Вівторок, 20.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Червень » 30 » ЩОБ НАВЕСТИ ЛАД З ДОРОГАМИ, ПОТРІБНІ КОШТИ
30.06.2017 (14:37)

   ЩОБ НАВЕСТИ ЛАД З ДОРОГАМИ, ПОТРІБНІ КОШТИ

На думку третини українців, головною проблемою вулиць у містах є стан автомобільних доріг. Другою - їх санітарний стан, а третьою - паркування автомобілів. Тому й не дивно, що українські автошляхи у світовому рейтингу американських дослідників за якістю посідають 133 місце з 148-ми. Це ще раз засвідчує про незадовільний стан доріг в Україні.

Масштаб ямковості доріг великий і в нашому місті, особливо на бічних дорогах. Там, де уже прокладено бруківку, й справді вулиця виглядає гарно. Але робіт з ремонту міських доріг - ще непочатий край. І головне, що без належного фінансування тут далеко не заїдеш. Про це й сьогоднішня наша розмова з міським головою Геннадієм Когутом.

- Геннадію Йосиповичу, як бачимо, поточний ремонт дороги й тротуару по вул. А. Шептицького уже завершено?

- Так. Хоча здалося б зробити трохи більше, але виходили із власних можливостей. Спільними зусиллями -підприємців, небайдужих жителів міста, депутатів, міської ради - відремонтували найбільш пошкоджену ділянку вулиці Шептицького. Для того, аби зробити усе швидко, без участі в електронній системі публічних закупівель Прозорро (яка, до речі, дуже затягує в часі усі процедури), потрібно було передбачити незначну суму -200-300 тис. грн. У такі межі старалися вкластися й провести ремонт: наскільки вистачило коштів, настільки й зробили. Хоча й це, вважаю, - немалий клаптик дорожнього полотна (2100 м кв.) і насправді проведено великий об’єм роботи. Реально тут для прокладання бруківки була вдвічі більша площа, аніж дорога за міською радою, що веде до «Нової пошти», де уже прокладено бруківку раніше. Доволі часто я чую звинувачення на адресу міської ради, що, мовляв, не там зробили ремонт дороги. Потрібно було на Міцкевича робити. Справа в тому, що на вул. Міцкевича (мається на увазі ділянка дороги від залізничного вокзалу до автовокзалу) ми не могли тоді розпочинати робити, бо до останнього розраховували на те, що пройде наш проект по Державному фонду регіонального розвитку. Самотужки зробити цю роботу ми б не змогли: таких коштів не маємо. Оптимізму не втрачаємо. Цей відрізок дороги таки будемо робити своїми силами. Відповідно, по вул. Шептицького ремонт, розпочатий восени минулого року, потрібно було доробити , і, по-друге, як не прикро, але жителі нашого міста дуже «добросовісно» стали розтягувати будівельний матеріал. І якби він постояв ще з рік, від нього б не залишилося нічого. Тож роботи на даному об’єкті мусили завершувати. Та й, зрештою, я не вважаю, що він є другорядний - дорога, що веде до міського кладовища, потрібна всім.

-Бачу, зараз проводите ямковий ремонт доріг у центрі міста.

- Ми просто зобов’язані зробити ямковий ремонт в центрі, тому що незабаром фестини. Приїде багато гостей, в тому числі й з-за кордону. І хочеться, аби дороги хоча б у центрі міста, були, як мовиться, трохи підлатані. На капітальний ремонт доріг, що вимагає значних коштів, потрібен проект. Так просто це не зробиш. Адже ремонт 750 м дороги коштує 1 млн. 600 тис. грн. Ще якби не утримання дитячих садків, то можна було би якось акумулювати кошти на ремонт доріг, але дитячі дошкільні заклади знаходяться на балансі міської ради, і міська рада уже півмільйона гривень виділила на потреби дитячих садків, в тому числі й на виплату заробітної плати їх працівникам. Буде якась субвенція з боку держави - дуже добре, адже в нас залишаться якісь кошти, і ми їх зможемо використати на міську господарку, ні -доведеться все віддавати на садочки, бо вони працювати мусять. Ми усі це прекрасно розуміємо. До речі, це досить стримує нас й у використанні коштів. А на ямковий ремонт, що проводять зараз, також виділено невелику суму - до 300 тис. грн. Бо знову ж таки , якби все довелося робити через Прозорро, то ремонтували би дорогу десь під осінь. Проводять ямковий ремонт дорожнього полотна працівники філії «Турківська ДЕД» ДП «Львівський облавтодор» ПАТ Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», з якими ми уклали договір.

- У досить поганому стані об'їзна дорога, що по вул. Шевченка. Чи планує міська рада ремонтувати її?

- Якщо торкнутися проблеми міських доріг взагалі, то слід сказати, що проект Турківської міської ради пройшов другий етап конкурсу проектів Польща-Білорусь-Україна. У жовтні цього року відбудеться завершальний конкурсний відбір. І дай Боже, аби наш проект пройшов цей відбір, тому що на капітальний ремонт доріг буде виділено від Євросоюзу практично мільйон євро. Плюс співфінасування міської та обласної рад. Реалізація проекту триватиме два роки - 1918-ий і 1919-ий. Тобто основні міські дороги ремонтуватимуть за кошти Євросоюзу. Міській раді необхідно буде передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації, в сумі, приблизно, 400-500 тис. грн. Як учасники конкурсу, ми це гарантували. Тому мусимо притримувати кошти. Якщо проект, не дай Бог, не пройде, ми все одно ремонтуватимемо дороги, які вказані в даному проекті, але вже не за кошти Євросоюзу. Ми це також передбачили. Але, повторюю, це будуть основні дороги. Об’їзна дорога не входить у перелік основних. І в польський проект вона також не буде входити.

Якщо нам вдасться зробити центральні дороги, тоді, звичайно, ми своїми силами будемо робити інші бічні дороги, в тому числі й об’їзну. Наразі стоїть питання привести до ладу хоча би центральні дороги. В Турці доріг дуже багато, на відміну від Старого Самбора. Там центральна дорога йде через місто, і її капітальний ремонт уже зроблено силами турецької фірми ОНУР за кошти, які поступили на реалізацію державної програми з ремонту доріг. Ми ж мусимо усе робити своїми силами. Хоча й цю дорогу підремонтувати також можна буде при наявності щебеню. Але справа в тому, що із завезенням щебеню виникли проблеми. Через тендерну систему закупівель Прозорро тендер на завіз щебеню в Турку виграла одна з київських фірм. Ще 19 травня вона зобов’язана була завезти матеріал в Турку, але, на превеликий жаль, цього не сталося. Телефони фірми не відповідають на наші постійні дзвінки. Практично уже минув місяць, як вони повинні були поставити нам щебінь, а його й досі немає. Розірвати цю угоду в односторонньому порядку Турківська міська рада не може, відразу ж розпочнеться судова тяганина. Поки що чекаємо. Ми вперше зіткнулися на Прозорро з такою ситуацією, коли фірма подала свою заявку на тендерні торги, виграла їх, але з якихось не відомих нам причин не виконує свої зобов’язання. Іншого способу завезти щебінь в Турку у нас нема.

Відсутність щебеню не дає можливості засипати ями на бічних дорогах. До речі, на вул. Шевченка був прорив водопровідної труби і там конче потрібно би провести засипку ям, як і біля базару, де робили ливневу каналізацію. Подібна ситуація й біля міського туалету. Там також необхідно завезти щебінь. І якщо врешті-решт прийде цей будівельний матеріал, ми його завеземо туди, де потрібно. Але нескінченне латання ям на дорогах, яке постійно руйнує волога, проблем не вирішить. Потрібно би розробити більш дієві законодавчі механізми підвищення ефективності функціонування доріг, забезпечити належну безпеку руху, створити державний дорожній фонд, про який багато нині говорять. Якість доріг має стати пріоритетом держави. А доки так не сталося, нам, пересічним громадянам, доведеться запасатися терпінням і виходити із ситуації самотужки.

Розмовляла Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №25,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 405 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Правда   (30.06.2017 22:06)
Шоби навести лад з дорогами - треба гроші. Шоби мати гроші - треба не красти. Арифметика проста. Тому ГеЙо не крадіт бо в горлі стане. А то у міській раді нич не можут бо нема грошей а коли тим гірським .... хтось інший починає пояснювати шо тоже шось не може зробити вони то й не слухают. Журналістка яка ше й депутат у тих задників певно на зарплаті шо так справно піаре тих злодіїв. Але за мільйон шось не пише шо та машина коштує 400 тисяч шо та машина підставна на неї підроблені документи і так далі. Вішают лапшу людям

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.