П'ятниця, 16.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Жовтень » 12 » ЧИ ГОТОВІ МИ ДО ЗИМИ?
12.10.2017 (21:38)

   ЧИ ГОТОВІ МИ ДО ЗИМИ?

Питання завершення робіт з підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років серед освітніх, медичних та закладів культури району, обговорили нещодавно на колегії райдержадміністрації. Про підготовку до зими прозвітувало керівництво цих галузей.

У цьому навчальному році в районі працюватиме 49 навчальних закладів і два позашкільні. Готуючись до роботи в осінньо-зимовий період, відділ освіти вже уклав відповідні угоди на постачання газу електроенергії, вугілля та дров.

-Так нами була укладена угода з ДП «Турківське лісове господарство» на завіз 1592 м куб. дров для опалення шкіл, - наголосила, виступаючи, начальник відділу освіти Наталія Гошівська. - Але її нам вдалося укласти лише в ході проведення другого тендеру, бо перший пройшов безрезультатно. А з ТзОВ «Енергопромхолдинг» укладено угоду на закупівлю та постачання вугілля загальноосвітнім навчальним закладам, в кількості 1227 тонн. Слід зазначити, що у залишку станом на 1 вересня цього року, з минулорічного опалювального сезону відділу освіти ще залишилось 154 м куб. дров і 101,9 тонн вугілля. Тож можливість розпочати опалювальний сезон мають усі школи - запас, так би мовити, є. Зараз також проводиться завіз дров, десь половину з потрібної кількості уже завезено.

- Трохи буде проблема з буковими дровами. Школи перейшли на твердопаливні котли, в яких для опалення використовують і бук, а лісництва, відповідно спеціального наказу управління, тільки з 1 жовтня можуть приступати до головного користування рубок буку - втрутився в розмову директор ДП «Турківське лісове господарство» Василь Барабаш. - Тому раніше 20 жовтня букові дрова лісгоспи школам не завезуть.

- На даний час відділ освіти уже проплатив постачальникам за завезені дрова, але вони мають бути належної якості і в необхідному об'ємі. Директори шкіл одержали вказівку не приймати трухляву й гнилу деревину - наголосила Наталія Михайлівна. - Наразі випадків, аби завозили щось подібне, ще не було. Єдине зауваження, що при трелюванні по мокрій землі, на дровах залишається дуже багато болота, що потім утруднює їх порізку Але тут у нас виникла інша проблема: у зв'язку з нестачею коштів, відділ освіти не має грошей на порізку дров. Бо, якщо в минулі роки техпрацівники, або ж мешканці села, різали дрова і, згідно угод, їм оплачували за собівартість 1 м куб. порізаних дров приблизно від 60 до 68 гривень (в залежності від виду дров), то цього року наразі на укладання угод такого типу відділ освіти грошей не має. Як школи до нового навчального року підготувалися власними силами, так і зараз директори шкіл розуміють, що й порізка дров, скоріш за все, буде відбуватися також власними силами. Але, повторюся, у зв'язку з нестачею фонду заробітної плати, відділ освіти грошей на порізку дров не має.

Що стосується постачання вугілля навчальним закладам, то вже на цьому тижні заплановано розпочати його завезення.

- Угода на постачання вугілля також укладена в результаті другого тендеру - через Держзакупівлі - за середньою ціною вартості тонни вугілля 1998 гривень. За таку ціну ми його вже закупили, - підкреслила виступаюча. - Але якщо із Торгово-промислової палати зажадають довідку з підняттям на 10 відсотків ціни на вугілля, бо на даний час середня закупівельна ціна уже зросла -становить не близько 2000 гривень, а значно більше, то постачальники мають право, у разі, коли ми не погодимося на підняття ціни (і це зазначено в законі про держзакупівлі), розірвати угоду. В такому разі ми будемо змушені зменшувати обсяги постачання вугілля.

Коротко зупинився на підготовці до опалювального сезону медичних закладів району заступник головного лікаря Турківської КЦРЛ Іван Нагайко.

- Нові корпуси районної лікарні у с. Завадівка опалюються газом, на сьогоднішній день котельні запломбовані. Також опалюємо відділи лікарні твердим паливом - дровами, брикетами і вугіллям. Уже завезли 35 тонн вугілля, воно буде на поліклініку й дитяче відділення. Ще плануємо додатково завезти 30 тонн. Завершуються роботи по заміні теплотраси, протяжністю більше 10 м, в лікарні по вул. Військове Містечко. Думаю, що тут проблем з опаленням в осінньо-зимовий період не буде, - сказав Іван Юркович. - Поліклініка опалюється від електричного і твердопаливного котлів. Дрова завезені, я дякую директорам місцевих лісгоспів за сприяння. Отож тепло в поліклініку буде подано. Для дитячого відділу Турківської КЦРЛ ми закупили додатково твердопаливний котел, вартістю 35 тис. грн. Зараз власними силами встановлюємо його, тож проблем у дитячому відділенні також не буде. Боринська міська лікарня опалюється електричним опаленням, але задля економії коштів, можливо доведеться й ставити твердопаливний котел.

На сьогоднішній день 6 лікарських амбулаторій і 45 ФАПів опалюють дровами. Тому виступаючий просив голів місцевих рад, директорів лісгоспів посприяти, аби всюди вчасно були завезені дрова, щоби всі сільські заклади охорони здоров'я мали можливість нормально працювати в холодну пору року

Згідно мікропроектів місцевого розвитку Львівської області на 2016-20рр., було проведено капітальні ремонти лікарських амбулаторіій в с. В. Висоцьке, де замінено вікна і двері, зроблено реконструкцію амбулаторії в с. Ясениця, де перекрито дах, замінено вікна, зроблено інші роботи; проводиться реконструкція системи теплопостачання в лікарській амбулаторї с Лімна.

Лілія Яворська - в.о. начальника відділу культури і туризму Турківської РДА - доповіла на засіданні колегії РДА про підготовку до зими закладів культури. Більшість з них опалюються електричним опаленням, решта будуть опалюватися в осінньо-зимовий період дровами. На цьогорічний опалювальний період, за словами виступаючої, для районного Народного дому потрібно 4 т вугілля та 5 складометрів дров, для сільських закладів культури - 250 складометрів дров. На даний час усі заклади культури району на опалювальний період дровами забезпечені лише частково, для РНД закуплено дрова, також планують закупити вугілля. Турківська та Боринська дитячі музичні школи та культурний центр «Україна» працюватимуть з настанням опалювального сезону на електричному опаленні. Центральна районна бібліотека та центральна дитяча бібліотека опалюватимуться газом.

По підготовці закладів культури до зими, наголосила Лілія Яворська, було проведено поточний ремонт в бібліотеці-філіалі с. Н. Турів (замінено покрівлю, вікна та двері). Згідно обласного конкурсу мікропроектів, проведено ремонтні роботи в народних домах с. Вовче (фасад будівлі) та Багнувате (зроблено фасад, замінено вікна). На даний час проходять ремонтні роботи в НД сіл Сянки та Боберка, які до початку опалювального періоду планують завершити. Також планується добудувати НД в с. Карпатське, провести ремонтні роботи в народних домах сіл Ластівка, Кринтята, Міжгір'я, смт. Бориня та ін. та продовжити будівництво НД в с . Присліп, де уже залито фундамент.

Тож зі звітів керівників вищезгаданих структур видно, що до роботи в осінньо-зимовий період освітяни, медики та працівники культури в основному готові. А ось коли повинен випасти перший сніг в Україні, синоптики надто не беруться прогнозувати. Хоча в Гідрометцентрі кажуть, що нинішня зима не відрізнятиметься від попередніх - буде помірною, з невеликим перепадом температури, а перший сніг випаде в листопаді. Тож маємо ще місяць часу, аби підготовитися до зими ще краще.

Ольга ТАРАСЕНКО.

Газета "Бойківщина" №40,2017

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 913 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.