Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Серпень » 11 » Будуйте, але не у нас
11.08.2017 (19:05)

   Будуйте, але не у нас
Як завершились громадські слухання щодо будівництва сміттєпереробних заводів на Львівщині

Упродовж місяця у різних містах і селах Львівщини проводили громадські щодо будівництва сміттєпереробних заводів. Раніше ЛОДА оприлюднила список з 17 потенційних ділянок, де можуть бути збудовані такі заводи.

Представник ЛОДА Назарій Романчук, за даними Укрінформу, заявив журналістам, що кілька громад уже погодились розташувати на своїх землях заводи по глибинній переробці чи спалюванню сміття, хоча й відмовився назвати ці громади.

ZAXID.NET вирішив перевірити слова чиновника і з’ясував, що жодна з територіальних громад, де справді відбулись такі громадські слухання, не дала згоди на будівництво таких заводів. Нам вдалося знайти лише одне село, мешканці якого не висловили різкого протесту.

На карті червоним кольором позначені міста і села, де висловилися проти розміщення сміттєпереробних заводів; блакитним – де не заперечували; зеленим – ті, де громадські слухання не відбулися

Варто зауважити, що у ході неформальних дискусій (часто це навіть не були громадські слухання) селяни визнавали, що сміття потрібно утилізувати, і для цього необхідно будувати сміттєпереробні комплекси, проте, коли розмова доходила до конкретної ділянки в межах або поряд з тою чи іншою місцевою радою, то у більшості випадків представники громади старалися вишукати аргументи, чому вони не можуть підтримати розміщення такого підприємства саме на їхній території.

Громадські слухання мали відбутися у Боринській сільраді Турківського району, під час яких мали обговорювати доцільність розташування сміттєпереробного комплексу на сміттєзвалищі в урочищі «Вільховата».

Однак, предметної дискусії не відбулося. До мешканців Борині не приїхали ні представники потенційних інвесторів, ні представники профільних департаментів Львівської облдержадміністрації.

«Людей зібралося багато, однак обговорення на ту тему, яка була заявлена, не було. Не було інвестора, тому не було кому предметно задавати питання, не було з ким дискутувати. Це була зустріч мешканців села із головою райадміністрації, під час якої ми обговорили низку питань, зокрема й щодо функціонування сміттєзвалища в урочищі «Вільховата», – повідомив голова Турківської райдержадміністрації Олександр Лабецький.

За його словами, сміттєзвалище фактично розташоване на горі, вершині вододільного хребта, з якої беруть початок дві річки.

«Це було не мудре рішення радянської влади влаштувати тут сміттєзвалище. Зараз воно є перевантаженим. Мешканці сіл Мельничного та Борині відчувають незручності через сміттєзвалище, і настійливо просять, щоб із Турки не продовжували звозити сюди сміття. Зараз ми маємо 1 млн грн на рекультивацію цього сміттєзвалища. Із міським головою Турки досягли домовленості, що міська рада буде шукати ділянку для нового сміттєзвалища, натомість селяни погодилися, що ще якийсь час сміття звозитимуть на сміттєзвалище в урочищі», – повідомив він.

На думку Олександра Лабецького, потенційні інвестори не приїхали до Борині, бо тут не достатньо сміття для переробки у промислових масштабах, а возити його із віддалених міст є економічно не вигідно.

Юлія Поліковська

zaxid.net

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 633 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
0
2 ZOHAN   (24.08.2017 09:39)
Надіюся наші люди думають головою а не .... робочі місця + дохід жо місцевого бюджету..

0
1 Victor   (17.08.2017 07:59)
Якщо уважно придивитися, як у нас живе країна, то можна побачити, що будь-яке питання життєвого характеру – політика діяльності, в процесі реалізації переходить відразу в політику влади. Замість того, аби все просто вирішити і жити по-людськи, між земними богами починаються якісь дурні ігри, щоб поставити простолюдинів в залежність від того чи іншого бога. Віками тут нічого не міняється: срач внизу і гризня за владу на горі. Таке собі загальне отупіння – розумовий ступор, оціпеніння. Ні, ні! Люди вчені: мають по кілька вищих освіт, вміють читати, рахувати…, але як тільки справа доходить до елементарних питань, так відразу починаються тваринні відносини – хто кого.

Проблема утилізації відходів людської діяльності не нова. Там, де цивілізація просунулася трохи вперед, там ця проблема давно вирішена, або активно вирішується. Де вигідно – там стоять великі сміттєпереробні заводи, де не вигідно, там стоять малі заводи, або сортувальні лінії й налагоджена доставка сортованого сміття на сміттєпереробні заводи. Люди тут думають про довкілля, зручність проживання, нормальні стосунки. Тут не б’ються за владу над сміттям – просто переробляють і мають з того велику користь: моральну і матеріальну.

В державах з печерним ладом все по іншому. Тут серуть де попало і воюють за владу над купами гівна. Не піклування про довкілля являється складовою політики діяльності, а гра м’язами на купі гівна. В районі вже давно можна було збудувати компактний сміттєпереробний завод, аби вирішити проблему сміття, але хто ж тоді буде грати м’язами? Так і до атрофії можна дійти. Ні війни, ні голод, ні в’язниці – ніщо не здатне перевести мислення у інший ракурс. Все крутиться довкола влади, грошей, слави. І як виявляється, на всьому можна заробити, адже гроші не пахнуть.

«ДЕНЬГИ НЕ ПАХНУТ»

От смеха скатится слеза,
А может быть от сожеленья.
Но я хочу Вам рассказать,
Пришло откуда выраженье…

А речь пойдёт здесь о деньгах,
Что не имеют они запах.
И не пропахнуть им в веках,
Пусть даже были в грязных лапах.

Как вездесущий пилигрим,
Цитаты странствуют по свету.
Вот и цветущий прежде Рим
Прислал нам поговорку эту.

Правителем, Веспасиан,
Господствовал в то время в Риме.
Указ особый им был дан.
В историю вошло то имя.

Никто подумать там не мог,
Во что вольётся указ этот.
Что будут все платить налог
За посещенье туалета.

Сын его даже попрекал:
-«Ну как отец тебе не стыдно,
Добрался ты до «нужника»
Дерьмо теперь и то ликвидно».

Веспасиан спокойно так,
Достал из пояса монету:
-«Сынок, понюхай мой пятак
И знай, что запаха в нём нету.

За что налог брать? Всё равно,
За туалет или за плаху,
Имеет запах лишь г…о,
А деньги сын, они не пахнут»!

(Автор: Акинин Сергей Михайлович).

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.