Неділя, 18.11.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » » 2017 » Жовтень » 29 » На Старосамбірщині відкрили потужну вітрову електростанцію
29.10.2017 (11:30)

   На Старосамбірщині відкрили потужну вітрову електростанцію

В рамках Міжнародного економічного форуму відбулось відкриття вітроелектростанції «Старий Самбір – 2».

Вона складається із шести великих вітрових установок, які зможуть з надлишком забезпечити потреби в електроенергії всього Старосамбірського району.

Вартість проекту – 1,1 млрд грн. Його реалізувала група компаній «Еко-Оптіма», яка працює в галузі відновлювальної енергетики з 2009 року. За цей період побудовано три сонячні станції загальною потужністю 11 МВт. Проектом «Карпатський вітер «ВЕС «Старий Самбір – 2» було завершено 7-річну роботу з будівництва двох сучасних вітростанцій (10 вітроагрегатів, загальною потужністю 34 МВт) у Старосамбірському районі Львівської області.

Першу з двох станцій – ВЕС «Старий Самбір – 1», 13,2 МВт (4 вітрогенератори Vestas, V112, 3,3 МВт) – було здано в експлуатацію 2016 року. Проект реалізовано спільно з ЄБРР (Європейським банком реконструкції та розвитку) і Фондом чистих технологій Світового банку.

Реалізація проекту ВЕС «Старий Самбір – 2», директором якої є Максим Козицький розпочалася із замірів вітру на висоті 80 м, що проводили впродовж двох років (2012-2013 рр.) спільно з польською компанією Enerpark. Верифікацію замірів та аудит здійснювала американська компанія AWS Truepower, яка підтвердила наявність необхідних вітрових потоків і можливість будівництва в цьому регіоні промислового вітропарку.

Підготовка дозвільної документації, громадські слухання, у тому числі підписання договорів оренди земельних ділянок, розробка техніко-економічного обґрунтування, отримання технічних умов на підключення та договору на приєднання до мережі, проведення державної експертизи проекту та отримання дозволу на будівництво зайняло ще три роки. Дуже важливою частиною роботи була підготовка проекту організації впливу на навколишнє середовище (ОВНС).

2015 року ТОВ «Карпатський вітер» звернулося із заявкою на отримання кредиту в ЄБРР, IFU (Екологічний фонд для країн, що розвиваються) та NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація). Після позитивного рішення кредитних комітетів і пройденого технічного та юридичного аудиту в листопаді 2016 року було підписано кредитні угоди.

Будівництво вітропарку розпочалось у листопаді 2016 року та завершилось у липні 2017-го. Ще два місяці зайняли пуско-налагоджувальні роботи із введення вітростанції в експлуатацію, здача декларації про завершення будівництва, приєднання вітроелектростанції «Старий Самбір – 2» до опорної підстанції 110/35/10 ЕЧЕ-23, Старий Самбір РФ «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», отримання ліцензії НКРЕКП (постанова НКРЕКП №995 від 03.08.2017 р.), затвердження «зеленого тарифу» (рішення НКРЕКП від 12.09.2017 р.) та підписання договору купівлі-продажу електроенергії з ДП «Енергоринок».

В успішній реалізації проекту необхідно відзначити провідну роль ЄБРР. Це не лише надання кредитних коштів, а й надзвичайно цінна технічна, технологічна, консультативна допомога, яку підприємство отримувало на всіх етапах реалізації проекту.

Директор Максим Козицький відзначив важливість цього проекту для Старосамбірського району.

Він підкреслив постійну допомогу в реалізації цього великого інвестиційного проекту і Львівської обласної державної адміністрації, яка створила сприятливий бізнес-клімат та надавала максимальну підтримку.

Проект ВЕС «Старий Самбір – 2» (потужністю 20,7 МВт) реалізовано спільно з ЄБРР, Фондом чистих технологій Світового банку, Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Інвестиційним фондом для країн, що розвиваються (IFU). Вартість проекту – 1,1 млрд грн.

Обладнання ВЕС «Старий Самбір – 2» – це 6 вітроустановок (ВУ) данської компанії Vestas, V126 (потужність 3,45 МВт). Висота башти ВУ з гондолою – 118,8 м; довжина лопаті – 62 м; вага лопаті – 11,9 т; вага ВУ – 488,22 т; вага гондоли з обладнанням – 121,7 т.

Річне виробництво електричної енергії – 56,00 млн кВт/год., що дозволяє з надлишком забезпечити потреби в електроенергії всього Старосамбірського району.

Група компаній «Еко-Оптіма» надалі працює над впровадженням проектів «зеленої енергетики» на теренах Західної України та протягом наступних двох років планує ввести в експлуатацію близько 100 МВт нових потужностей, зокрема ВЕС «Сколівська» та СЕС «Яворів-1». Плановий обсяг інвестицій – 3,1 млрд.

Назар ПРИТУЛА, Leopolis.news


Карпатський вітер «надуває» світла на два райони

26 жовтня у Старому Самборі фірма «Еко-оптіма» офіційно відкрила вітроелектростанцію.

10 вітряків, за словами керівника «Еко-оптіми» Максима Козицького, довкола гірського райцентру у тестовому режимі крутяться вже місяць. Вони виробляють стільки світла, скільки споживають, наприклад, Старосамбірський та Турківський райони. Вартість проекту – 36 мільйонів євро.

Кошти виділяє Європейський банк реконструкції та розвитку. Банк прискіпливий, будь-кому такі суми не роздає – довіру треба заслужити, у тому числі і попереднім досвідом роботи на енергетичному ринку.

Ще на початку дев’яностих тодішній голова районної ради Володимир Горбовий вивчав «рух» вітрів над Старосамбірщиною і ще тоді казав про перспективи вітряків. Володимир Іванович, на жаль, помер, так і не дочекавшись реалізації цього задуму, але знайшлися послідовники.

Перед тим, як змусити карпатський вітер попрацювати з користю, ініціаторам довелося переконувати людей, що вітряки не шкодять бджолам збирати мед, не лякають місцевих вужів, що не від того перестали мухи літати… Та найскладніше було пояснити місцевим: якщо на їхніх горах стоять вітряки, то це не значить, що за світло мають платити менше… Достукатися вдалося не до всіх. Навесні місцеві селяни перекрили шлях запчастинам вітряків, що їх доставляли з Європи, мовляв, спочатку відремонтуйте нам погану вулицю. Пікет тривав кілька днів, поки не досягли компромісу і шлях підлатали.

Роман Іванчук

"Високий замок"

Теги:  Турківщина, вітроенергетика

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Переглядів: 1442 | Додав: Admin | Теги: Турківщина, вітроенергетика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
0
1 ZOHAN   (12.11.2017 23:49)
А наші дикарі проти))) землі, яка лежить мертвим грузом, жаль.

Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Всі смайли
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.