Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Жовтень » 25 » Оксана Куманська-Нор: Відповідь про мої начебто дисциплінарні стягнення
25.10.2017 (18:53)  

   Оксана Куманська-Нор: Відповідь про мої начебто дисциплінарні стягнення
Мене здивувала неправдивість інформації, поширеної Начальником Головного територіального управління юстиції у Львівській області та, як це зазначено у статті “юстицією”, у спосіб розсилки інформації ЗМІ Львівщини про начебто накладення дисциплінарною комісією Міністерства юстиції України на мене двох дисциплінарних стягнень за порушення правил внутрішньо службового розпорядку і службової дисципліни, а також про те, що дисциплінарною комісією такі стягнення були накладені з підстав частого запізнення на роботу та без попередження виїзду у відрядження

Тому дозвольте розставити усі крапки над “і” щодо поширеної інформації та одночасно надати правову консультацію щодо порядку та підстав накладення на державних службовців дисциплінарних стягнень та умов їх застосування.

Жодні дисциплінарні стягнення дисциплінарною комісією на мене не накладались, а дисциплінарне провадження в рамках якого дисциплінарною комісією МЮУ проводилось службове розслідування – закрито з підстав не виявлення в моїх діях складу дисциплінарного проступку.

Так, протягом червня-липня місяця 2017 року Начальником ГТУЮ у Львівській області Ярославом Жукровським скеровано до Міністерства юстиції України 4 (чотири) подання про притягнення мене до дисциплінарної відповідальності. Одне із них – це подання на звільнення із займаної посади, у зв’язку із невідповідністю зайняття такої, інші – про накладення дисциплінарних стягнень за начебто-порушення правил внутрішнього трудового розпорядку та службової дисципліни.

Відповідно до приписів статті 65 Закону України “Про Державну службу” (надалі в тексті – Закон), підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення.

У відповідності до приписів частини другої даної статті, дисциплінарними проступками є: порушення Присяги державного службовця; порушення правил етичної поведінки державних службовців; вияв неповаги до держави, державних символів України, Українського народу; дії, що шкодять авторитету державної служби; невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків, актів органів державної влади, наказів (розпоряджень) та доручень керівників, прийнятих у межах їхніх повноважень; недотримання правил внутрішнього службового розпорядку; перевищення службових повноважень, якщо воно не містить складу злочину або адміністративного правопорушення; невиконання вимог щодо політичної неупередженості державного службовця; використання повноважень в особистих (приватних) інтересах або в неправомірних особистих інтересах інших осіб; подання під час вступу на державну службу недостовірної інформації про обставини, що перешкоджають реалізації права на державну службу, а також неподання необхідної інформації про такі обставини, що виникли під час проходження служби; неповідомлення керівнику державної служби про виникнення відносин прямої підпорядкованості між державним службовцем та близькими особами у 15-денний строк з дня їх виникнення; прогул державного службовця (у тому числі відсутність на службі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин; поява державного службовця на службі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; прийняття державним службовцем необґрунтованого рішення, що спричинило порушення цілісності державного або комунального майна, незаконне їх використання або інше заподіяння шкоди державному чи комунальному майну, якщо такі дії не містять складу злочину або адміністративного правопорушення.

Нормами частини 1 статті 66 Закону передбачено, що до державних службовців застосовується один із таких видів дисциплінарного стягнення: зауваження; догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення з посади державної служби.

У відповідності до приписів частини 2 даної статті передбачено, що у разі допущення державним службовцем дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 6 частини другої статті 65 Закону (порушення правил внутрішнього трудового розпорядку), суб’єкт призначення або керівник державної служби може обмежитися зауваженням.

Згідно із нормами статті 68 Закону, на державних службовців, які займають посади державної служби категорій "Б" і "В" , дисциплінарні стягнення накладаються: зауваження – суб’єктом призначення; інші види дисциплінарних стягнень – суб’єктом призначення за поданням дисциплінарної комісії.

Нормами статті 69 Закону передбачено, що з метою визначення ступеня вини, характеру і тяжкості вчиненого дисциплінарного проступку, для здійснення дисциплінарного провадження утворюється дисциплінарна комісія з розгляду дисциплінарних справ (далі - дисциплінарна комісія), яка утворюється у складі не менше 6 (шести) осіб. Результатом розгляду дисциплінарної справи є пропозиція Комісії або подання дисциплінарної комісії, які мають рекомендаційний характер для суб’єкта призначення.

Отже, повертаючись до опублікованих даних, поширених Начальником ГТУЮ у Львівській області про накладення щодо мене дисциплінарних стягнень дисциплінарною комісією, дозвольте повідомити наступне.

19.10.2017 року Наказом в.о. Державного секретаря, керівника Секретаріату Міністерства юстиції України, відповідно до подання Голови Дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ Міністерства юстиції України закрито дисциплінарне провадження стосовно мене.

Одночасно двома іншими Наказами від 19.10.2017 року, Наказом в.о. Державного секретаря до мене справді застосовано зауваження, з підстав подання Начальника ГТУЮ про порушення мною правил внутрішнього службового розпорядку, а саме вибуття у відрядження, а саме участь у нараді семінарі з головами органів місцевого самоврядування без належного оформлення відрядження, а також участь у нараді у одному із структурних підрозділів та організація підготовки до планованого заходу у сфері державної реєстрації без інформування про це особисто безпосереднього керівника.

Така підстава, як часте запізнення на роботу, на яку у своєму поданні посилався Начальник ГТУЮ, не була підставою застування зауваження, з підстав її недоведеності. Крім того, зауваження яке було зроблено у формі винесення Наказів винесено керівником державної служби без винесення розгляду даного питання на дисциплінарній комісії.

У відповідності до приписів частини 3 статті 77 Закону, якщо під час розгляду дисциплінарної справи у діях державного службовця не виявлено дисциплінарного проступку, суб’єкт призначення приймає рішення про закриття дисциплінарного провадження стосовно державного службовця, яке оформляється наказом (розпорядженням).

Як уже було мною зазначено, 19.10.2017 року дисциплінарне провадження та службове розслідування, що розпочате та проводилось дисциплінарною комісією МЮУ на підставі двох інших подань начальника ГТУЮ про моє звільнення у зв’язку із невідповідністю займаній посаді, а також порушення мною правил службової дисципліни про нібито неподання звітів та планів роботи Начальнику, а також порушення форми надання доручень державним службовцям, закрито з підстав частини 3 статті 77 Закону України “Про державну службу” , а саме у зв’язку із не виявленням в моїх діях дисциплінарного проступку.

Одночасно дозвольте зазначити, що сьогодні я переконалась, що закон – це основна і найсильніша зброя в руках. Протягом останнього часу досить часто нагадую державним службовцям, що державна служба і її авторитет, є особливо цінним для держави, і якщо ти дієш у строгій відповідності до закону – ти захищений. У протилежному випадку – потрібно відповідати. І не потрібно боятись звільнень, переведень, оскільки рано чи пізно за будь-яке порушення настає справедлива відповідальність.

Джерело

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 1804 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.