Субота, 20.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Липень » 7 » ПРО СТВОРЕННЯ ОПОРНИХ ШКІЛ ТА ФІЛІЙ
07.07.2017 (23:28)

   ПРО СТВОРЕННЯ ОПОРНИХ ШКІЛ ТА ФІЛІЙ

Закон України «Про загальну середню освіту» (ст. 14, п.2) говорить, що кількість учнів у класі сіл та селищ повинна становити не менше 5 осіб. При меншій кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною формою навчання, згідно Положення про індивідуальну форму навчання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 12.01.2016 р. №8. Відповідно до нього, індивідуальна форма навчання може запроваджуватися з кількох причин, серед них:

- для осіб, які за станом здоров’я не можуть відвідувати школу;

- для осіб, що проживають у селах і селищах (коли кількість учнів у класі становить менше 5 осіб).

Проблемою нашого району є мала, порівняно з попередніми десятиліттями, наповнюваність шкіл і, відповідно, в багатьох ЗНЗ є класи, що складаються з менш ніж 5 учнів.

Отже, ці школярі повинні вчитись на індивідуальному навчанні. Згідно згаданого Положення про індивідуальну форму навчання, учням, що переходять на індивідуальне навчання в зв’язку з відсутністю повного класу (5 і більше учнів), визначене таке тижневе навантаження:

1-4 класи - 5 год. на тиждень на кожного учня; 5-9 класи - 8 годин на тиждень; 10-11 класи -12 год. на тиждень, тоді коли учні в повних класах мають 20-25 год. тижнево-навчального навантаження. Різниця разюча! Хіба можна якісно навчити дитину за 5 год. на тиждень? Що ж робити, де шукати вихід? Такий вихід Міносвіти пропонує в оновленому Положенні про освітній округ, де анонсує ще одне нововведення сучасної освіти - створення опорних шкіл та їх філій.

Опорна школа створюється з метою забезпечення доступу учнів до якісної освіти, поглибленого вивчення окремих предметів, отож, вона матиме потужне фінансово-матеріальне забезпечення на обладнання кабінетів фізики, хімії, біології, іноземних мов, інформатики і т.д., закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання, облаштування майстерень, спортзалів, гурткову роботу і т.д.

Чому тільки на опорні школи? Бо на це потрібні величезні кошти, на всі школи їх поки що не можуть виділити, тому таким чином хочуть наблизити якісну школу до наших дітей. Звичайно, над усім цим обладнанням має стояти сучасний, розумний, креативний учитель.

Що ж з філіями? Філіями, з яких буде здійснюватися підвіз учнів до опорної школи автобусами «Школярик», може стати школа І або І-ІІ ступенів (без пониження ступеня, якщо так вирішить засновник - районна рада в нашому випадку).

Учительські колективи опорного закладу та філії стають єдиним колективом, яким керує директор опорної школи, що повинен обиратися за конкурсом, та завідувачі філій і їхні заступники.

Сесією Турківської районної ради в нашому районі буде визначено 2 опорні школи - Боринський НВК та Турківський НВК. З часом їх кількість може збільшуватися. Зараз в районі піде процес формування філій до кожної з цих опорних шкіл.

Школа-філія отримає можливість створювати в початкових класах, за відсутності повних класів, класи-комплекти, що дасть можливість уникнути індивідуального навчання для учнів молодших класів. Учительські колективи невеликих шкіл отримають можливість влитися в колективи більших шкіл, при відносній автономії роботи у філії.

Батьки, за бажанням, отримають можливість вибору більш матеріально-технічного забезпечення навчального закладу для своїх дітей. Учні - можливість у старших класах отримати шкільні знання, вміння, навички у сучасному навчальному закладі. Це переваги. Які ж ризики? Насамперед, нове завжди страшить невідомістю. Сільські громади бояться втратити школи. Вчителі - роботу. Але зміни - необхідні. Вони - вимога часу, міняється світ, міняється мета та способи навчання. Епоха чорнильних ручок вже відійшла в минуле, тепер для якісної освіти старшокласників потрібні вже не тільки шкільна дошка, книжка, крейда, а більш сучасні засоби, що зроблять наших дітей більш пристосованими до вимог сучасного високо-технологічного світу. Ніхто не хоче закривати школи, адже наші школи - центр життя кожного села. Стати філією без пониження ступеня - це вихід для багатьох невеликих шкіл, адже, згідно проекту нового Закону про освіту, прийняття якого очікується ще цього року, фінансування маленьких окремих шкіл ляже на плечі місцевого (районного) бюджету, а він у нас дуже обмежений...

Тому дивує позиція окремих директорів ЗНЗ, які, не бажаючи поміняти статус директора на завідувача філією, вводять в оману громадськість, говорячи про закриття школи, в разі, коли заклад стане філією.

Наталія ГОШІВСЬКА, начальник відділу освіти Турківської РДА.

Газета "Бойківщина" №26,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 631 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 Victor   (09.07.2017 08:07)
Жарти жартами, але давайте подивимось на проблему «реформування» освіти. З одного боку створюються опорні школи, філії, запроваджується індивідуальне навчання, технічно обладнуються супер-класи – це все добре. А з іншого боку – армія педагогів радянської доби, пенсіонери, а є й купа таких, котрі нездатні й близько пройти тести для учнів, ба навіть на «переатестації» треба провести відповідні маніпуляції, аби залишитися в своєму кріслі (звідси й страхи). Супер-обладнання знання не дає, знання дає жива людина-спеціаліст. Але її якраз реформа і не стосується. Як діда з бабою не обставляй комп’ютерами, вони від цього професорами не стануть. Початок реформи – це реформування самого педагога, а вже звідси починається оновлення освіти. До цього часу всякі переставляння з місця на місце шкільних предметів ради оновлення, не мають ніякого змісту.

0
1 Victor   (08.07.2017 07:52)
«…згідно Положення про індивідуальну освіту…».

«Аналітична фірма відкрила у селі філію. Приходить до них селянин тай каже:
- Що мені робити, у мене кури здихають?
- А ви їх годуєте?
- Так. Пшеницею.
- А ви підсоліть трохи пшеницю.
Подякував хлоп за пораду тай пішов. Приходить за тиждень:
- Я пшеницю підсолив, а кури далі здихають.
- А ви їх поїте?
- Так. Водою.
- А ви підсолодіть воду.
Пішов хлоп. Приходить в третій раз:
- Я пшеницю підсолив, воду підсолодив, а кури всі здохли.
- Всі-всі? Жаль. Але у нас ще багато для вас хороших порад».

«…ще одне нововведення сучасної освіти – створення …філій».

«Син запитує у батька:
- Тату, а що таке філія?
- Синку, у тебе є ноцник?
- Так, тату.
- Так от твій ноцник – це є філія нашого унітазу».

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.