Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » PR » 2017 » Червень » 15 » Небезпечні наміри безпекових реформ, - Михайло Цимбалюк про спробу знищити Академію сухопутних військ
15.06.2017 (20:14)  

PR   Небезпечні наміри безпекових реформ, - Михайло Цимбалюк про спробу знищити Академію сухопутних військ
Міністерство оборони України планує сформувати у Харкові інститут танкових військ, у Кам’янці-Подільському – факультет військової підготовки фахівців інженерного профілю.

А у Львові на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного мають створити новий інститут морально-психологічного забезпечення. Усі інші факультети львівського навчального закладу будуть реформовані в інститути.

"Ці слова заступника міністра оборони України Івана Руснака передовсім насторожують, адже таке рішення – дивне і навіть абсурдне, особливо в умовах російської агресії", - про це з тривогою у своєму блозі пише очільник "Батьківщини" Львівщини Михайло Цимбалюк.

За його словами, формування окремого інституту танкових військ та окремого інженерного факультету передбачає розширення оновленої інфраструктури, а відповідно і залучення суттєвого фінансового забезпечення… але чи потрібно іти на такі кроки, коли відповідна навчальна база в Академії сухопутних військ, що у Львові, вже є напрацьованою з 2005 року.

Політик погоджується, що наразі є проблема підготовки офіцерів тактичної ланки, але чи не виникне через кілька років питання про оптимізацію навчальних закладів, як це часто в нашій країні відбувається. "А це, врешті, стане додатковим навантаження фінансового, матеріального, соціального і навіть безпекового характеру."

Михайло Цимбалюк зазначив, що в Національній академії сухопутних військ щорічно проводять батальйонні тактичні навчання за участю основних видів військ, зокрема, танкістів, механізованих підрозділів, артилерії…

Велике значення, на його думку, має і навчально-полігонна база – поруч з Академією розгорнутий найкращий і найбільший у Східній Європі полігон і на ньому розташовані усі необхідні об’єкти для навчання – танкові директриси, мішенні поля, спостережні пункти.

"Польова інфраструктура Харківського танкового заводу виключно технічна – для обкатки техніки – курсанти танкісти-інженери не здійснили жодного пострілу з бойової машини… Переносити інститут танкових військ до Харкова (там навіть немає військового вишу, а лише факультет військової підготовки), мотивуючи це тим, що там працює профільний завод якось, як на мене, непрофесійно, бо ж у Львові теж є бронетанковий… Варто також зазначити, що за стандартами НАТО, найкращих військових фахівців готують в комплексі, де є відповідні польові бази та потужний науково-викладацький корпус, а розпорошений принцип навчання військових зберігся лише у двох країнах – у Росії та Китаї…", - переконаний "батьківщинівець".

"Тобто у Харкові реально на порожньому місці хочуть збудувати навчальний заклад – а скільки бюджетних грошей мало би на це піти… в умовах важкої економічної ситуації в країні та російської агресії на Донбасі… Вочевидь, у першій українській столиці вигідно буде комусь освоювати мільйони гривень на сторження такого навчального закладу (до прикладу, в Харкові довгий час працював нинішній міністр оборони, у цьому місті народився міністр МВС)…"

Михайло Цимбалюк наводить усю хронологію спроб знищення Львівської Академії сухопутних військ: "До українсько-російської війни на Сході України спроб розформувати Академію сухопутних військ у Львові було вдосталь. Багато було зацікавлених в тому, щоб забрати зі столиці Галичини сильну школу підготовки військових кадрів… В 2010 році спільно з українською письменницею та політичним в’язнем Іриною Калинець нам вдалося зберегти Академію у Львові – тоді більшість факультетів планували «перевезти» до Одеси… Так, багато було заздрісників, але важливо передовсім, будуючи систему військової освіти в Україні, ґрунтуватися на матеріально-технічній базі, якості викладацького корпусу та того, як відгукуються про навчальний заклад… В Академії з цим «відмінно» і тому мені дивні зараз ці нібито реформаторські «хвилі» в бік навчального закладу зі сторони військового керівництва…"

Політик дивується, з якою оперативністю приймалося рішення про розширення у Харкові інституту танкових військ. Після візиту міністра оборони відповідний проект урядової постанови скеровується на відомче погодження і це все без попередніх дискусій, бо ж очевидно публічне обговорення викличе суспільний спротив..

На його думку, столичним чиновникам варто, мабуть, ще раз осмислити своє рішення, а фінансування для створення нових навчальних структур скерувати на потреби оборонного блоку.

"Не хочу тут навіть згадувати про політичний підтекст, не хочу навіть цього припускати, але повернути Академію сухопутних військ в радянський статус «військово-політичного училища», де навчали політруків, виглядає просто приниженням для випускників навчального закладу, військових та усіх львів’ян", - з сумом констатував Михайло Цимбалюк.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: PR | Переглядів: 486 | Додав: Today | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (16.06.2017 06:19)
Це стратегічна помилка, яка з часом приведе до послаблення обороноздатності. У державі, котра знаходиться поряд з вічним агресором, вся структура військово-навчального та військово-виробничого комплексу, повинна бути розподілена рівномірно по всій території країни – до речі, як і всього іншого. Невже війна на Сході так нічого і не навчила владу? Сьогоднішні псевдо-реформи, це не що інше як містечкові сміттєві, банкові, земельні та ін. війни між вошивим українським олігархатом, які ведуться на народній голові.

- Куме, щось мене воші замучили!
- А ви, куме, спробуйте у сильний мороз, вийти на двір з голою головою.
- Та вже пробував, але вони, сволочі, мене назад до хати затягли.

БАЙКА ПРО ЛЕВА ТА ВОШ.

Жил Лев. Он царь среди зверей,
Пустынь хозяин и степей.
На нем и поселилась Вошь
Что Льва не ставила ни в грош.

Вольготно ей под гривой Льва,
От лап его защищена,
Ее зубами не достать,
Выходит, вынужден таскать.

А вошь не думала о нем,
Плодилась ночью, даже днем,
И знать не знала, что для Льва
Огромной мукою была.

А вши устраивали пир
За звание «Премьер-вампир»,
И расселялись от ушей
До кончика хвоста. От вшей

Живого места больше нет,
И каждому подай обед.
Но иногда могучий Лев,
Со злостью выливая гнев,

Клыками шкуру рвал в куски,
Гоняя вшей. Ему пески
Служили ванной. Но потом
Вши возвращались в родной дом.

Вот Лев издох. Застыла кровь.
«Армагеддон!, – кричали. – Вновь
Не подвернется жизни рай,
Ищи в пустыне, выбирай...»

Мораль у басни такова:
Когда живешь на теле Льва
Пьешь кровь за здорово живешь -
Не забывай, что ты лишь вошь.

(Сергей Дет).

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.