Середа, 24.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Вересень » 4 » РЕКУЛЬТИВУЮТЬ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ НА ВІЛЬХОВАТІЙ
04.09.2017 (12:28)

   РЕКУЛЬТИВУЮТЬ СМІТТЄЗВАЛИЩЕ НА ВІЛЬХОВАТІЙ

На XXXVII, позачерговій, сесії Турківської міської ради одним із перших у порядку денному було питання сміттєзвалища, що знаходиться в урочищі Вільховата, а саме - про передачу функцій замовника робіт з його рекультивації’ Турківській райдержадміністрації.

- Обласною радою з фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 980 тис. грн. на рекультивацію полігону твердих побутових відходів на території Турківського району в урочищі Вільховата, за межами смт. Бориня, - пояснив міським депутатам перший заступник голови РДА Микола Яворський.

- Тому Турківська райдержадміністрація звертається до міської ради з пропозицією передати їй функції замовника робіт на проведення рекультивації. З цією метою буде створена спеціальна комісія, до складу якої увійдуть представники адміністрації, міської ради та гро мадськості, яка слідкуватиме за проведенням рекультиваційних робіт. Слід сказати, що недавні громадські слухання відносно даного сміттєзвалища, які проходили у Боринській селищній раді, закінчилися тим, що громади Борині, а також Мельничного, висловилися за закриття сміттєзвалища і рішуче налаштовані не пропускати туди машини з відходами. Складається ситуація, що полігон необхідно рекультивувати, обвалувати, провести ряд інших робіт. У зв’язку з цим, і п рошу сесію місько ї ради підтримати дане рішення.

На адресу виступаючого відразу ж прозвучало запитання від міського голови Геннадія Когута:

- Я був учасником слухань у Борині, про які Ви згадали, тоді від голови Турківської районної адміністрації Олександра Лабецького та депутата Львівської обласної ради Ігоря Комарницького прозвучала чітка позиція відносно того, що рекультивація проводиться із подальшим закриттям сміттєзвалища. А міську раду поставлено в такі умови, що за рік часу Турка має знайти собі сміттєзвалище. Обвалувати і закрити сміттєзвалише - це не є вирішенням питання, адже відходи під землею будуть гнити і текти в річку. Я вважаю, що тверді побутові відходи мали би люди сортувати на місці, скидаючи у контейнери, і відразу мало би сортуватися й те сміття, яке вивозять на полігон. Тож міську раду цікавить: чи буде споруджена на Вільховатій сортувальна лінія і чи це буде рекультивація з подальшим користуванням, а чи рекультивація з подальшим закриттям?

- Позиція голови райдержадміністрації і депутата обласної ради справді була одностайною - Боринського смтітєзвалища не може бути, - ще раз наголосив Микола Михайлович. - Для того, аби зайшов сюди інвестор з метою переробки твердих побутових відходів, цього сміття недостатньо. Заплановано зробити сміттєзвалище на території Старосамбірського району -там буде відведена земельна ділянка, куди будуть вивозити сміття й з Турківського району. Але, щоб вивозити сміття туди, потрібно закрити сміттєзвалище на Вільховатій, а Турка, в свою чергу, має знайти місце не для сміттєзвалища, а для будівництва сортувальної лінії, звідки його вивозитимуть на спеціальний полігон на Старосамбірщину. А рекультивацію на Вільховатій зробити мусимо - сміття звідтам ніхто не вигребе. І, до слова, рекультивація не означає лишень присипати відходи землею, і вони будуть під землею гнити. Це ціла система дренажів, встановлення і відведення газів метану, відводів води та багато інших робіт. Оце все, що наразі я можу сказати. Але Турка в будь-якому випадку має знайти місце дл я сортування свого сміття. Наразі вищезгадане сміттєзвалише ще якийсь час працюватиме.

Зокрема депутата міської ради Ігоря Хомика зацікавило, чи виділення землі під сортувальну дільницю залишиться проблемою тільки міської ради? Чи, бува, районна влада не відгородиться від міста після рекультивації! і Турка не попливе у смітті?

На що міський голова Геннадій Когут відповів:

- Наші проблеми так чи інакше доведеться вирішувати самим. Знайти земельну ділянку, де можна би було накопичувати відходи, сьогодні нелегко. Сортувати сміття однозначно треба. Тому уже зараз, не відкладаючи на потім, пишемо програми, шукаючи співфінансування чи фінансування для вирішення усіх цих питань. До речі, уже маємо кілька відповідей відносно встановлення сортувальних ліній.

Тож сесія, розглянувши звернення Турківської РДА, вирішила передати функції замовника робіт ( в т. ч. виготовлення проектно-кошторисної документації) по рекультивації сміттєзвалища в урочищі Вільховата Турківській районній державній адміністрації.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №34,2017





Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 535 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.