Середа, 16.01.2019 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Жовтень » 11 » Перерозподіл бюджетних коштів дозволить продовжити реставрацію церкви в с.Ісаї
11.10.2017 (12:03)

   Перерозподіл бюджетних коштів дозволить продовжити реставрацію церкви в с.Ісаї

10 жовтня, під час сесії депутати Львівської облради проголосували за внесення змін до програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки» .

Відтак перерозподіл коштів дозволить продовжити реставрацію чотирьох культурних пам’яток на Львівщині, інформують у прес-службі ЛОДА.

Як зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук відреставрують дерев’яну церкву Святого Михаїла у селі Ісаї Турківського району, церкву Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі, храм Різдва Пресвятої Богородиці у смт Щирець Пустомитівського району та Монастирський храм з дзвіницею в смт Підкамінь Бродівського району.

forpost.lviv.ua


Довідка:

Найдавніші відомості про церкву зустрічаються в документах 1507 р. Існуюча дерев`яна будівля збудована у 1663 р. майстром Іллєю Пантелимоном, про що занотовано (за Драганом) у різьбленому написі на західному одвірку, та відновлювалась у 1801 р., як свідчить напис на південному одвірку і в 1875 р. Візитатор (той, хто перевіряв парафію ) у 1766 р. відзначав, що всі три верхи були тризаломними, а над бабинцем був окремий престіл.

На прохання громади, яка намірилася звести новий храм, проект нової деревяної церкви виконав у 1928 р. архітект Яків Рудницький. У 1936 р. розпочалося будівництво нової мурованої церкви в неоукраїнському стилі за проектом архітекта Євгена Нагірного, завершене у 1938 р. Стара церква - пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовані обидві церкви на пагорбі посеред села, при дорозі. Стара деревяна церква стоїть ближче до краю пагорба. Будівля належить до поодиноких тепер зразків з крилосами. Складається з квадратової нави, гранчастого вівтаря та прямокутного бабинця. З півдня і півночі нави, при її східній стіні, прилягають крихітні крилоси, сховані під піддашшям.

Всі об'єми завершені восьмериковими верхами (над навою з одним заломом), увінчаними цибулястими банями з невеликими ліхтарями і маківками. Над бабинцем на другому ярусі влаштована емпора з відкритою аркадою - галереєю. Оперізує церкву широке піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів, яке навколо бабинця переходить в опасання на різьблених стовпах. Тепер простір перед бабинцем перетворений в закритий ганок.

Стіни надопасання і восьмериків кожуховані гонтами. Дахи, піддашшя та бані також вкриті гонтами. З південної сторони церкви, під опасанням, одиноко стоїть могила невідомого священика, а у східній частині церковного подвір`я розташовані дві деревяні каплички. Бароковий чотириярусний, різьблений і золочений, іконостас рядової побудови походить з 1669 р.

На південь від старої церкви розташована деревяна дзвіниця, збудована у 1722 р., як зафіксовано в різьбленому написі на північному одвірку. Давніше вона служила брамою входу на прицерковну територію. Це квадратова в плані чотириярусна будівля, перший ярус якої зрубний, а верхні - стовпові. Другий четвериковий ярус з підсябиттям, має відкриту аркадову галерею.

Вкрита дзвіниця восьмибічним гонтовим стіжком.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 893 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.