Субота, 20.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Липень » 2 » ОСВІТЯНИ ОСТЕРІГАЮТЬСЯ РЕФОРМ
02.07.2017 (23:54)

   ОСВІТЯНИ ОСТЕРІГАЮТЬСЯ РЕФОРМ
Кажуть, почекати до прийняття нового закону про освіту

Протягом минулого тижня у владних кабінетах Турківщини активно обговорювали питання реформи в освітній галузі, яка, безперечно, назріла давно.

Інше питання: що проводити її складно, адже є великий супротив та нерозуміння з боку педагогічних працівників, місцевих громад, та й не завжди влада, або ж окремі її представники, хочуть набивати собі на цьому шишки.

У цьому контексті надто багато дискусій ведеться довкола того, якою має бути школа, скільки працівників тут має працювати, якому ступеню відповідатиме, але практично ніхто не каже про те, що з року в рік рівень знань учнів падає. Це зокрема видно із зовнішнього незалежного оцінювання. В ідеальній ситуації навчальний заклад мав би фінансуватися в залежності від того, які знання дає вихованцям.

У середу, на засіданні постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, молодіжних п ро бл ем та засобів масової інформації, відбулася тривала дискусія щодо подальшої долі Кіндратівської ЗОШ І ст., Радицької ЗОШ І-ІІ ст., та й взагалі про перспективи малокомплектних навчальних закладів. Якщо стосовно Кіндратівської школи члени комісії мали більш-менш одностайну позицію щодо її закриття, то з Радицькою було зовсім по-іншому. Не дивлячись на те, що начальник відділу освіти Наталія Гошівська навела кричущі факти безгосподарності, незадовільної організації навчального процесу, члени комісії вирішили поки що не понижувати ступінь школи, а зробити все для того, аби змусити директора, педагогічний колектив навести лад і ефективно працювати.

Дивно, але чомусь великий супротив, зокрема директорів, що були присутні на засіданні, викликало питання про створення філій опорного навчального закладу. У Борині філією має стати Яблунівська ЗОШ, а ще дітей на навчання до Борині мають підвозити з сіл Штуківець та Заріччя. У разі прийняття позитивного рішення, Боринський НВК отримає майже мільйон гривень на придбання навчального обладнання. На жаль, не вдалося вирішити питання філій Турківського НВК, який визначено опорним. Мельничненська, Лосинецька та Шум’яцькі школи відмовилися змінювати статус, а тому НВК, куди ходять в 10-11-й класи діти й з цих шкіл, фінансування не отримає.

Незрозуміла позиція директорів: давайте залишимо все, як є, а там буде видно. При цьому, очевидно, всі розуміють, що з прийняттям нового закону про освіту, який може вступити в силу до 1 вересня 2017 року, чимало шкіл району автоматично будуть понижені в ступені. Причина - відома. Мало учнів.Тоді й дискусії будуть абсолютно зайвими.

Василь ВАСИЛЬКІВ.

Газета "Бойківщина" №25,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 403 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (03.07.2017 08:19)
Покажіть хоч одну реформу за останні чверть століття, від якої людям стало б краще жити. Реформи, які проводять ті, кому порядний ґазда не доручив би і свині пасти, нагадують небіжчика, на тілі якого практикують майбутні патологоанатоми. Всі чекають на результати реформ. З таким самим успіхом можна чекати, коли ж проснеться Ленін у Мавзолеї. Не забувайте, що у українського реформатора, доктора Айболита є брат, доктор Айподох – патологоанатом.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.