Субота, 20.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Липень » 6 » Освітяни Турківщини справедливо остерігаються так званих реформ
06.07.2017 (11:58)  

   Освітяни Турківщини справедливо остерігаються так званих реформ
Суперечливі почуття викликає лист Міністерства фінансів України, надісланий до Верховної Ради і Міністерства освіти і науки.

Про це пише у своєму блозі експерт Ігор Лікарчук.

"Проект закону «Про освіту», підготовлений до другого читання, нe може бути підтриманий Міністерством фінансів, оскільки не має фінансового забезпечення, а його ухвалення у такому вигляді буде черговим популістським кроком", - зазначено у згаданому листі Мінфіну.

У міністерстві наголошують, що проектом Закону передбачено встановлення протягом 2018-2019 років мінімального окладу вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів (в прогнозних умовах 2018 року - 7048 грн.) та мінімального окладу науково-педагогічного працівника на рівні, який перевищує 25 відсотків найнижчого посадового окладу педагогічного працівника (8810 гривень), проте на реалізацію цих планів немає фінансового забезпечення.

На думку Ігоря Лікарчука, якщо ми хочемо реформ, то потрібно шукати кошти на ці реформи.

"Без грошей нічого не буде. І в цьому контексті підтримати позицію Мінфіну не можна. А ті, хто готував проект закону, не розуміли й не усвідомлювали, що мріяти про молочні ріки й кисільні береги можна лише тоді, коли маєш, за що їх придбати? Невже не можна було фінансові питання узгодити раніше, а не з’ясовувати стосунки за 7 днів до внесення проекту в зал? Це якийсь абсурд".

Як виявилося, освітяни Турківщини недарма остерігаються так званих освітніх реформ.

Крім того, сьогодні, 6 липня під час конференції з питань реформ в Україні Гройсман заявив, що реформа освіти Україні зараз не по кишені.

"Новий закон про освіту, тобто нова система освіти в нашій країні, буде коштувати $3 млрд. І тут виникає питання, чи зможемо ми зробити це виходячи з того, що у нас є економічні проблеми сьогодні, які накопичилися за десятиліття, чи ні? Очевидно, що зараз нам це не по кишені. Це означає, що реформа освіти буде пролонгована, і це не дуже добре", – сказав Гройсман.

Раніше міністр освіти Лілія Гриневич заявляла, що до 2030 року на виконання закону "Про освіту" необхідно близько 87 мільярдів гривень. "Про вартість закону важко говорити. Ця вартість розподілена на 12 років. Найбільша сума, яка додатково потрібна, це за 12-й рік навчання, але цей рік буде, згідно з законом, у 2029-2030 роках. Також, наприклад, там закладено підвищення зарплати вчителів, яке розподіляється на 5 років. Тобто ця загальна сума розписана на роки", – сказала Гриневич.

Водночас, в МОНі уточнили, що на реалізацію концепції Нової української школи необхідно 3,47 млрд грн.

Як уже писав Експрес рік навчання доньок Гройсмана за кордоном коштує понад 2,5 мільйона гривень.

На офiцiйну зарплату шiсть тисяч гривень Володимир Борисович не мiг би дозволити собі такi витрати. У 2015 роцi вiн вказав сукупний дохiд сiм'ї близько 3 млн. грн., бiльше як половину отримав вiд оренди нерухомостi та пiдприємницької дiяльностi дружини.

Теги:  реформа, фінанси, освіта, Турківщина, Влада

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 535 | Додав: Today | Теги: реформа, фінанси, освіта, Турківщина, Влада | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 Правда   (07.07.2017 23:11)
А отут свята правда biggrin . Тут вірю Вам п. Віктор.

0
1 Victor   (07.07.2017 07:31)
«…на реалізацію цих планів немає фінансового забезпечення».

Бариги при владі придумали класну схему, як знайти кошти. Підвищення зарплат, фінансування псевдо-реформ і т.д., відбувається наступним чином: знеціненням курсу національної валюти. В результаті люди їздять по зарплату тачками, а в доларовому еквіваленті стають все біднішими. Коли відбувалася презентація Гіпер-плану, вибачте, Кіпер-плану з розвитку Карпат, вуйко-фінансист сказав, що реальна вартість доляра на сьогоднішній день – 2/2.5 грн за доляр. Штучне зниження курсу – це чистої води державна зрада – прогинання під іншу державу, яка нам «допоможе». Всі ті «помічники», котрі зі своїми удавлячими обіймами любові та помочі лізуть сюди зі всіх боків, перетворили державу у полігон, на якому змагаються між собою за першість найкращого помічника. А місцева злодійня кожному підігрує, аби доїти по кілька корів нараз. В народі кажуть так: «Помастили губи медом, а облизати не дали».

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.