П'ятниця, 24.05.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » МГО «Світовий Конгрес бойків» » 2017 » Червень » 14 » ВМІЄМО, ЗНАЄМО, ЗМОЖЕМО
14.06.2017 (17:51)

   ВМІЄМО, ЗНАЄМО, ЗМОЖЕМО

Разом ми зобов’язані провести на найвищому організаційному рівні Шості Всесвітні бойківські фестини

До початку Шостих Всесвітніх бойківських фестин залишилось досить мало часу. Як відомо, вони мають відбутися від 2 до 6 серпня 2017 року в Турківському та сусідніх до нього районах Львівської області, під гаслом: «Всесвітні Бойківські фестини - у розбудові Української держави».

Координаційний центр з підготовки фестин активно проводить роботу із залучення людей, громадських організацій та установ до проведення свята. Щосереди в РНД проводяться засідання з обговорення різних питань. А нещодавно відбулося засідання і в голови РДА Олександра Лабецького з приводу підготовки до фестин. Готується розпорядження та відповідні доручення. Сесія Турківської районної ради виділила нам 25 тис. гривень. За це ми дякуємо голові районної ради Володимиру Лозюку.

Координаційним центром було розіслано і роздано листи - прохання до керівників організацій створити належні умови для прийому людей на час перебування як у м.Турка, так і в селах району. На 1 червня до нас мали надійти письмові відповіді, що уже зроблено із впорядкування території, зокрема на автозаправках, де немає ні води для миття рук, ні відповідних убиралень. Таке ж становище на автобусній станції. На залізничному вокзалі немає внутрішньої убиральні, та й вулична є у занедбаному стані. А в м.Турка також потрібно довести до ладу міську убиральню, відремонтувати міські дороги до автостанції. На жаль, ніяк не вирішується питання з розширення в нашому місті народного музею «Бойківщина». Експонатів є багато, а розмістити їх ніде. Це є дуже великим недоліком, адже ми вважаємось центром Бойківщини.

Вірю і надіюся, що жителі міста Турка та сіл району з розумінням поставляться до підготовки фестин, і кожен вкладе свою працю в розбудову нашого краю. Адже фестини - це є наш вагомий бренд як району, області, так і відродження Української держави.

Ось недавно зробив заявку на участь у фестинах колектив із Сербської республіки - в складі 32-ох осіб. Добре, що при практичній допомозі громадського активіста Івана Макарика ми зустрілись в м.Дрогобич із керівником ТЗОВ «Надрагідробудмаш» Андрієм Дулібяником, який добре відгукнувся про приїзд на фестини людей із Сербії, дав слово і перетелефонував у Сербію до керівника колективущо для поїздки виділить автобус та забезпечить проживання делегації в Дрогобицькому готелі. Це вже буде фактична допомога, за це йому дякую. Недавно в мене відбулася також зустріч на черговій конференції літераторів у м.Самбір літературного об’єднання «Письменники Бойківщини» з приводу підготовки та проведення в рамках фестин літературного конкурсу ім. М.Зубрицького, уродженця с.Кіндратів.

Ми написали та відправили листи, розроблені матеріали, щоб створили оргкомітети щодо підготовки фестин у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській областях та інших районах, де кучно проживають українці-бойки. Хоча живе спілкування з людьми на менш важливе, а тому виникає нагальна потреба у виїздах та зустрічах на місцях.

Буквально минулого тижня члени координаційного центру змогли виїхати спочатку у Сколівський район, де ми (я і Іван Ференц) мали ділову і конструктивну зустріч із першим заступникам голови РДА Ярославом Денілевичем та заступником голови РДА Василем Білинцем, а також з керівниками районних відділів культури і туризму та освіти. Відбулася зустріч з керівником програми проведення заходу на фестинах «Український родовід» - нашого цвіту по всьому світу - Михайлом Височанським.

Також ми мали змогу поїхати до пам’ятника Петру Яцику в с.В.Синьовидне, де буде відбуватися, в рамках фестин, захід - засідання круглого столу зі вшанування пам’яті успішного українського бізнесмена і мецената Петра Яцика - вихідця з цього села. Проживаючи у Канаді, він за власний кошт в м.Київ заснував конкурс серед учнів шкіл України, що діє і тепер.

Повертаючись на Турківщину, ми заїхали до сільського голови с.Мохнате Олега Павка та завідувача Народного дому с.Матків Олега Ляха, з якими розробили сценарій проведення духовного та культурологічного заходу зі збереження пам’ятки культури біля церкви села Матків, яка знаходиться під захистом ЮНЕСКО.

Відвідали в цей день і сироварню в с. Н.Гусне, продукцію якої також потрібно включити в програму фестин на тему: « Розвиток кооперації та кредитних спілок на Бойків щ и н і» .

Цікаві ділові зустрічі відбулися з керівником Старосамбірського району, зокрема головою РДА Орестом Бойком, заступником голови районної ради Миколою Мартичем, редактором газети «Прикарпатя», головою осередку філії МГО «СКБ» Ігорем Макаром, керівником відділу культури і туризму Петром Юрчиком та представниками відділу освіти. Йшлося про участь району в програмі фестин та проведення заходів у монастирі «Лаврів», де нами на попередніх фестинах було встановлено художньо-меморіальну таблицю Князю Леву, та в с.Мшанець, де 30 років був настоятелем храму М.Зубрицький.

2 червня ми мали розширене засідання МГО « Світовий Конгрес Бойків» у залі Львівського інституту народознавства НАН. Дякуємо за надання приміщення директору, академіку професору Стефану Павлюку. Степан Петрович буде проводити під час фестин науково-практичну конференцію «Історичний, духовний, культурний та соціально-економічний розвиток Бойківщини: минуле, сучасність та майбутнє».

На засідання прибуло немало людей, як львів’ян, так і гостя з Києва - наша Н.Кляшторна, а також члени товариства «Турківщина» у Львові, з керівником товариства Й. Богданом, та голова управи товариства «Бойківщина» зі США Ярослав Геврич, Т. Зинеч з Канади, М.Омельчук - голова Львівського осередку СКБ «Устріки», О.Гентош - заступник голови Львівського педагогічного товариства ім. гр. Вощенка, .Віктор Когладюк - заступник голови Миколаївської райдержадміністрації, Оксана Когут - керівник Львівського фольклорного ансамблю «Горгани» та інші.

Я виступив із основними програмними заходами, які ми повинні усі разом втілити в життя. Та й кожен виступаючий ділився своїми поглядами і давав ділові пропозиції щодо успішного проведення фестин і говорив, що це є знакова подія не тільки для Львівщини, але й усієї України та діаспори. У цій зустрічі нам дуже допомогли заступник голови МГО «Світовий Конгрес Бойків » львів’янин М.Яворський, І.Губіліт та інші.

Незважаючи на те, що на Сході України відбуваються військові дії, до нас на фестини прибудуть люди із Маріуполя, із зони АТО. Буде відбуватися захід «Поезія, народжена війною». В той же день я ще зміг зустрітися із заступником голови ОДА С. Стоколос -Ворончук, яка сказала: «Проходить опрацювання поданих матеріалів фестин до ОДА, і скорим часом відбудеться засідання обласного оргкомітету фестин, який очолює голова ОДА О.Синютка».

Ми дуже надіємося на нього як доброго господаря, організатора, очільника Львівщини, який багато допомагає Турківщині. І за це ми йому дякуємо.

Думаю, що ми всі разом зможемо провести Шості Всесвітні бойківські фестини на високому рівні.

Надіюся на допомогу наших керівників держави, народних депутатів, зокрема Андрія Лопушанського та інших, адже це престиж держави «Всесвітні Бойківські фестини - у розбудові Української держави».

Петро КОСАЧЕВИЧ,
голова МГО «Світовий Конгрес Бойків» і Координаційного центру фестин, директор районного Народного дому, заслужений працівник культури України.

Газета "Бойківщина" №23,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: МГО «Світовий Конгрес бойків» | Переглядів: 896 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.