Середа, 24.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Серпень » 29 » Делегація Турківщини взяла участь у відкритті “Вежі пам’яті “на Старосамбірщині.
29.08.2017 (16:09)

   Делегація Турківщини взяла участь у відкритті “Вежі пам’яті “на Старосамбірщині.

На вершині гори Діл біля села Недільна Старосамбірського району 27 серпня відкрили та освятили «Вежу пам’яті» - унікальну дерев’яну дзвіницю, аналогів якій нема в Україні та поза її межами. Дерев‘яна споруда має висоту 43 метри. Цей рекорд зафіксували у Книзі рекордів України.

Місце для спорудження такого пам’ятника вибране не випадково. На горі Діл в роки Другої світової війни діяла школа УПА. В одному з боїв з німецьким військовим підрозділом загинуло 43 повстанці.

Дерев’яна споруда – це величний пам’ятник всім, хто віддав життя за волю і незалежність України, в місці, яке увійшло в історію національно-визвольної боротьби під псевдо «Київ», оскільки тривалий час було важливим осередком цієї боротьби.

«Вежу пам’яті» вінчає хрест, який на сьогодні є найвисотнішим у Європі –розташований на висоті 907 метрів над рівнем моря. Цей рекорд зафіксували у Книзі рекордів України.

..

Участь у відкритті «Вежі пам‘яті» взяли мешканці Турківщини Богдан Петренко, Василь Корнутяк, Мирон Бойко, Нагайко І.Ю, І.Пруц, Микола Лило, Михайло Ференц, Микола Паленичка, Ігор Вишотравка, І.І.Мись, Б.І.Мись , заступник голови Турківської РДА -Юрій Лило, дочка президента Української головної визвольної ради (УГВР) Наталія Осьмак, народні депутати України - Ярослав Дубневич та Дмитро Ярош, Голова Львівської ОДА -Олег Синютка, Михайло Гичка - депутат обласної ради, Максим Козицький - керівник ПП "ЕКО ОПТІМА", Тарас Стецьків, Андрій Корнат, делегації з Львівської, Рівненської, Київської областей, ветерани АТО, представники громадськості.

«Ці хлопці, які полягли тут, не думали про гроші і славу, вони думали про Україну, про нашу землю. Я переконаний що саме як УПА, саме як добровольчі загони в свій час, а тепер регулярне українське військо обов’язково приблизить той час коли ми повернемо собі окуповані території. І такі «Вежі пам’яті» стоятимуть не тільки тут у нас в Галичині, а й на тих загинули наші хлопці на Сході. Тому що там буде наша пам’ять, там буде наша звитяга» – наголосив у своєму виступі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Тут спільно поклали квіти та помолились за полеглих Героїв України.

Довідка.

Перші роботи на горі Діл розпочались у 2009 році. Розробив проект унікальної дерев’яної споруди львівський архітектор Олесь Дзиндра.

Бойківська правда , portal.lviv.ua

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 351 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.