Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Серпень » 11 » НА ПРОСЛАВУ БОГА
11.08.2017 (14:16)

   НА ПРОСЛАВУ БОГА
+відео

У свята та недільні богослужіння приходять до храму Покрови Пресвятої Богородиці м. Турка юні хористи - Марія Благун, Оля Благун, Діана Дем’ян, Марина Земан, Ірина Земан, Вікторія Хомин, Ольга Сакаль, Ольга Пігур, Катерина Пігур, Марта Прик, Олег Яворський, Михайло Кишенич, Микола Яворський, Олександр Маціканич, Вікторія Маціканич, Поліна Маціканич, Михайло Шуптар, Ірина Малетич, Вікторія Ількович, Діана Яворська, Вікторія Яворська - щоб возвеличити своїм щирим співом Господа Бога. Настоятель храму о. Михайло глибоко розуміє, як важливо і необхідно залучати до церкви дітей, молодь, а тому щиро радіє юним паросткам дитячого церковного хору, з яких, віриться, виростуть справжні носії і таланти церковного піснеспіву. За його активної підтримки та ініціативи талановитої дівчини, студентки Дрогобицького музичного коледжу (факультет - хорове диригування), турківчанки Анни Саварин, і розпочав свій творчий шлях дитячий хор церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Минулої неділі у храмі перед прихожанами уже був третій виступ маленьких хористів. Люди безмежно тішаться, бо коли співають діти, вони вкладають у цей спів свою душу і серце. Дитячий спів - це ангельський спів.

Регент хору Анна Саварин - чудовий фахівець своєї справи, докладає максимум зусиль для того, аби об’єднати в єдине ціле охочих співати в хорі. До речі, жодна дитина, яка є в хорі, не має музичної освіти, а лиш бажання і гарний голос.

- Організувалися ми навесні - 25 березня відбулася перша репетиція. Оголошення про набір дітей до дитячого церковного хору зробив у церкві священик Михайло. Залучати до хору планувала дітей, віком від 7 до 14 років. Але так сталося, що виявили бажання співати й маленькі діти -навіть такі, яким виповнилося всього 4 рочки (Катерина Пігур). Тому доводиться працювати не суто над правильністю співу, а й над дикцією дітей. Адже ще не кожна дитина вміє правильно вимовляти букви, а то й слова. В сукупності розвиваємо і музичний слух і дитячу уяву, і пам’ять. Репетиції проводжу двічі на тиждень. Але зараз, у серпні, я зробила усім хористам місяць канікул - для відпочинку, а вже з вересня будемо займатися хоровим співом виключно по суботах. Усі наші репетиції, до речі, відбуваються в ігровій формі, - розповідає Анна Саварин. - Це - діти, і не може так бути, аби вони постійно тихенько сиділи. Вони - імпульсивні, гіперактивні, а особливо менших потрібно ще й якось забавляти. Звичайно, що у репертуарі хору усі твори на церковну тематику -співаємо про Бога, про ангелів і святих. Добре уже вивчили молитву «Боже великий єдиний...» - церковний гімн України, написаний ще в 1885 році. Твір прекрасний, можливо, для дітей трохи й важкуватий, проте ми осилили його. Традиційно він співається у всіх церквах, і ми вирішили не порушувати цієї гарної традиції. Також поступово вчимо літургічний спів. Розпочали з херувимської пісні і будемо включати її у святкову недільну Літургію.

Хор має прекрасну назву -«Перлина». Перлина уособлює світло, посвячення, чистоту і духовну доблесть. У святому Письмі царство Христове уподібнюється до дорогоцінної перлини, яку купує купець, продавши усе, що мав.

- Це діти самі придумали назву. Її запропонувала одна дівчинка. Щоправда, спочатку кожен виголосив свій варіант, але спільним рішенням дійшли думки, що все-таки наш хор буде називатися «Перлина». Бо ця назва усім найбільше сподобалася, - каже регент хору. - Я дуже задоволена створенням хору. Якщо дітям це в радість, то для мене це подвійна радість. Бо в такий спосіб вони мають можливість отримати перші знання про музичну освіту, починають розуміти суть релігійних свят, саму Літургію. Врешті-решт задоволені й батьки, що їхні діти мають таке чудове заняття, та й школа радіє за своїх вихованців.

Порадіймо за «Перлину» й ми, де у спільній молитві до Господа у пісні єднаються ці милі дитячі голоси.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №31,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 930 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.