Субота, 20.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Липень » 1 » ЧИ ПРОРУБАЄ ТУРКІВЩИНА ВІКНО В ЄВРОПУ?
01.07.2017 (12:10)

   ЧИ ПРОРУБАЄ ТУРКІВЩИНА ВІКНО В ЄВРОПУ?
Доповнено 01.07.17 - Андрій Лопушанський: "Буду намагатися зробити усе, аби покращити Ваше життя!"
Питання з багатьма невідомими і туманною перспективою

Давнішня тема - відкриття на Турківщині митного переходу з Республікою Польща, на жаль, давно покрилася цвіллю.

Чого гріха таїти, широкий загал людей настільки зневірився в даному проекті, що коли хтось заводить про це мову, байдуже махають рукою, мовляв, пусті балачки. І лише невелика кількість оптимістів все сподівається, що, можливо, настане час і обіцянки політиків (зазвичай перед виборами) та чиновників (як популістський піар) будуть зреалізовані.

По правді кажучи, я й сам належу до тих, що зневірилися. І на це є підстави. Уже більше 20 років ми ведемо мову про відкриття переходу Боберка-Журавин. Сюди виїжджали численні українсько-польські делегації, відбувалися наради, було підписано десятки різноманітних документів, звернень та рішень. Для прикладу, Турківська районна рада підготувала близько 20 листів, спрямованих на те, щоб відкрити тут перехід. Тема озвучена на найвищому державному рівні.

За сприяння президента національного параолімпійського комітету України Валерія Сушкевича, депутатів Львівської обласної ради Михайла Ільницького, Михайла Дзюдзя та Ігоря Комарницького, 23 серпня 2016 року даний проект було внесено в Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, навіть визначено орієнтовний обсяг фінансування.

Але нещодавно, на моє здивування, я побачив звернення до Кабінету Міністрів України депутата Верховної Ради Андрія Лопушанського, в якому він просить підтримати ініціативу Львівської ОДА щодо внесення змін до даної програми й визначити пункт пропуску не Боберка-Журавин, а Лопушанка-Михновець. Це зроблено на підставі угоди, яку напередодні підписали війт гміни Чорна Богуслав Коханевич та сільський голова с. Лімна Петро Петренко. Дане питання - чомусь без широкого обговорення -було зініційоване під час спільної зустрічі українсько-польких делегацій на кордоні - в районі с. Лопушанка. Нашу делегацію очолював перший заступник голови РДА Микола Яворський.

Мені незрозуміло, як після таких численних напрацювань так просто й легко можна змінювати проект. Знаю, що нібито неможливість відкриття переходу в с. Боберка зумовлена тим, що з польського боку знаходиться парк «Бещадський», через який не можуть проходити автомобільні шляхи. Саме тому ми й звернулися до керівництва парку, який уже існує 40 років, за роз’ясненням і нещодавно отримали відповідь. Вони категорично проти будівництва переходу Волосата- Лубно (Закарпатська область) і не мають нічого проти переходу Боберка-Журавин, адже дорога з цього переходу проляже окраїною парку й не наноситиме йому жодної шкоди.

На мою думку, відкриття переходу в Боберці є значно перспективнішим, аніж в Лопушанці. Тут можна зробити повноцінний перехід для вантажного транспорту та й в ньому зацікавлені жителі Закарпаття та Сколівщини, адже зараз по відремонтованій дорозі вони матимуть зручний доступ до Європи. А в Лопушанку, через Турку, вантажний транспорт курсувати не може, у зв’язку з невідповідністю дорожньої інфраструктури. Тема переходу в Боберці нещодавно була озвучена й підтримана на Карпатському форумі, в якому брав участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій та чимало народних депутатів.

Я міг би наводити ще багато аргументів на користь Боберки, але найбільше в цій ситуації мене турбує те, що з таким, образно кажучи, перетягуванням ковдри ми можемо в черговий раз втратити можливість на відкриття митного переходу на території Турківського району, відкинувши його перспективний розвиток ще на десятиліття.

Володимир ЛОЗЮК, голова Турківської районної ради.

Газета "Бойківщина" №25,2017


Андрій Лопушанський: "Буду намагатися зробити усе, аби покращити Ваше життя!"

Міжнародна співпраця із сусідніми країнами є вкрай важлива для стабільності розвитку країни. У нас наведена стійка дружба із Польщею. Найважливіше, що сусідня країна бачить у нас економічного партнера.

У квітні було піднято питання, аби відкрити автомобільний (й піший) пункт пропуску "Лопушанка-Міхновець" у Турківському району.

Важливо зазначити, що Польсько-Українському знаходиться 8 автомобільних пунктів перетину кордону, однак у всьому Турківському районі - жодного(!).

Для місцевий жителів це завдає багато незручностей, та й безпосереднє життя у гірській місцевості є надто складним.

Буду намагатися зробити усе, аби покращити Ваше життя!

..

Андрій Лопушанський, FB





Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 598 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.