П'ятниця, 20.04.2018 | Вітаю Вас , шановний гість | Реєстрація | ВХІД

Турка-жемчужина Карпат ** Turka-the pearl of the Carpathians         В Турці

Новини Турківщини

Головна архіву новин » Новини » 2017 » Листопад » 5 » Маніпуляція з членами: партійність голів та кандидатів в ради ОТГ Львівщини
05.11.2017 (05:08)  

   Маніпуляція з членами: партійність голів та кандидатів в ради ОТГ Львівщини
На вибори в міські, сільські та селищні ради восьми львівських ОТГ партія "БПП "Солідарність" відправила лише сім членів своєї партії.

Журналісти видання Справжня варта вирішили з"ясувати, чи деякі партії не маніпулють своїми членами.

Поки ЦВК не поспішає з публікацією списку депутатів, що перемогли на виборах до Воютицької сільської громади, що на Самбірщині, новообраний голова ОТГ пообіцяв сконцентруватися на ремонтах шкіл та питанні довозу до них дітей, а також ремонті доріг.

Поки ЦВК не поспішає з публікацією списку депутатів, що перемогли на виборах до Воютицької сільської громади, що на Самбірщині, новообраний голова ОТГ пообіцяв сконцентруватися на ремонтах шкіл та питанні довозу до них дітей, а також ремонті доріг.

Михайло Яремко, голова Воютицької сільської громади стверджує: «До нас приєдналося 6 сіл Старосамбірського району. Власне найбільше уваги прикуто цим селам, оскільки в Самбріському районі ситуація трошки краща. Тож робитимемо ремонти шкіл, вирішуватимемо питання довозу дітей до шкіл, звичайно ж важливе питання ремонту доріг. Тож забуваємо про вибори і перемогу та приступаємо до активної роботи на місцях».

В той самий час, єдина жінка серед свіжоспечених керівників ОТГ – голова Тшенецької сільради Марія Дик, яка отримала підтримку 83% виборців Волицької об'єднаної громади, відразу ж присягла на вірність Президенту і його команді в особі голови ЛОДА Олега Синютки, "який працює, складається таке враження, цілодобово".

- Я давно таких людей не бачила. Якщо будуть в нашій державі такі люди, як Олег Михайлович, то у нас дуже швидко пройде децентралізація, - каже новообрана голова ОТГ. - Мені дуже подобається правління нашого Президента. Бо кращого на сьогодні я не бачу, ніж наш Президент Петро Олексійович Порошенко. Я можу навести купу прикладів щодо хороших речей, які зробив Президент - це попри те, що іде війна."

Марія Дик вважає, що така людина, як Президент, заслуговує "великої шани та поваги". З такою риторикою вона може отримати гроші на мікропроекти від облради, чи на програми з Державного Фонду регіонального розвитку одна із перших.

Не менш схвально про голову облдержадміністрації Олега Синютку розповідає мільйонер My WebPage, директор ТзОВ "Товариство з іноземними інвестиціями "Горари" та ПП "Лінія-один", який переміг 29 жовтня на виборах до об'єднаних громад і очолив Славську ОТГ.

- Я включився в боротьбу за посаду голови ОТГ на тлі входження у район інвестора. І це було основним моментом прийняття мого рішення. Мені є цікавим проект розбудови курорту. Я пишаюсь хорошими відносинами з інвестором, з губернатором. Ми не збираємось робити другий Буковель: ми збираємось зробити краще, ніж Буковель - найкращий курорт не лише в Україні, а й у Східній Європі. У нас всі можливості для цього є, — переконує він.

Щодо виборів у міських громадах, дані по яким наразі ще обробляються, як вже повідомлялося за результатами паралельного підрахунку голосів, на виборах депутатів у Рудківській ОТГ партії отримали такі результати:

1. БПП "Солідарність": 26,2% — 7 мандатів.

2. УКРОП: 14,4% — 4 мандати.

3. Батьківщина: 11,4 — 3 мандати.

4. Народний контроль: 9,4% — 3 мандати.

5. КУН: 9,1% — 2 мандати.

6. Свобода: 7.27% — 2 мандати.

7. Партія Ляшка: 7,11% - 2 мандати.

8. Громадянська позиція: 5,9% — 2 мандати.

9. Самопоміч: 5,6% — 1 мандат.

10. АПУ: 3,4 — 0 мандатів.

Згідно списку кандидатів, висунутих БПП "Солідарність" до Рудківської міської громади, який очолює завідувач відділення Рудківської лікарні Василь Процько, жодний з них (в тому числі, голова списку) не є членом партії. Тобто інструментів впливу на цю "чудову сімку" ні у районної, ні у обласної парторганізацій фактично немає.

Ситуація з Великомостівською міською ОТГ у БПП ситуація трохи краще. В списку з 27 кандидатів, який очолила молода вчителька, партієць Ірина Балко, аж 7 членів партії "Солідарність". Скільки саме з них пройшли в раду, достеменно невідомо. Але, якщо взяти офіційні дані з сайту БПП "Солідарність", виходить, що не більше 3-х. Бо разом з Рудківською ОТГ (де у БПП 7 депутатів), "Солідарність" отримала 10 мандатів, тобто 3 - в Великих Мостах.

Втім, статистика на центральному сайті партіі БПП "Солідарність" може бути й хибною. Зокрема, як з'ясувалося 2 жовтня на прес-конференції новообраних голів ОТГ, жодний з них не є членом президентської політсили. В той час, як на центральному сайті БПП на Львівській області стоїть цифра "8" з припискою внизу: "Члени Партії БПП "Солідарність".

За словами голови обласного осередку "Солідарності" Юрія Гриніва, ніхто з голів, що йшли на ці вибори "не був членом БПП, і навіть зараз не вступає".

"Ми їх просто підтримуємо!" — заявив він на пресс-конференції. Очільник БПП каже, що така стратегія – це прообраз так званих "відкритих списків".

"Ви думаєте, нам немає, чим похвалитися? Ми ось дороги робимо і ще іншого багато… Тобто, ми не стидаємось бренду партії. Ми тут, щоб взяти на себе всю політичну відповідальність. Ми підтримуємо Президентську політику та є правою рукою Порошенка", - заявив Юрій Гринів.

"Ми вирішили що кандидати мають вибиратись незаангажовано, самі перемогти за рахунок авторитету та власної господарськості. В Підберізцях, наприклад, ми підтримували відразу 2-х кандидатів: переможця і «срібного призера». Всі говорять про відкриті списки, а ми їх робимо", - наголосив він.

Втім, звісно така стратегія вже викликала шалену критику в політичному таборі на Львівщині.

"Влада займається окозамилюванням, бо результати голосування людей за кандидатів-самовисуванців, які мають авторитет у своїх громадах – це саме їх рівень підтримки. Президент і його політична сила тут ні до чого! — вважає Роман Кісілевич, кандидат на посаду Великомостівського міського голови від політичної партії "Свобода". — Влада розуміє, що кандидат від БПП під партійним прапором не має жодного шансу перемогти. Тому й іде на такі маніпуляції. В цілому ж змагання «рейтингів підтримки» політичних партій – лише технологія для формування громадської думки напередодні Президентських перегонів. Влада сьогодні довела виборця до такого зубожіння і зниження рівня його життєвих умов, що йому не так цікаві кольори на прапорах політичних партій. Скоріше він піде за тим, хто більше обіцяє, втім зовсім не обов’язково дотримується цих обіцянок в майбутньому".

Михайло Цимбалюк, голова львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» впевнений, що найбільші шанси очолити новостворені громади були у чинних голів, які роками здобували авторитет у себе на окрузі.

"Вони мали всі шанси пройти від будь-якої політичної сили, тому що люди надавали перевагу саме людині, а не партійному бренду, — каже він.— Тому вони йшли в більшості випадків, як самовисуванці. Коли в контексті майбутніх президентських та парламентських виборів центральний штаб «Солідарності» почав вимагати від обласних організацій максимальний результат, ті вирішили підтримати найбільш рейтингових кандидатів в майбутніх громадах. Не знаю, як вони собі це уявляли, бо на той час «Батьківщина» вже також підтримували частину з них. Новообраний голова Славської ОТГ, не дивлячись на підтримку голови ЛОДА, тим не менш, пішов на вибори як самовисуванець – так само, як і кандидати-лісники, які розуміли, що під прапором БПП шанси у них пройти в раду ОТГ мінімальні."

"У Великих Мостах теж відчувався тиск з боку районної адміністрації, але результат ми бачимо. Резюме з цього: воювати треба не за рейтинги. Потрібно змінювати політичну систему", - стверджує Михайло Цимбалюк.

«Без мене – мене одружили». Напевно саме так думають самовисуванці, побачивши у ЗМІ, що, виявляється, їх «підтримували» чи то «Батьківщина», чи то БПП, — каже Сергій Фесенко з центрального офісу Аграрної Партії України. — Виникає логічне питання наскільки така «підтримка» взагалі законна? Зрозуміло, що для лідерів обох партій уже розпочалась президентська кампанія і їм потрібні перемоги, за будь-яку ціну, однак дивлячись, як вони не гребують зараз жодними засобами, навіть важко уявити, що буде в розпалі президентської битви. Вражає, як у своєму запалі старі політики навіть не помічають – як реально змінилася ситуація. Подивіться на результати виборів – третє місце по всій Україні отримала Аграрна партія, якої практично немає у ЗМІ, але яка працює у громадах і люди довіряють владу саме їй. 4 і 5 місце — теж непарламентські партії. Люди стомилися від брехні і маніпуляцій, хитка влада старої системи тримається лише на грошах і тиску, але очевидно, що зовсім скоро їх буде недостатньо».

"Ситуація з підміною понять "висування/підтримка" кандидата є типовою маніпуляцією з боку влади, в даному випадку — керівника львівської "Солідарності" пана Гриніва, — вважають у львівській обласній організації політичної партії Національний корпус.

Головна ціль, як у будь-якій війні рейтингів - створити у виборця ілюзію, що підтримка Президента України є суттєво вищою, ніж насправді. Принаймні, що вона більша, ніж лояльність виборця до політсили його спаринг-партнера Тимошенко.

Теги:  

Схожі матеріали :

Оцінка--> 
Категорія: Новини | Переглядів: 585 | Додав: Today | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
ВВ-коди       Завантаження зображень Зp

Правила спілкування на сайті
Код *:
Якщо погано видно код безпеки , натисніть на нього. Він обновиться.