Вівторок, 23.10.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Вересень » 12 » На Турківщині у холодних туалетах виховують спартанців
12.09.2017 (11:40)

   На Турківщині у холодних туалетах виховують спартанців

За інформацією департаменту освіти і науки Львівської ОДА, у Львівській області 25 шкіл не мають облаштованих вбиралень в приміщенні навчального закладу. тобто туалети у цих школах на вулиці.

Водночас як стало відомо 24 школи із цих 25 розміщені в Турківському районі. Найвірогідніше, що і цього року діти, які там навчаються, ходитимуть у туалети, що на вулиці.

Як пояснили у Турківській РДА, на облаштування туалетів у приміщеннях шкіл нема коштів. Програма розвитку освіти Львівщини, яку прийняли депутати Львівської обласної ради, передбачає облаштування туалетів у школах лише за умови співфінансування. Грошей на співфінансування Турківський район не має, адже він був і залишається дотаційним.

На Турківський район, як і на всі райони, лягло додаткове навантаження у сфері освіти (плата за електроенергію і зарплата техпрацівників), але нових джерел фінансування не з’явилося. Через політичне протистояння в районі не створена жодна об'єднана територіальна громада (ОТГ), яким законом передані додаткові фінансові надходження (бюджетна децентралізація). Відповідно, дефіцит грошей в освіті району сягає мільйонів гривень, яких взяти ні звідкіля.

Виходить, в той час, коли у цілій області діти по школах матимуть нормальні вбиральні, діти з Турківського району такими благами цивілізації скористатися не зможуть. Очевидно, що про це відомо давно, і можна було б в обласній програмі з розвитку освіти зробити виключення для Турки, де холодні карпатські зими, але так не сталось.

На облаштування цих 24 санвузлів у приміщеннях навчальних закладів потрібно 4 млн грн. Тобто 2 млн грн мали б виділити з районного бюджету і ще 2 млн грн. з обласного бюджету. Однак в районі від сили можуть знайти 400 тис грн. Тобто за умов співфінансування це ганебне питання можна буде частково закрити до кінця року лише в кількох школах.

galinfo.com.ua





Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 828 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 Victor   (15.09.2017 07:53)
«Легенький стук у двері. Міський чиновник відкриває, на порозі сільський учень:
- Вибачте, мені живіт прихопило. Зараз зима, а у нашій школі туалет на дворі. Можна мені до вашого туалету пройти?
- Та як тобі не соромно! Приперся з села у місто і ломишся у мій кабінет з таким проханням!
- Ще раз вибачте, будь ласка. Ви абсолютно праві. Мабуть, я краще просто нес*ру вам під двері».

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.