Субота, 20.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Липень » 14 » МИРОСЛАВА КАЛИНИЧ: «ЗНИЩЕННЯ ЛІСІВ - ДОБРЕ ВІДПРАЦЬОВАНА СХЕМА »
14.07.2017 (10:50)

   МИРОСЛАВА КАЛИНИЧ: «ЗНИЩЕННЯ ЛІСІВ - ДОБРЕ ВІДПРАЦЬОВАНА СХЕМА »

30 червня, відбулася сесія Турківської районної ради. Одне з важливих питань, що виносили на її розгляд - „Про заборону проведення суцільних рубок на території Турківського району Львівської області”. Те, що воно важливе, видно зразу, так як на сесію прийшли небайдужі жителі району, які дійсно вболівають за нашу Турківщину, був присутній депутат Львівської обласної ради Михайло Ільницький, і найцікавіше - в залі були представники поліції. Я не пам’ятаю сесії районної ради, коли б стільки поліціянтів були присутні і в залі засідань, і на вулиці.

Але менше з тим. Питання дійсно дуже важливе. Якщо цього разу депутати не проголосували за заборону суцільних рубок, то наступного разу проголосують обов’язково.

А тепер, як громадянин України, як депутат Турківської районної ради від ВО „Свобода”, хочу висловити свою думку з цього питання.

Отже, з року в рік ми чуємо від влади про боротьбу з незаконною рубкою лісів у Карпатах. Проте незаконна рубка не те що не припиняється, але і посилюється.

За письмовою інформацією, яку я отримала на свій депутатський запит від Турківського відділення державної фіскальної служби, чітко можна зробити висновок про наступне:

1. Починаючи з 2015 року і по 1 червня 2017 року, згідно з надходженнями до державного та місцевого бюджетів від податків, зборів і платежів, в рази зросли потужності з вирубування лісів в ДП «Турківський лісгосп»;

2. Збільшені платежі та рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів в ДП «Боринське лісове господарство»;

3. Загалом всі лісокористувачі району показують збільшення суми щодо надходжень податків, зборів та платежів до державного та місцевого бюджетів.

Ці факти свідчать про збільшення обсягів рубок деревини!

Натомість екологи б’ють тривогу та попереджають, що ліси в українських Карпатах на межі вимирання, а Україна може зіштовхнутися з екологічною катастрофою колосальних масштабів.

Значною мірою цьому сприяє українське законодавство, що не в змозі не те, що покарати винних, а навіть і довести їх вину. Адже за законом, кримінальна відповідальність наступає, якщо внаслідок вирубки лісу завдано шкоди на 50 тисяч гривень і більше. А за адміністративною відповідальністю передбачено покарання у вигляді штрафу -170 гривень.

Депутати ВО «Свобода» неодноразово зверталися до правоохоронних та природоохоронних органів щодо численних фактів незаконних вирубок лісів. Але результату — нуль. Знищення лісів відбувається у величезних масштабах та за добре відпрацьованою схемою: призначається санітарна рубка, а вирубується найкраща деревина, що списується як «дрова» та йде здебільшого за кордон. Майже щодня в новинах ми чуємо про черговий вирубаний ліс.

Фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді зініціювала проект рішення про введення тимчасового мораторію на рубки лісів у Львівській області, який успішно був заговорений і змінений.

Замість боротьби з рубками лісів, обласна влада вирішила скористатися моментом і зайнятися дерибаном посад у обласному «Галсільлісі». У результаті Турківський «Галсільліс» очолила особа зі сумнівним минулим, яка співпрацювала з Партією регіонів.

На нашу думку, потрібен жорсткий контроль з боку як держави, так і громади над вирубкою лісу. Потрібно припинити діяльність тіньового бізнесу, який процвітає в районі. Місцеві громади повинні взяти під контроль ситуацію, патрулювати дороги, інакше ми ніколи не припинемо свавілля лісової мафії.

Беручи до уваги вищесказане, МИ ВИМАГАЄМО:

1. Заборонити суцільні рубки на території Турківського району, терміном на 1 рік.

2. Зобов’язати керівників лісогосподарських підприємств здійснювати посадку лісу на постійній основі та звітувати про це на кожній сесії районної ради.

3. Звернутися в правоохоронні органи з проханням про здійснення ними постійного контролю за фінансово-економічною діяльністю лісових господарств.


Мирослава КАЛИНИЧ, депутат Турківської районної ради, фракція ВО “Свобода”

Газета "Бойківщина" №27,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 310 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.