРАПЛЯЄТЬСЯ. НЕ СТАВСЯ “ОСОБИСТО”, НАВІТЬ ДО СЕБЕ!

Замість того, щоб бути ображеним на світ і людей, воювати за свій імідж, просто перестань ставитись до всього особисто. Навіть коли хтось Тебе ображає це ж від Тебе залежить чи ти приймеш це чи ні. Ніхто не в змозі скривдити Тебе, якщо ти не дозволиш йому цього зробити. Я перестала настільки серйозно ставитись до себе і до життя, коли я зрозуміла, що все що нам трапляється є цінним і цікавим тому, що ми можемо це переживати. Зрештою, думка про те, що все відбувається через Тебе - це крайній егоцентризм! Хтось є розлюченим, або знервованим, бо він відчуває такі стани (вони є в його голові), а не тому, що з’явилася ти.

19. НЕ ЖАЛІЙ СЕБЕ - ЖАЛЬ ПОРОДЖУЄ ВІДЧУТТЯ ТОГО, ЩО ТИ - ЖЕРТВА. ПОЧНИ ОБИРАТИ.

Буття жертвою позбавляє тебе сили діяти. Ти можеш впливати на те, що з тобою трапляється і можна сказати це з впевненістю, ти впливаєш на те, як ставитись до того, що трапляється. То ж почни змінювати обставини, замість того, щоб на них жалітись! Якщо ти не можеш на щось вплинути - прийми це і відпусти - жаль все одно нічого не дасть. Не марнуй життєвої енергії! Я не скористалася спокусою жаліти себе, коли я стала 27-річною вдовою. Замість цього я обрала життя і я є щасливою!

ЖИТТЯ - ЦЕ ВИБІР!

Джерело

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 436 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (06.05.2017 06:39)
Дуже повчально. Дякую.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.