Середа, 24.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Серпень » 30 » Як не втратити субсидію у новому опалювальному сезоні?
30.08.2017 (21:43)  

   Як не втратити субсидію у новому опалювальному сезоні?
18 серпня урядом України було прийнято зміни до порядку оформлення субсидій. Хто тепер має право на цю пільгу та до чого призвела політика масового субсидіювання?

На ці та інші питання відповідає експерт з соціальних питань, член партії «Батьківщина» Андрій Павловський.

- Які новації були ухвалені Кабінетом Міністрів, і що собою являє нова система субсидій?

- Дійсно, 18 серпня урядом було прийнято зміни до порядку оформлення субсидій, які ускладнили отримання субсидій, якщо говорити чесно.

По-перше, уряд тепер вимагає від тих, хто претендує на субсидійні виплати, давати свою декларацію про доходи родини не за минулий рік, а за останні два квартали. Це робиться для того, щоб врахувати підвищення мінімальної зарплати, яке відбулося на початку цього року. Уряд вважає, що це збільшило доходи, тому деякі родини втратять право на отримання цих субсидій.

По-друге, якщо родина має борги по комунальним виплатам за два місяці або борг сумою 340 гривень за комунальну плату, вона так само позбавляється субсидійної виплати.

По-третє, продовжує діяти старе правило: якщо родина протягом року зробила покупок на суму 50 тисяч гривень, вважається, що вона має високий дохід, і таким людям не належить отримувати субсидію.

По-четверте, уряд фактично відновив інститут прописки. Зараз люди можуть отримувати субсидію тільки за фактичним місцем проживання, і за цим будуть слідкувати. Для цього урядом передбачається інститут так званих соціальних інспекторів, які отримали широкі повноваження, аж до того, що можуть заходити без попередження в оселі отримувачів соціальної допомоги, та встановлювати, чи відповідає їхній рівень життя задекларованому.

- Чи буде це стосуватися переселенців?

- Це буде стосуватися всіх, хто отримує будь-які соціальні виплати.

Ми пам’ятаємо, що ще на початку року міністр соціальної політики пан Рева радісно повідомляв, що в нас подали заявки на отримання субсидій 7,5 мільйонів родин, а це 60% всіх домогосподарств. В той час, як в європейських країнах на подібний вид допомоги претендує не більше 10% громадян. Це ж абсурд, коли ⅔ родин отримують соціальну допомогу. На це звернули увагу наші міжнародні партнери та зробили нашому уряду зауваження, що це не співставно з європейською практикою. Тому уряду нічого не залишалось, як погіршити умови отримання субсидій.

- Багатьох заплутало питання монетизації субсидій, адже здавалося, що кошти будуть давати на руки, але це виявилось не так.

- Дійсно, в черговому меморандумі, підписаному з Міжнародним валютним фондом, уряд взяв на себе зобов’язання монетизувати субсидії. Що це означає? Що вся сума субсидій, яка нараховується родині, має даватися їй грошима. І люди самі повинні розпоряджатися цими грошима.

Проте уряд сказав, що на руки будуть видаватися лише зекономлені залишки — якщо вам вдалося зекономити, то ці гроші можна буде отримати, написавши відповідну заяву. І то ця сума не має бути більшою, ніж 700 гривень. А якщо людина зекономила 1500 тисячі гривень, то решта суми повертається до бюджету. Тобто це не та монетизація, яку було обіцяно МВФ, вийшла не монетизація, а профанація.

- Президент Порошенко оголосив верифікацію субсидій. Як вона проходить?

- Будуть перевіряти всіх, хто отримує соціальну допомогу. І відповідна соціальна інспекція буде перевіряти, маєте ви право отримувати соціальну допомогу чи може ваші доходи стали зависокі останнім часом. Ця перевірка направлена в першу чергу на те, щоб зменшити отримувачів субсидій.

Хочу звернути увагу, що на Заході отримують субсидію люди з інвалідністю, та ті, хто не в змозі себе забезпечити, а в нас 50% отримувачів субсидії — це працюючі люди.

- Як не втратити субсидію в цьому році тим, кому вона дійсно потрібна?

Необхідно слідкувати за своїми доходами, не робити помилок в декларації, адже, якщо ви зробили помилку в декларації, і це стане відомо, вас тут же позбавлять субсидії. Потрібно також погасити всі комунальні борги.

Необхідно слідкувати за покупками — якщо за останні два квартали ви придбали щось за 50 тисяч гривень і це стане відомо інспектору, він позбавить вас субсидії. І мало того, що прийдеться повернути всю суму за субсидії, та ще й доведеться сплатити штраф.

Окрім того, для отримувачів будь-якої соціальної допомоги, банківська таємниця не діє. Якщо ви розплачувалися за якусь крупну покупку банківською краткою, це одразу стане відомо інспектору.

Зараз виникла інша проблема: до нас з регіонів стала доходити інформація, від роботодавців, що до них звертаються робітники з проханням показувати занижену заробітну плату. А це як раз пов’язано з субсидіями. Бо по формулі отримання субсидій — чим менша заробітна плата, тим більша субсидія. Тому ця субсидійна політика сприяє тінізації ринку праці.

Джерело

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 382 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (31.08.2017 07:46)
«На це звернули увагу наші міжнародні партнери та зробили нашому уряду зауваження, що це не співставно з європейською практикою. Тому уряду нічого не залишалось, як погіршити умови отримання субсидій».

А якби не звернули уваги, то наступного року субсидії отримувало б не 7,5 мільйонів родин, а 15 мільйонів і так далі, аж поки всі, включно з олігархами, не жили б на субсидіях. Як кажуть в народі: «Голь на выдумки хитра». Один від злиднів оформляє субсидії , а інший біситься від жиру і ще допомоги прагне. Тепер уряд, під тиском партнерів, «мусить» погіршити життя клоунам і ускладнити для них процес отримання субсидій. Голь і тут знайде вихід, як «надути» державу, котра «надуває» голь. Історія світу нагадує змагання між багачами і жебраками за матеріальні блага, а ось змагання за духовні цінності відсунуті далеко назад. Після змін до порядку отримання субсидій, для багатьох відпаде потреба в «монетизації».

«Лист з дитячого спортивного табору:
- Дорогі батьки, живу я добре. Вчора у нас були змагання з боксу. Зубну щітку, пасту та інші непотрібні предмети висилаю додому».

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.