Субота, 20.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Травень » 28 » Туристичний тур “ДО БОЙКІВ НА СИР”
28.05.2017 (23:10)

   Туристичний тур “ДО БОЙКІВ НА СИР”

Розпочався процес відродження туристичного маршруту: ЛЬВІВ - СПАС - РОЗЛУЧ - ТУРКА - БОРИНЯ, який активно діяв за часів Австро-угорщини, Польщі - до 1939р.

Одноденний тур “ДО БОЙКІВ НА СИР” від туроператора “ВІДВІДАЙ” дозволяє відвідати мальовничі куточки Бойківщини, скелі, водоспад, храми, дегустації сирів, хліба, та мінеральних вод ...

План туру: виїзд зі Львова (08:00) – Спас-Бусовисько (пішохідний перехід до скель та водоспаду) – Ясениця-Замкова (огляд дзвіниці) – Розлуч (дегустація мінеральної води, обід та огляд костелу) – Турка (екскурсія по центру міста та музею “Бойківщина”) – Бориня (дегустація сирів та хліба) – Львів (повернення о 21:30).

На Вас чекають:

Спас-Бусовисько. Серед мальовничих ялицево-букових Карпат милує око геологічна пам’ятка природи – скеля “Соколів камінь” (інші назви “Спаський камінь” чи навіть “Чортів камінь”). Це три камені-останці ямненського пісковика, що піднімаються над деревами і здалека нагадують руїни замку, найвищий з яких має 25 метрів. Неподалік від села на місцевому потоці можна оглянути невеличкий мальовничий спаський водоспад.

Ясениця-Замкова. У цьому гірському селі знаходиться перлина дерев’яної сакральної архітектури – дзвіниця церкви св. Михайла (1730р.), яка служить також і музеєм бойківського народного побуту.

Розлуч. Відомий бальнеологічний курорт зустрічає врятованим із забуття, рідкісним в Україні дерев’яним костелом св. Франциска (1901р.) та джерелом лікувальної содової мінеральної води.

Турка. Одне з наймальовничіших карпатських містечок прикрашають чудові храми: Успенський костел (XVIII ст.), дерев’яна бойківська церква Перенесення мощів св. Миколая (1750р.) та церква св. Миколи (1739р.). У приміщенні міської ради розташований музей “Бойківщина”, який має гарну колекцію виробів народного побуту українців-горян – бойків.

Бориня. Село в самому центрі бойківських верховин здавна відоме на всю Європу своїми сирами, які виготовляли німецькі колоністи і возили на продаж у Відень, Прагу та Париж. Зараз цю традицію продовжує родина місцевих сироварів Комарницьких, які запрошують продегустувати живий сир “Бойківський” та їдку бринзу. Також тут відроджується давня традиція випікання бездріжджового хліба із борошна грубого помолу, тож запрошуємо до дегустації житнього і житно-голомшного хліба “Цісарський”.

Щоб відчути магію карпатських полонин, варто послухати гурт “Боринські музики” та спробувати автентичні бойківські страви, бануш, гуслянку та пироги з борошна грубого помолу, чай із карпатських трав та веселу верховинську водичку.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Example Frame

У місцевих мешканців вже з'являється розуміння , що кожен з них може бути причетним до участі у відродженні розвитку туризму, відродженні та розвитку автентичних харчових продуктів ( пекарство, сироваріння в домашніх умовах, трав'яні збори - чаї) , а також виробництво нехарчової продукції (ткацтво , вишивка, гончарство, ковальство , інш).

Бойки вдячні організатору заходу туроператору “ВІДВІДАЙ” - пану ІГОРУ ГУБІЛІТУ , а також новоствореному осередку товариства "БОЙКІВЩИНА" у Львові - (М.С.ЯВОРСЬКИЙ) за реальні кроки щодо розвитку економіки краю.

Окрему подяку місцеві мешканці висловлюють голові Львівської ОДА п.О.М.СИНЮТЦІ за ключові заходи , які зроблено для майбутнього розвитку карпатського регіону - дороги ! Також дякуємо Ю.ПІДЛІСНОМУ, Н.ХМИЗ, О.ЛАБЕЦЬКОМУ за лобіювання та поширення інформації про першочергові потреби краю.

Богдан Комарницький.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 607 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.