Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Травень » 17 » Інна Богословська: «Юлія Тимошенко - це людина, яка прийшла в політику на крадіжках, брехні і корупції.»
17.05.2017 (02:22)

   Інна Богословська: «Юлія Тимошенко - це людина, яка прийшла в політику на крадіжках, брехні і корупції.»
+відео

Чи може жінка потрапити в політику не через ліжко, хто з українських олігархів фінансував Майдан, чи простежують російський слід у розстрілі Небесної сотні, хто насправді посадив Юлію Тимошенко і як Геннадій Кернес відкупився від Арсена Авакова, розповіла в авторській програмі Дмитра Гордона на каналі "112 Україна" колишній народний депутат Інна Богословська. А також хто погрожував їй фізичною розправою, а хто з політиків пропонував фізичну близькість.

- Інна Германівна, добрий вечір.

- Вітаю.

- Навіщо політика людям які комплексують , мені зрозуміло. Навіщо політика вам: розумній, яскравій, красивій і талановитій - поясніть?

- Я прийшла в політику в 38 років. У такому віці я вже створила одну з найбільших консалтингових компаній в Україні. Я юрист, а для людини моєї професії політика - це наступний етап, квінтесенція самореалізації та професіоналізму. І для мене це була наступна професійна ступінь.

В політику я прийшла однією з найбагатших жінок, а пішла з неї, не заробивши ні цента

-Тобто ви в 38 були наївною?

- Я і зараз наївна. Я вважаю, що це мій плюс, а не мінус.

- Вам не соромно знаходитися в українській політиці?

- Ні, тому що в політику я прийшла однією з найбагатших жінок, а пішла з неї, не заробивши ні цента. Я поставила все на те, щоб реалізувати "План розвитку країни" (книга про довгострокові перспективи розвитку України. - "ГОРДОН"), заради якого я три роки відмовлялася від усіх благ, і ми з моєю командою його створили. Він був написаний 12 років тому і вийшов тиражем в 3 мільйони примірників. До цього часу українці говорять, що немає стратегії розвитку країни, а мій план актуальний і сьогодніш на 90 відсотків. Тому я не зупинюся в своїй роботі до того часу, поки не реалізую його.

- Ви мене зараз засмутили. Я тільки хотів запитати, чи багато ви заробили в політиці, а ви говорите, що ні цента. Навіщо тоді туди йшли?

- (Сміється). Я для іншого йшла в політику. Я хотіла щось змінити, і якщо ви порівняєте мою виборчу програму в мажоритарному окрузі в 98-му році, коли мені було 38, і те, що ми зробили - це практично одне і те ж. Я не буду всього перераховувати, тому що мене просили відповідати коротко ...

- ... ви смілива жінка, ви так легко розповідаєте, скільки вам було років і в якому році ...

- А чого мені соромитися? (Говорить на камеру). Привіт, мені 56 років, у мене дочка і двоє онуків ...

- ... давайте всі так будемо виглядати в 56 років, як Інна Богословська ...

- Дякую, намагаюся (посміхається).

- 20 років в політиці. Ви поміняли чотири партії і п'ять фракцій. Разом зі зміною партій і фракцій переконання змінювалися чи ні?

- Ні, переконання весь час одні і ті ж. 25 років в політиці - це звучить жахливо ...

- ... 20 чи 25?

- Насправді мало хто знає, що у мене були величезні перерви. Просто я не змінюю тип діяльності незалежно від того, депутат я чи ні. У 98-му році я прийшла в політику, а через чотири роки - пішла, у мене була перерва в п'ять років. І ці періоди чергувалися. Але я весь час робила ту справу, в якомій я впевнена. Я не пішла в цей парламент принципово, тому що, по-перше, потрібно зробити паузу, усвідомити все після Майдану, який для кожного з нас став початком нового життя. Для когось життя мародера, для когось - героя, для когось - громадянина, але Майдан оновив кожного з нас. Я дуже рада тому, що не пішла в цей парламент, тому що я багато усвідомила за цей час, і у мене зараз набагато більше моральних сил, ніж було б, якби я, не дай Бог, пішла в цю владу.

- Особисто я не люблю ні одну українську партію і ставлюся до них з однаковим презирством ...

- ... їх немає, Дімочка, партій немає ...

- ... але немає гірше партії, на мій погляд, ніж Партія регіонів, для мене вона найогидніша. Ви перебували в першій п'ятірці Партії регіонів, вам не було соромно знаходитися в авангарді цієї клоаки? Вибачте мене за вираз ...

- Тоді ні. Це був 2007 рік, дострокові парламентські вибори. А в 2006-му, якщо ви пам'ятаєте, в ході чергових парламентських виборів я зі своєю партією "Віче" пройшла весь кошмар масових фальсифікацій. Ми змусили Верховний Суд місяць розглядати справу про незаконність виборів і довели підробку всіх протоколів виборчих комісій.

- ... всіх?

- Так. Тільки два не були підроблені. І при цьому Верховний Суд все ж виніс рішення, що вибори були законними ...

- ... добре у нас рахували і рахують, так?

- Зараз потрібно знову про це говорити, тому що тоді був єдиний випадок, коли вдалося розкрити мішки з бюлетенями. І в одних виявилося вміст сміттєвих кошиків з виборчої дільниці, в других - рулони шпалер, в третіх - туалетний папір. Ось так у нас рахували! І я боюся, що так відбувається і до цього часу. Не кажучи вже про те, що ЦВК підбиває підсумок виборів, працюючи незаконно. Тобто в кожній конкретній ситуації справжній політик повинен вибирати. Черчілля колись запитали ...

- ... так, він багато партій поміняв ...

- Ні, він з однієї партії в іншу переходив чотири рази. Так ось, його запитали, чому він змінює партії з діаметрально протилежними ідеологіями? На що Черчілль відповів, що він шукає ту, яка прийме його ідеологію. Так і я шукаю зараз той момент, коли країна прийме мої переконання, тому що я маю на це право. Я пропахала все своє життя для того, щоб зробити "План розвитку країни".

- ...не дочекаєтесь!

- І не кажіть. Дива трапляються.

- Свого часу ви були в сильній конфронтації з Миколою Азаровим, і навіть запустили термін "азаровщина". Що вам так в ньому не подобалося?

- Це була не просто конфронтація, я була першою і, мабуть, єдиною людиною в Україні за всю історію, яка пішла з Кабінету Міністрів за власним бажанням, і не просто пішла, а по пунктах пояснила причини. І те, що я тоді назвала "азаровщиною" (ідеологія і принципи роботи екс-прем'єра Миколи Азарова і його соратників. - "ГОРДОН"), зараз можна назвати "яценюковщиною", "порошенковщиною", "аваковщиною", тому що, на превеликий жаль, в країні нічого не змінилося, залишилася пострадянська система: іржава, огидна, гнила. І особливо гидко через те, що люди до цього часу платять за це життями. Нещодавно бойовики обстріляли Авдіївку, в результаті загинули четверо мирних жителів, а двоє дітей залишилися сиротами і так далі. Це наша плата за те, що ми інфантильні, за те, що суспільство не хоче дорослішати, за те, що, за опитуваннями, Порошенко і Тимошенко знову фаворити президентських перегонів (у кожного рейтинг не нижче 10-11 відсотків). Але це ж соціальне безумство! Суспільство не хоче дорослішати, значить воно буде платити кров'ю!

- ... проблема ж не в Порошенку і Тимошенко, і навіть не в Ляшко ...

- ... а в головах виборців ...

- ... народ такий. Іншого ж не завезли ...

- Народ у своєму побутовому стані значно краще, ніж в день виборів. От не зрозумієш: на кухнях послухаєш людей - кажуть розумні речі, просто мудреці. На виборах же стають як стадо, бо колись в Україні впровадили технологію, що потрібно голосувати тільки за фаворитів, адже "маленькі" все одно програють. Створюють через соціологічні дослідження фаворитів, і зганяють людей в голосування ...

- Як казав Сталін: "Інших письменників у мене для вас немає" ...

- У нас хороший народ, йому просто потрібно повірити в себе. Комплекс неповноцінності - це головна проблема сьогодні.

- Що за людина Віктор Янукович?

- Пора вже перестати про нього говорити, тому що президент, який втік зі своєї країни, взагалі не заслуговує розмови про нього. Це абсолютно точно. Єдине, що я б хотіла сказати: ніколи дурень і ідіот не стане президентом ...

- ...100 відсотків....

- Він, безумовно, мав і таланти, і здібності, але виявився занадто жадібним і боягузливим, від чого вся країна і постраждала. Але те ж саме можна сказати і про сьогоднішнього президента. Про це свідчить його недавня прес-конференція. Занадто жадібний, занадто боягузливий і найбільше боїться власного народу, тому покищо - це діагноз.

- У вас з Януковичем були особисті контакти?

- Так, звичайно, він особисто запрошував мене в першу п'ятірку.

- Який він в особистому спілкуванні, яким вам здався?

- Фантазер, він дуже багато ...

- ... придумував ...

- ... так.

- Що було найяскравіше з придуманого?

- Що він був чемпіоном Європи з автомобільних перегонів (сміються).

- У травні 2009 року ви перша і єдина відкрито заявили про підготовку угоди між Партією регіонів і БЮТ, про фактичний конституційний переворот і захоплення влади. Завдяки публічному скандалу переворот був зірваний. БЮТ і Партія регіонів хотіли просто поділити сфери впливу і царювати удвох?

- Ні, вони не просто хотіли, а поділили. І країні дуже важливо це знати: був підготовлений текст Конституції, який повністю міняв хоч якийсь, але демократичний устрій країни, на абсолютно авторитарно-тоталітарний. Наприклад, в першому ж розділі Конституції була записана така норма: ЗМІ, яка допустив публікацію дезінформації, позбавляється ліцензії без права поновлення ...

- ... відмінно ...

- Так, ось такий маркер. Це була потворна Конституція, але ще обурливішим був договір, який вони вже фактично парафували. Янукович і Тимошенко домовилися міняти владу в Україні за схемою Путін - Медведєв. Тобто до 2029 року було розписано: сьогодні Янукович президент, Тимошенко - прем'єр, завтра - навпаки. Територія України була поділена за кількістю виборців, кожен виборчий округ. Були розписані всі посади, аж до директорів шкіл, і хто за яким навчальним закладом закріплений ...

Мені дзвонили і розповідали, як буде виглядати мій обвуглений труп в моєму згорілому автомобілі

- ... кошмар!

- Це реальність! Хто не ледачий, може знайти Конституцію в архівах "Української правди" , а договір Сергій Лещенко надрукував кілька років тому в тому ж виданні.

- Цей договір між Януковичем і Тимошенко готувався за допомогою Путіна чи ні?

- Він 100 відсотків готувався під керівництвом Медведчука, а оскільки Медведчук і Путін, з моєї точки зору, одне і те ж для України, то, швидше за все, Путін в цьому брав участь.

- Тобто , Янукович і Тимошенко, двоє людей , що ненавидять один одного , знайти спільну мову?

- Їх зводили. Була величезна переговорна група. Я про це дізналася зовсім раптово. Було незрозуміло, що відбувається, почалися якісь ...

- ... ворушіння ...

- ... так, якісь незрозумілі кроки. Я про це дізналася практично одночасно з Юлією Мостовою (український журналіст, співзасновник і головний редактор тижневика "Дзеркало тижня. Україна". - "ГОРДОН"), яка і надрукувала текст Конституції. Очевидно, десь за чотири-п'ять днів до цього був витік інформації. І Юля опублікувала текст Конституції, а я пішла в прямий ефір на телебачення. Ви собі не уявляєте, що там коїлося!

- ...не можу...

- Дізналися, що я їду на телебачення, мені телефонували, розповідали, як буде виглядати мій обвуглений труп в моєму згорілому автомобілі!

- ...ось так?

- А як ви думаєте?! Коли я на Майдан вийшла - це було просто так ?! Але мені не звикати. Якщо пам'ятаєте, захист Нікопольського заводу був?

- ... так, феросплавного, звичайно ...

- Чотири дні там барикади стояли.

- А що, це драйв такий у вас з'являється?

- Це принцип. Тому що ситуацію з Нікопольським заводом взагалі неможливо було витримати. Я тоді фактично виступила проти Тимошенко, у якої був рейтинг 82 відсотки, проти розкачаної в суспільстві вимоги повної реприватизації. А я пішла на захист інституту приватної власності в цілому! Якби я тоді відстоювала тільки один завод, ніколи в житті його не вдалося б захистити!

- Завод належав Віктору Пінчуку?

- Тоді так.

- Пінчук платив вам за те, що ви його захищали?

- Ні , взагалі!

- Взагалі не платив?

- Взагалі!

- Тобто ви просто пішли і захищали завод?

- Просто Вітя мені подзвонив і сказав: "Інна, забиратимуть". А у мене на той час на руках вже був план, за яким за тиждень повинні були забрати ще сім підприємств. І це ж була не реприватизація. Це просто забрали у одних на користь інших!

- Якщо Пінчук вам не заплатив за те, що ви так героїчно захищали феросплавний завод ...

- ... він не повинен був платити!

- ... він - невдячна людина ...

- Ні, неправда.

- ...я жартую...

- У нас з Віктором дружба, і це абсолютно правильні відносини. Він мені дуже допоміг під час виборчих проектів. Колись ми разом були ініціаторами "Команди озимого покоління". І Андрій (Кузьма Скрябін. - "ГОРДОН") написав нам на підтримку цілий альбом. Так що справжні стосунки можуть будуватися тільки навколо принципів і цілей.

Тимошенко прийшла в політику через депутатську недоторканість

- Свого часу ви заявили, що Тимошенко була б більш небезпечним тираном, ніж Янукович. Це так?

- Так. Вони однакові: обидва авторитарні, фрустровані повністю. Вони пішли в політику, щоб зализати свої рани дитинства. Вони дуже жадібні і абсолютно безпринципні.

- У Тимошенко теж були рани дитинства?

- Ну звичайно. Тато, перш за все. Але не будемо в це лізти. Хто захоче - сам розбереться. І найважливіше, що обидві ці людини жадають безмежної, неконтрольованої влади і безмірних грошей. Але якщо Янукович йшов до свого виборця через шлунок, то Тимошенко - через серце. А небезпечніший якраз той, хто через серце.

- Чому ви так не любили Юлію Володимирівну?

- Юлія Тимошенко - це людина, яка прийшла в політику на крадіжках, брехні і корупції. У 1996 році вона вперше стала депутатом лише тому, що їй потрібна була депутатська недоторканність. На неї тоді вже було заведено кримінальну справу за контрабанду. А разом з Лазаренком вона вчинила найстрашнішу корупційну оборудку в історії України. Тому що ті мільярди доларів, які вони вкрали в держави, фактично розбомбивши її економіку на початку 90-х - сьогодні це сотні мільярдів доларів. Ця жінка не мала права йти в політику. Цинізм, коли зло одягається в білий одяг - найстрашніший. Пам'ятаєте пісню Висоцького, коли зло напоїло добро і пішло гуляти по світу в його одязі. Це та ж історія.

- В ефірі "112 каналу" ви сказали, що Юлія Тимошенко дарувала своєму коханому газові вишки.

- Так, це всі знають.

- ... кому і коли?

- Не буду називати, недобре лізти в такі особисті відносини.

- Це правда, що Юлію Тимошенко посадили саме ви?

- Ні звичайно. Працювала велика машина. Але те, що я, завдяки роботі комісії по газу (Тимчасова слідча комісія з питань газових угод, яку очолювала Інна Богословська. - "ГОРДОН"), витягнула всі документи, зв'язки і так далі - це правда. До мене ніхто за це не брався.

- Це правда, що Юлію Володимирівну Тимошенко посадили в день вашого народження?

- Так. Преса багато жартувала, що це був подарунок. Але я про це не знала.

- ... тобто це не був подарунок?

- Ні (сміється).

- Це збіг?

- Так. Якщо хтось і збирався зробити такий подарунок, то мені про це нічого не сказали.

- Юлія Володимирівна - жінка цікава, красива, розумна, талановита, ми не можемо цього заперечувати.

- Безумовно.

- Коли вона опинилася у в'язниці на нарах, вам, як жінці, не було її шкода?

- Якщо ви помітили, я жодного разу з цього приводу не раділа, і у мене за всі ці роки не було жодного подібного інтерв'ю. Але Тимошенко повинна була сидіти, вона зробила страшний злочин, в результаті якого українська економіка втрачала приблизно 6 мільярдів доларів на рік. Сьогодні вже не втрачає, тому що ми нарешті відмовилися від прив'язки до газових контрактів.

- Але зараз ви говорите як юрист, а як жінці - жінку вам було її шкода хоч раз?

- У мене такого немає. Багато хто говорить, що я як білий мармур, який неможливо пробити. Але коли ти в політиці збираєшся зробити щось значне, гендерна приналежність відкидається. Жінка - вдома, з улюбленими, рідними, з вами, мабуть, в розмові. Але коли ти входиш в політику, там уже кокетувати не можна: або ти як білий мармур, або тебе роблять лайном.

- Сьогодні ваші відносини з Тимошенко відновилися, нормалізувалися?

- Ні, у нас як не було жодних стосунків, так і немає.

- Ну добре, ви іноді з нею перетинаєтеся?

- Ми практично ніколи не перетиналися.

- Але бувають моменти, коли ви стикаєтеся лицем до лиця?

- У Шустера в студії були (посміхається).

- І?

- Колись стикалися на засіданні комітету з питань бюджету.

- Ви дивилися один на одного?

- Так звичайно.

- І нормально?

- А що, ми волосся один одному рвати повинні ?!

- ...Ну хіба що...

- Ні, ні, ні (сміється).

- Спокійно, нормально?

- Я думаю, і у мене, і у Тимошенко вистачає розуму не чинити як жінки в політиці. Ми повинні поводитися як політики.

Всі українські олігархи прямо або опосередковано фінансували Майдан

- Свого часу ви заявили, що Сергій Льовочкін був останнім острівцем демократії в оточенні Януковича.

- Так це правда.

- У чому це виражалося?

- Це було ліберальне крило фракції: Льовочкін, Тигіпко, я. Ми навмисне не голосували, нехай і через страшні скандали, за закони, які штовхала "сім'я". Я з чоловіком спеціально полетіла з України, щоб не голосувати за Арбузова, коли його призначали першим віце-прем'єром. І Льовочкін був останнім з найближчого оточення Януковича, хто чинив опір. Він же першим подав заяву про відставку, після того як Янукович на своєму дні народження в 2012 році заявив, що молодим потрібна дорога, що все повинні піти. Але Янукович його заяву не прийняв, і з того часу, з того дня народження, почався дуже великий розкол в Партії регіонів.

- Ви довго працювали з Сергієм Тигіпком. Він боягузлива людина, на ваш погляд?

- Я вважаю, що це головний його недолік як політика. Це не можна назвати "боягузливий" ...

- ... нерішучий?

- Ні, це не те. У політиці настає момент, коли принципи стають важливішими за все. Як для президента країна повинна бути на першому місці, так і для політика в момент вибору принцип повинен бути найважливішим, важливішим від особистого інтересу і так далі! Знову ж таки, повернемося до Черчілля, у нього є геніальна фраза, одна з моїх найулюбленіших: "По-справжньому безстрашним може бути тільки той, кому нема чого втрачати" ...

- ...сто відсотків...

- Мені дуже подобається фільм "Гладіатор". У чому була фішка головного героя: Господь забрав у нього все, щоб він міг вести себе абсолютно вільно і не озиратися. І в політиці тебе нічого не повинно тримати. У бізнесі у Сергія все відмінно, тому що бізнес не вимагає такої самовідданості. А справжня політика і державна діяльність вимагають, щоб в момент "Ч" ти забув про все. Тоді, на Нікопольському заводі, у мене не було депутатської недоторканності. Всі вважають, що я була такою сміливою на барикадах саме тому, але тоді я не була депутатом!

- Чи правда, що Майдан фінансували Льовочкін, Фірташ і Бойко?

- В тому числі. Я не знаю щодо Бойка, але у мене є інформація, що Льовочкін і Фірташ - так.

- Але Льовочкін і Фірташ давали гроші?

- Звичайно.

- І багато?

- Безумовно, всі українські олігархи ...

- ... і Рінат Ахметов?

- Всі українські олігархи так чи інакше, прямо чи побічно фінансували Майдан.

- І Ринат Ахметов, і Віктор Пінчук фінансували Майдан?

- Щодо Ріната Ахметова не знаю (посміхається). Прямо чи опосередковано. Давайте на цьому зупинимося.

- Хто організував Майдан, ви знаєте?

- Ні.

- У вас є припущення з цього приводу?

- Я не знаю. Ви запитали, чи наївна я. Я вважаю, цей Майдан почався дійсно зі студентів ...

- ... я теж так вважаю ...

- І коли Янукович бігав по стелі і кричав, вимагав від Яценюка, Кличка і хто там ще був?

- ... Тягнибок ...

- ... Тягнибока, щоб вони впоралися з Майданом, він абсолютно помилявся. Вони не могли впоратися з Майданом, тому що Майдан жив, як Соляріс, це було поле смислів.

- А Яценюк і Тягнибок взаємодіяли з Януковичем? Це були його люди, в хорошому сенсі цього слова?

- Це не були його люди, але він їх прекрасно знав, і вони, звичайно, взаємодіяли. Але головним по взаємодії з Януковичем був Яценюк.

У розстрілі Майдану були задіяні не наші професійні спецпідрозділи

- Хто розстріляв Майдан, ви знаєте?

- (Замислилась). Ви маєте на увазі 18-19-20-е числа?

- Так, Небесну сотню ...

- (Зітхає) Давайте спробуємо. Перше і найголовніше - там точно були присутні росіяни. Причому, виходячи з того, що у мене є достовірні відомості від одного з беркутівців про те, що 20 осіб з його підрозділи вивезли в Конча-Заспу, забрали обмундирування, жетони, а потім це все на когось одягнули ...

- ... приголомшливо ...

- ... то це дає мені чіткі підстави вважати, що там були задіяні не наші професійні спецпідрозділи. Це перше. Друге: я особисто бачила відеоматеріал, який передав "Беркут", що хтось, одягнений в форму беркутівця, стріляв з даху спочатку в бік Майдану, а потім - в бік поліції ...

- ... і туди, і сюди ...

- Так. 20-го числа нам це показали беркутівці прямо на вході до Верховної Ради. І третє: без Януковича цього не зміг би зробити ніхто. Я знаю, як тоді була влаштована система влади. Хтось недавно говорив, що Льовочкін розігнав Майдан - це смішно з однієї простої причини ...

- ... смішно?

- Так. Тому що за всі вуличні акції завжди відповідав тільки Клюєв, а курирував тільки Саша Янукович. Тобто у Януковича все було побудовано жорстко. Ніхто не міг залізти в сектор відповідальності іншої людини. Це було неможливо.

- Сергій Клюєв був талановитою людиною?

- Талановитим, але абсолютно аморальним. У сенсі політики, як людину я його не знаю.

- Під час Майдану ви зробили, я думаю, головний вчинок у вашому житті - ви публічно відмежувалися від Януковича, від Партії регіонів. Це було самостійне рішення чи зроблене під чиїсь гарантії?

- Ні, звичайно, самостійне.

- Вам ніхто не сказав: "Не хвилюйся, ми підстрахуємо"?

- Про що ви говорите?! Це було пекло! Особливо перші два тижні, тому що не тільки я вийшла з Партії регіонів, а й чоловіка (Володимир Мельниченко - народний депутат, колишній член фракції Партії регіонів. - "ГОРДОН") з собою забрала.

- Чоловік сам би не наважився, правда?

- Я думаю, що ні (сміється). І в нас лупили з усіх стволів, що називається. Автоматники підійшли до нашого дому, і чоловік відстрілювався по льоду.

- Відстрілювався?

- Так. І мені в кишеню кидали записки

Навпроти мого чоловіка поклали кілька мільйонів доларів, щоб він повернув мене до фракції Партії регіонів

- Якого змісту?

- З погрозами вбивства.

- Що там було написано?

- Ну, сука, спалимо, заллємо свинець в рот і так далі. Багато радісного. Всіх наших друзів, кого могли, підняли. Зі мною ніхто не захотів розмовляти, тому що зрозуміли, що мене неможливо ...

- ... налаштувати ...

- Так. А заяву чоловіка митарили і не оголошували в Раді два тижні. За цей час всіх членів його сім'ї смикнули, просили вплинути на Володю, щоб той умовив мене. Його викликали перші особи Партії регіонів.

- Хто?

- Не буду говорити. І керівництво Верховної Ради теж. Напроти нього поклали кілька мільйонів доларів, щоб він мене повернув до фракції і так далі. Було дуже багато всього ...

- ... так ви завидна наречена ?!

- Так! (Сміється).

- Кілька мільйонів доларів поклали, так? Приголомшливо!

- Так. Але все це було дуже складно. У нас розбили скло в машині. За секунду, поки ми були в магазині, витягли звідти все. А оскільки тоді ми гроші возили з собою, ось їх у нас і вкрали. Всі гроші, які були.

- І все витягли ?!

- Так.

- Скільки там було?

- 10 тисяч доларів. Це все, що було в заначці в сім'ї взагалі. Потім друзі допомагали. Тобто ми пережили дуже багато складнощів.

- Вам не страшно було чисто по-людськи і по-жіночому?

- Ні. Взагалі.

- Ну втрачати-то є що?

- Ні, це інший стан. Це стан, коли я знаю, що роблю правильно. І ось тоді мене похитнути неможливо! Знаєте, у мене ж ще мама! (посміхається) Вона юрист, але, в першу чергу, мама, звичайно. І коли була зачистка Майдану, з 10-го на 11 грудня 2013 року, ми приїхали, а там тисяч сім-вісім спецназу ...

- ... я був там на сцені, я все це бачив ...

- ... і тут дзвонить мама. А вона ж все життя викладала в юракадемії ...

- ... харківської ...

- ... і у неї всюди маса учнів. І якийсь високий чин з її колишніх студентів подзвонив і каже: "Людмила Олексіївна, там у вас Інна на сцені, заберіть її, тому що сьогодні буде біда". І мама ридає мені в телефон: "Інночка, піди!". Ви знаєте, у мене навіть не сіпнулося нічого. Я сказала: "Мама, ні!" Сказала так, що більше вона дзвонити не стала.

- У мене в самому початку Майдану було абсолютно чітке відчуття, тверда впевненість, що Янукович все одно піде, його не буде ...

- ... так ...

- Коли я говорив про це всім лідерам Майдану, вони відповідали, що це неможливо. Яценюк сказав: "Ти що! Дай бог довести його ослабленим до 15-го року". Ви теж вірили, що його не буде?

- Ні, я знала, що його не буде.

- Це кармічна впевненість, правда?

- Так, але не тільки. Багато хто запитує, чому я 30 листопада 2013 року, після побиття студентів, написала в блог, що почалася операція з розчленування України? Ось звідки я це знала, ніякої інформації з цього приводу у мене не було! Але якщо ти займаєшся справою, а політика - це не бла-бла-бла і не заробляння грошей. Це дуже складне робота, це аналіз, вчитися потрібно з ранку до ночі, багато читати, щоб у тебе всі пори сприймали інформацію, щоб ти навіть не розумів, звідки вона прийшла, але вона прийшла, і тоді ти можеш моделювати. І коли я 30 листопада сказала, що це початок операції Путіна з розчленування України, скільки преси сказало, що Богословська піариться невідомо на чому! А коли 31 січня я сказала, що він піде в Україну і буде забирати Крим, Донбас, Харків і Запоріжжя, - то взагалі такий гвалт розпочався!

- Скажіть, будь ласка, Євгена Кушнарьова, дуже талановиту, на мій погляд, людину - вбили чи він загинув сам?

- Я не знаю. Не хочу говорити про це, просто не знаю.

- Ви знали, що Кушнарьова планували на заміну Януковичу з Москви, як лідера Партії регіонів?

- Ні. А у вас точно є така інформація?

- Мені про це говорили.

- Я не в курсі. Він, абсолютно очевидно, становив конкуренцію Януковичу. Тоді я не була в Партії регіонів, але Харків - велике село, і багато харків'ян говорили, що, звичайно, повинен бути Кушнарьов, а не Янукович.

- А я знаю, що у них були напружені стосунки, і одного разу дійшло до того, що під час президентських виборів (коли Янукович боровся з Ющенком) була їх спільна поезка до Харкова. Янукович побачив величезну кількість білбордів та сказав Кушнарьову: "Я ж просив поменше!". Кушнарьов відповів: "Ви не знаєте Харків, тут треба так". І той його вдарив по обличчю ...

- О Боже!

- Мені про це розповів чоловік, який перебував на першому сидінні цього автомобіля.

- Я не схильна вірити таким розмовам. Знаючи Женю, можу сказати: якби він отримав по обличчю, він більше і секунди не залишався б поруч з Януковичем. Кушнарьов - людина не кон'юнктурна, а з чітким розумінням основних цінностей і почуттям власної гідності ...

Я можу повірити в те, що Кернеса замовив Аваков

- ... після ефіру я вам скажу, хто мені це розповів ...

- Серйозно ?! Ну добре (сміється).

- Ви заявили, що за час перебування при владі в Харкові Геннадій Кернес став доларовим мільярдером.

- Так це так.

- Це так?

- Він має вулиці за кордоном, вертольоти-літаки, машини величезної вартості. Звичайно, кожен харків'янин, що б він не робив - платить Кернесу. Тому що у нас в Харкові світлофор, наприклад, може коштувати кілька мільйонів, а іноді і десятки мільйонів гривень, лавка - 170 тисяч і так далі (посміхається).

- Ну, це Харків!

- Тому харків'яни платять Кернесу кожної секунди ...

- ... мені Геннадій Кернес представляється дуже розумною людиною ...

- ... безумовно.

- Скажу непопулярну річ, напевно ...

- ... він дуже сильний організатор ...

- ... скажіть, вам зараз шкода його такого немічного?

- Так.

- Шкода по-людськи?

- Так звичайно.

- Ви заявили, що Кернес досі перебуває на посаді мера Харкова, а не в тюрмі, бо відкупився від Авакова, повернувши йому газові вишки. Що це означає?

- Так це правда. Коли Аваков втік з Харкова, після того як він був там губернатором, він же втік не просто так - по ньому було заведено величезну кількість кримінальних справ. У тому числі за незаконне відведення земель, розкрадання і так далі. Він відсиджувався в Італії, а в цей час тут команда Добкіна і Кернеса нелегально забрала практично всю його власність. І коли він повернувся у весь цей кошмар, точніше, ми отримали кошмар Авакова на посаді міністра внутрішніх справ, то йому було повернуто всі його газові вишки в Харкові. Більше того, Аваков у нас великий ділок в сфері нафти і газу: нафта в Полтаві, маса родовищ та інше. І, звичайно, історія з Ігорем Котвицького (депутат від фракції "Народний фронт", бізнес-партнер Арсена Авакова. - "ГОРДОН"), який вивів 40 мільйонів доларів. Пам'ятайте, як зам'яли цю історію? 40 мільйонів доларів вивели з країни нібито по борговому зобов'язанню!

- Будемо заздрити ...

- Ні, будемо карати! Вони повинні сидіти.

- У нас залишається трохи часу, тому переходимо в режим полубліца ...

- ... давайте.

- Що за людина Аваков?

- Це погана людина. Він не повинен бути на посаді міністра внутрішніх справ.

- Що зараз відбувається в Харкові? У кого в місті влада?

- У місті зараз влада у Кернеса, але Аваков намагається зробити комбінацію, при якій він отримає в наступній ітерації владу над містом. І як зараз він осідлав всі старі схеми в міліції, він осідлає схеми Кернеса в Харкові.

- В інтерв'ю інтернет-виданню "ГОРДОН" Геннадій Кернес сказав, що його замовив Аваков. Ви з цим згодні?

- Після того, як я прочитала в інтернеті переписку Авакова з колишнім харківським губернатором Балутою, я можу в це повірити.

- Що, на ваш погляд, зараз відбувається в Україні, якщо в двох словах?

- Повний розпад старої системи і не створена нова. Тому і така корупція - коли кров не може текти по судинах, вона починає текти зверху. Зараз це так.

- Безвіз - це перемога України?

- Так звичайно.

- Однозначна?

- Так.

- Що буде з Кримом і Донбасом?

- Тут я не можу сказати, що буде, я можу сказати, що повинно бути.

- Крим і Донбас повернуться до складу України, на ваш погляд?

- Так. Але тільки Крим може повернутися як кондомініум, як територія під управлінням декількох держав. Якщо ми хочемо спокою в Чорноморському регіоні - це повинен бути кондомініум Україна-Туреччина-Росія. Але це можливо тільки після того, як в Росії не буде Путіна.

- Хто був кращим президентом України за всі роки незалежності?

- Безумовно, Кучма.

- Чим він вам подобається більше за інших президентів?

- Це не подобається, це об'єктивна оцінка того, що він зробив. Кучма повністю створив пострадянську Україну. Він запровадив інститут приватної власності, спрощене оподаткування для малого бізнесу, хорошу базу для створення українських компаній з транснаціональним капіталом, він ввів опозицію як легальний інститут у владі, він почав свободу слова, тому що якби не було свободи слова, то не було б і "Україна без Кучми" і так далі. Він повністю відрізав нас від совка і заклав основи пострадянської держави.

Якщо ми не вийдемо на дострокові президентські вибори наступної весни - в країні буде повстання

- Чому такий низький рівень українських політиків? Чому у нас у владу пробиваються не найкращі, а, навпаки, гірші?

- Я вважаю, що велика біда сталася тоді, коли Ющенко зламав тенденцію розвитку, закладену Кучмою. Адже коли Кучма йшов, ми три роки поспіль мали найвищий темп розвитку ВВП в світі! 9, 12, і 12 відсотків відповідно. Коли Ющенко "смалодушнічал" і призначив Тимошенко прем'єр-міністром, він відкрив двері війні у владі. І ця війна поховала Україну.

- Поява у Верховній Раді незалежних людей в принципі можлива?

- Так звичайно. Я там з'явилася як незалежна людина. Зараз дуже багато молодих людей, у яких є шанс стати політиками. Але вони повинні зрозуміти, що політика - це теж професія, в ній є свої правила, закони, вимоги і так далі.

- Восени президентські і парламентські вибори будуть в Україні?

- Ні, я не бачу осінніх виборів, але я вважаю, якщо ми не вийдемо на дострокові президентські вибори наступної весни - в країні буде повстання.

- Вам не хочеться знову до Верховної Ради?

- Ні.Я піду, швидше за все, іншим шляхом. Але не в Верховну Раду.

- Вам в президенти не хочеться?

- Мені не хочеться, але, можливо, це потрібно буде зробити.

- Гарною жінці серед чоловіків в українській політиці складно?

- (Замислилась) . Вже ні. Спочатку було складно, коли всі вважали, що я така, як багато жінок, які заходять в політику через ліжко. Коли зрозуміли, що не така - стало легко.

- Більшість жінок в українську політику заходить через ліжко?

- Багато заходять або через ліжко, або через зв'язки, або через патерналізм. Але багато заходять і по-іншому. Знаєте, адже жінка в українському бізнесі, наприклад, це хороша робоча конячка. Як правило, бізнесмен чоловік, але керуючим у нього - жінка. І дуже багато бізнесменів заводять таких жінок в політику. Тобто там немає ні постелі, ні банального протекторату, там є просування вірного, надійного професіонала в політику ...

- ... що логічно ...

- ... так.

- Сексуальні домагання по відношенню до вас з боку українських політиків, можливо президентів, були?

- Були (посміхається).

- Чим вони закінчувалися?

- Нічим.

- Чому?

- У мене завжди був коханий чоловік, це приємно.

- Але це було при пікантних обставинах? Як це відбувалося? Хоч один приклад ...

- Ні, не буду наводити прикладів. Такого не повинно бути в політиці. Зараз є один дуже яскравий, помітний політик в Україні, і при всіх його плюсах, коли він їде і бачить красиву жінку, цю жінку затягують до нього в машину незалежно ні від чого ...

- ... так він Лаврентій Павлович Берія прямо!

- Таких політиків не можна в Україні приймати. Нам потрібно ставати іншими. Ми заслуговуємо іншої якості влади, тільки ми самі повинні в це повірити, тому що весь час віримо тільки в те, що лайно може нами керувати.

- Інна Германівна, я вдячний вам за хорошу, щиру розмову. Мені було з вами дуже приємно спілкуватися ...

- ... дякую, і мені.

- Хочу вам побажати всього найкращого. І останнє запитання: Україна проб'ється, так чи ні?

- Так!

- Однозначно?

- Ще за мого життя (посміхається).

- Дякую.

- Спасибі вам.


112 Україна / YouTube

Записала Вікторія Добровольська

Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

gordonua.com

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 812 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 4
0
4 Victor   (23.05.2017 07:45)
Чим ближче до виборів месії, тим більше «чеснот» один про одного вони розкривають. Прямо як на сповіді: «Ви отче знаєте, моя жона те і те зробила, а діти так і так живуть, а сусід взагалі хам…» Переконаний, народ проголосує тільки за «найдостойнішого» з них. Карусель почала рухатися.

0
3 Мирослав   (22.05.2017 07:16)
оооо ....обізвалася. В самої добряче рильце впушку

0
2 Victor   (18.05.2017 19:26)
«Всі українські олігархи так чи інакше, прямо чи побічно фінансували Майдан».

Революцію Гідності починали ідеалісти, робили романтики, а фінансували та використали негідники. Гроші переважили кров та життя. Як кажуть в народі: «Життя - копійка».

«Через плечо уставший автомат…
Я с ним за годы долгие сроднился,
Мне мир войны неведомый открылся:
Война – жестокий и ненужный ад.

Молчит кукушечка, а мне ведь скоро в бой.
Ну что ей стоит мне годков подбросить!
Не дай Господь, шальная пуля скосит.
Кукушка вещая, поговори со мной.

…Летят каймою белой облака,
На Родине моей цветёт калина.
Старушка мать, смахнув слезу, ждёт сына.
Ну а в груди её живёт тоска.

Даст Бог, вернётся в дом родной сынок
Осенним днём под клёкот журавлиный.
Пусть путь домой его не будет длинным,
И пусть до встречи будет малым срок.

Такая жизнь: то мир, а то война.
Где ложь, где правда – не сыскать ответа.
Опять ждёт бой солдата на рассвете.
За жизнь – копейка, на войне цена…». (І. Мордовіна).

0
1 Victor   (18.05.2017 08:35)
Так політика і є – крадіжки, брехня і корупція! Чому люди обирають до влади злодія, брехача і корупціонера? Аби при ньому займатися тим самим на своїх робочих місцях. Хтось думає, що голосуючи за злодія і отримуючи від нього посаду, він втримається у своїй чесності. Це фікція. Чесність, патріотизм, релігійність – відразу будуть відсунуті назад, якщо відкриється можливість сходження до трону. Хто продав свою совість за митру чи корону – той дістав владу не від Бога, а від диявола: «Це все Тобі дам, якщо впадеш і мені Ти поклонишся» (Мф.4.9). Від кого людина дістала владу – видно по її ділах. В ці діла він втягує щораз то більше народу, аж поки всіх довкола себе не зробить причасним тому злу, в якому сам перебуває. Чим більше електорату спокусив і приманив, тим більшу підтримку свого зла і має. Хаос повинні творити отупілі від брехні, маси. Це їхнє заняття – міняти шило на мило, мило на рило.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.